Dvougólový Dejmek nasměroval Kamenici za ziskem tří bodů

Pelhřimovsko – Jednoznačným výsledkem skončilo derby Slavojů v rámci 10. kola I. A třídy. Ten žirovnický prokázal skvělou formu při zakončení, hosté z Pacova mu ale lehkovážným počínání v defenzívě šance nabízeli. Cenné tři body přivezla Kamenice nad Lipou z Havlíčkova Brodu.

9.10.2017

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

H. BROD B – KAMENICE 0:3
Rezervě Havlíčkova Brodu nevyšel vstup do utkání, po individuální chybě dostal Dejmek Kamenici do vedení. Potom se domácí snažili soupeře zatlačit, ale další chybu v šestnáctce trestal Míka. Ve 39. minutě se nechal vyloučit brodský Pazderka, což hostům umožnilo získat převahu v poli. Domácí pak spoléhali už jen brejky, největší jejich šanci měl Sůva, ale tu bravurně zlikvidoval Přibyl. Dvanáct minut před koncem definitivně rozhodl svým druhým gólem Dejmek.

Góly: 4. a 78. Dejmek, 31. Míka. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 0:3. ČK: 1:0 (39. Pazderka). Diváci: 45. Poločas: 0:2. Kamenice n. L.: Přibyl – Míka (80. L. Hadač), Šuranský, Pelc, T. Hadrava, Zdeněk, Melzoch, Zahradník, J. Hadrava, Dejmek (80. Ira), D. Hadač (49. Houser).

ŽIROVNICE – PACOV 4:0
V poměrně vyrovnaném prvním poločase zahrozil nejprve Vilímek, ale jeho hlavičku Basík bravurně vyrazil. Skóre se měnilo ve 24. minutě. To hosté zbytečně ztratili míč a ve vápně faulovali Vodáčka. Penaltu proměnil T. Houška. Na druhé straně měl slibnou příležitost L. Rybčák, ale pálil vedle branky. Druhá půle už byla prakticky jednoznačná, převahu Žirovnice umocnily chyby Pacova v defenzívě. Po jedné z nich upravil T. Houška na 2:0, který po samostatné akci přidal i třetí gól domácích. Na konečných 4:0 posunul skóre tečovanou střelou střídající T. Hřebecký.

Góly: 24., 70. a 75. T. Houška (první PK), 85. T. Hřebecký. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žirovnice: Švec – Staněk, T. Houška (76. T. Hřebecký), Hadrava (68. Péč), Cajz, Knotek, M. Kořínek, Kuš, Svoboda, Vodáček, Vilímek. Pacov: Basík – J. Pražák, Kostroun, Bezemek, Z. Rybčák, Maršík, Váňa, Podolský (71. Pučálek), L. Rybčák, Dvořák, Jaroslav Přibyl (46. Vlach). (va, jš)