Už šestnáctý ročník klání Kop Vysočiny se hraje o víkendu v Hořepníku,velký turnaj se uskuteční také v Obratani. Chystá se tedy boj o přízeň diváka.

Kop Vysočiny je záležitostí už tradiční. Šestnáct ročníků prověřilo kvality pořadatelů a do Hořepníka se každoročně sjíždějí týmy prakticky z celé republiky. Vypsán je pro čtyřicet družstev, ve čtvrtek odpoledne jich bylo přihlášeno osmatřicet. „Odřekli nám Létající Holanďani a tým Uganda, proto budou dvě skupiny jen po čtyřech účastnících. Možnost přihlásit se ale necháváme otevřenou do poslední chvíle. Volné místo tedy lze obsadit i těsně před turnajem," sdělil Michal Krátký, který spolu se Sokolem Hořepník turnaj pořádá.

Hrací systém  zůstává po ryky nezměněn. Nejpve se hraje o tři postupová místa v každé ze základních skupin, z osmifinálové skupiny postupuje vždy jen nejlepší do play off.  Hledat favorita před turnajem by bylo velmi ošidné. „Nikdo nezná soupisky týmů. Naznačí tedy první den, ale  play off je věc ošidná," připomenul Michal Krátký.

Jatka Cup se uskuteční na hřišti v Obratani a turnaje, který je zároveň bohatě kořeněn sobotním večerním kulturním programem, se zúčastní pětadvacet týmů. Klání se z původního termínu posunulo o dva týdny dopředu. „V Obratani by se to krylo s jinou akcí a pozdější červencové termíny už moc v úvahu nepřipadaly, protože začínají přípravy na mistrovského fotbalové soutěže," vysvětlil hlavní organizátor Luděk Šlechta.

Také do Obrataně dorazí celky z celé republiky. Favorité přijedou z hlavního města. „Tři roky po sobě vyhrál tým Strojárny, takže to by měl být favorit číslo jedna i letos," domnívá se Luděk Šlechta.