„Dovedl bych si představit lepšího soupeře. Mutěnice nejsou nováčkem v pravém slova smyslu. Klub má zkušenosti i se třetí ligou, tým zase dlouhodobě dokazoval vysokou výkonnost v jihomoravském přeboru, který tuším vyhrál už v předešlé sezoně," zmínil se trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Nutno říci, že vedle není. Mutěnice si jako nováček počínat nechtějí, hru v divizním podpalubí neplánují. Funkcionáři „upekli" spolupráci s nedalekými Ratíškovicemi, které jim budou plnit roli farmy. Kádr přes léto nedoznal výraznějších změn, hráči, kteří kromě jihomoravského přeboru vyhráli i krajský pohár a Superpohár, mají plnou důvěru. Jedinou posilou je jedenadvacetiletý obránce Koplík, který přišel právě z Ratíškovic.

„Je to jediný hráč, o kterého jsem stál," přiznal trenér Petr Zemánek a dodal: „Chceme dát příležitost mužstvu, které si postup vykopalo. Proto na podzim nebudeme do týmu nijak zasahovat. Až v zimě uvidíme, jak na tom po půlroce v nové soutěži vůbec budeme," prohlásil bývalý ligový útočník.
Z hlediska sestav pro zápas to není ani v jednom táboře příliš nečitelné. Zbývá jen pár otazníků. „Naše sestava bude hodně podobná té z jarní části soutěže. Stoprocentně nejsem rozhodnutý na dvou až třech postech. Hlavně váhám na pozici brankáře," přiznal Zemánek, ale pro něj to jsou příjemné starosti. Má totiž velmi mnoho alternativ.

V Mutěnicích jsou k dispozici dva zkušení brankáři a dva zástupci dravého mládí. „Jsou to příjemné starosti. Byl by asi luxus, držet všechny čtyři brankáře. Moje vize je, aby jeden gólman šel na hostování a pravidelně v nižší soutěži chytával. Tři brankáře si asi necháme, protože Ratíškovice mají problémy s gólmany a my jsme schopni jim každý týden jednoho půjčit," řekl zkušený kouč.

Pelhřimovskému Mitasovi zase příjemně zamotal hlavu mladíček Obranec. Na hrotu útoku si v přípravě počínal na výbornou a v generálce to okořenil hned dvěma góly. Zkušenému Krtkovi tak vyrostla kvalitní konkurence.

„Koho postavím na hrot útoku, budu řešit až na posledním tréninku. Přiznám se, že o tom stále přemýšlím. Není vyloučena ani alternativa, že budou hrát od začátku oba dva," naznačil možnosti kouč Pelhřimova.
Méně příjemných starostí už je směrem k defenzivnějším pozicím sestavy. Machačovo zranění z pohárového utkání proti Třebíči se ukazuje jako vážné a vypadá to na dlouhodobou absenci. Naplno v týdnu netrénoval Poul. „Měl problémy s koňarem. Uvidím, jak na tom bude, ale snad bude připravený hrát," přeje si Mitas.