Pelhřimov se v duelu s Havlíčkovým Brodem musel spokojit jen s remízou, když vyrovnání soupeře přišlo v samém závěru z penalty.

HUMPOLEC – TŘEBÍČ B 4:3
Domácí začali aktivně. Již v 5. minutě prošel Prokop drze obranou hostí, z úhlu vystřelil, ovšem brankář Zimola byl na místě a jeho pokus zachytil. O čtyři minuty později vyzkoušel pozornost třebíčského gólmana Pohan, ovšem jeho střela mířila přímo na Zimolu. V 15. minutě přišla pro domácí nečekaná sprcha. Trestný kop dorazil k pravé tyči nikým nekrytý Matějek. Humpolec odpověděl náporem a v 18. minutě vyrovnal, když Prokop vyslal z úhlu přízemní střelu na bránu a tu tečí usměrnil pohotově za záda Zimoly ve vápně číhající Morava. Domácí ale bránili hanebně a ve 22. minutě za to opět platili. Po špatné rozehrávce  se míče zmocnil Matějek a střelou k levé tyči překonal Michuta. I přes druhou obdrženou branku drželi domácí stále míč na svých kopačkách a zakládali další útočné akce. Ve 27. minutě si na centrovaný míč si naběhl kapitán Fikar a hlavičkou k tyči srovnal na poločasových 2:2.

Druhá půle se hrála pod taktovkou Humpolce. V 50. minutě se trefil Morava a domácí tak šli zaslouženě do vedení. Pojistku zisku bodů přidal šest minut před koncem Alt. Když se již zdálo, že utkání skončí 4:2, připustili Humpolečtí komplikaci v podobě inkasovaného gólu. V 88. minutě se prosadil třebíčský Železný.
„V začátku na nás ještě dolehl nepodařený výkon z úvodního zápasu jara, byla na nás znát určitá nervozita, obdrželi jsme dvě laciné branky. Druhá půle byla z naší strany už lepší. Bohužel jsme si závěr sami trošku zkomplikovali a zápas dohrávali křeči," hodnotil duel trenér Humpolce Jiří Hájek.

Góly: 18. a 50. Morava, 27. Fikar, 84. Alt – 15. a 22. Matějek, 88. Železný. Poločas: 2:2. Humpolec: Michut – Palán, Fikar, Kučera, Alt – Pohan (54. Kosyta), Maršík, Neuber, Rokos (73. Honzl) – Prokop, Morava.

PELHŘIMOV – H. BROD 1:1
V prvním poločase byl Pelhřimov pod tlakem, hosté zakončili čtvrthodinu nebezpečnou vysokou střelou, kterou Švec ve výskoku levačkou zvedl na roh. Oplácel Ryšavý hlavičkou mimo, byla to dobrá příležitost. Brod poté kopal tři rohy za sebou a tlak vyvrcholil standardkou z pětatřiceti metrů, z téže vzdálenosti vyzkoušel gólmana i Hák. Pelhřimov potom namazal hostům špatně zahraným míčem zpět a ještě horší malou domů, s obrovským štěstím vybojoval vše zachránil gólman Švec. Domácím patřila až poslední pětiminutovka. Čápův trestný kop vyrazil gólman na roh. Hák poslal míč do skrumáže před brankou, kde se nakonec prosadil Šafařík a získal pro svůj tým vedení.

Pelhřimovští potom nevyužili tři šance v úvodu druhého dějství. Horký zpomalil nadějné sólo, Ryšavý volil po sólu přihrávku Obrancovi, ale ten nastřelil gólmana. Šafařík zkusil štěstí zprava, jeho centr brodský brankář vystihl, z Bezemkovy standardy byl roh. Pak se začala karta obracet. Polovysoký trestný kop Švec chytil, další odvrátil hlavou Obranec. Šest minut před koncem kopal Vopršal penaltu, kterou proměnil střelou po zemi k pravé tyči.

Góly: 42. Šafařík  –  84. Vopršal  (PK). Poločas: 1:0. Pelhřimov: Švec – Dvořák, Bezemek, Mádl, Skořepa – Hák, Horký (82. Brada) – Šafařík, Čáp (84. Poul), Ryšavý – Obranec.

PELHŘIMOV – H. BROD 0:1
Po čtvrthodině hry převzal Duba dlouhou rozehrávku, ale vteřinka zaváhání stačila k zásahu hostujícího gólmana. Ještě rychleji oplácel Havlíčkův Brod, defenzíva zasáhla na poslední chvíli. I před Zamrzlou byl u míče dříve gólman, po chvíli překvapivý brejk vyrazil takřka volejbalově dlaněma Obranec.
Po přestávce byli hosté aktivní, trestný kop naštěstí útočníci nezpracovali, točený míč zprava měl opačnou faleš a skončil nad břevnem. Pelhřimov oplácel dvakrát nedůrazným útokem, ale Havlíčkův Brod zakončil úvodní tlak trestným kopem do tyče a Francova dorážka už skončila v síti. Pelhřimovští mladíci dali do zbývající pětadvacetiminutovky veškeré síly, ale dosáhnout na remízu se v emotivním závěru nepodařilo.
Gól: 53. Franc. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Obranec – Matějka, Bartoška, Tůma, Drechsler (73. L. Smrčka) – Kordík, Chadim, Duba, Zenáhlík (49. Kolář) – Zamrzla (58. Venkrbec), Poul.

HUMPOLEC – TŘEBÍČ B 0:1
Domácí se v tomto utkání museli obejít bez nemocného Filípka a na jejich hře směrem dopředu to bylo znát. I přesto si ale vytvořili několik vyložených šancí, které bohužel  Filínský či Vávrů nedokázali zužitkovat. Ve 30. minutě přišel trest, za hosty se trefil Štolpa. Do poločasu se Humpolci zranil další útočník a šance na bodový zisk se ještě snížila. Domácí se ovšem nechtěli jen tak vzdát, vzadu hráli zodpovědně a čekali na vhodnou příležitost k brejku. Třebíč si však  těsné vedení již pohlídala.
Gól: 30. Štolpa. Poločas: 0:1. Humpolec: Konrád – Vrátný, Havel, Michut, Terber – Moravec, Vrána, Havlíček, Doubek – Filínský, Vávrů. Střídali: Krejčí, Kosyta, Rokos.