Proto rozhodnutí FK Humpolec nepřihlásit divizi pro příští sezonu zní překvapivě.

„Několik dorostenců nám končí, ale to není ten hlavní důvod. Reagujeme na špatný přístup hráčů k tréninkům a k zápasům," prohlásil předseda klubu Milan Kopic a dodal: „V týmu, který dokáže porazit prvního a  za týden si nechá od podprůměrného soupeře nastřílet osm gólů, evidentně něco neklape. Přístup hráčů k fotbalu byl špatný, přitom měli vytvořené velmi dobré podmínky. Když jsme to všechno hodnotili, došli jsme k závěru, že si hráči divizi nezaslouží," nechal se slyšet.

V Humpolci se od příští sezony bude hrát jen krajský přebor ve spojené kategorii starších a mladších dorostenců. Předpoklady pro kvalitní výchovu mladých fotbalistů tak budou o poznání horší. „Jistě, možná na to doplatíme, ale nevěřím, že to bude tak hrozné, jak se na první pohled zdá. V divizi dorostu jsme vychovávali spíše hráče pro okolní kluby. Do našeho áčka se za ty roky posunul jen Ondra Tomovič. Proto si nemyslím, že to bude tak velká ztráta," domnívá se Milan Kopic.

Po skončení sezony u humpoleckého dorostu skončil Jiří Hájek, nástupce se hledá. „Ve Speřicích končí Pavel Žatečka. Chceme ho oslovit, snad naši nabídku přijme," nastínil řešení předseda druhého největšího klubu na Pelhřimovsku.

Ten nevylučuje, že by se klub v dorosteneckých kategoriích mohl do divize za pár let vrátit. „Musí se leccos změnit. Musí tu být tým, který je ochoten na sobě pracovat a který chce na hřišti něco dokázat," klade si celkem pochopitelné podmínky.