KŘOVÍ – ŠTĚPÁNOV 2:1

Křoví toužilo po prvních jarních bodech a hned v první minutě malého okresního derby mohlo jít do vedení. Tichý se postavil k přímému kopu z dvaceti metrů a orazítkoval spojnici břevna a tyče. V dalším průběhu měli domácí tlak, ale gólová šance přišla až ve 30. minutě, kdy po Roštínského dlouhém autu Martin Němec nadvakrát nepřekonal Dingu. Štěpánov měl v úvodní pětačtyřicetiminutovce pouze jednu nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu.

Klíčový okamžik zápasu přišel krátce po hodině hry. Martin Němec utekl od poloviny hřiště, obešel i gólmana Dingu, který jej srazil k zemi. A překvapivě přišel dvojitý trest, protože kromě nařízené penalty dostal hostující gólman červenou kartu. Do branky se postavil střídající kouč Štěpánova Ivo Jílek, proti Tichému však neměl nárok. Pojišťovací gól přišel deset minut před koncem. Pěkný míč za obranu dostal Šustáček a efektním lobem překonal Jílka. Hosté ještě dokázali utkání zdramatizovat. V 88. minutě si totiž domácí Karásek nešťastně srazil centr Štěpánova za záda bezmocného Karmazína. Důležité vítězství si však Křoví už vzít nenechalo.

Góly: 67. Tichý (PK), 80. Šustáček – 88. Karásek (vlastní). Rozhodčí: Terber. ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (63. Dinga). Diváci: 60. Poločas: 0:0. Křoví: Karmazín – Hradílek, Roštinský, Šustáček (90. Mencler), Škorpík (83. Datínský) – Karásek, Kalina, Tichý, Sára – L. Němec, M. Němec (87. Ráboň). Štěpánov: Dinga – Richter (65. I. Jílek), Hrubeš, Kutnyk, Fiala – Novák, Sedláček, Kovalchuk, Samek, Šikula – Ludvík.

R. SVRATKA – MORAVEC 2:1

Derby nabídlo před výbornou návštěvou zápas dvou poločasů. V tom prvním byl lepší hostující Moravec, po změně stran získala postupně převahu Radešínská Svratka. Skóre se mohlo měnit hned v úvodní minutě, v níž domácí obrana vyrobila obrovský kiks, který musel výborným zákrokem hasit gólman Petr. Hosté měli i další šance, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Radešínka se poprvé ozvala až ve 30. minutě, kdy Jinek z dobrých pětadvaceti metrů nastřelil břevno.

Do druhé půle vlétli domácí jako vyměnění, ale v 55. minutě poslal Moravec do vedení osamocený Kovář. Z vedení se hosté neradovali dlouho. O osm minut později hodil Jinek dlouhý aut, Plhal míč prodloužil a Mužátko skluzem na zadní tyči vyrovnal. Rozhodnutí padlo čtyři minuty před závěrečným hvizdem. Pekárek byl faulován ve vápně a sudí Jílek nařídil pokutový kop. Ten Jinek chladnokrevně proměnil a rozhodl o tom, že body v derby zůstaly doma.

Góly: 63. Mužátko, 86. Jinek (PK) – 55. Kovář. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Rad. Svratka: Petr – Smejkal, J. Chrást, Drdla, Janů – Mužátko, Z. Starý (61. M. Šacl), Pekárek, Kachlík – Plhal (89. P. Chrást), Jinek (87. Dvořák). Moravec: Z. Pokorný – P. Kudiovský, T. Toufar (72. Hanák), Smolík, Kachlík – F. Kudiovský, P. Černý, M. Černý, Juračka – Červinka (81. Broža), Kovář.

TŘEBELOVICE – MĚŘÍN 3:3

Utkání dvou týmů hrajících o udržení nabídlo spíše boj než pohledný fotbal. Třebelovice se opět nevyvarovaly chyb v obraně, což v první půli dokázal dvakrát potrestat hostující Šoukal. „První poločas byl z naší strany takový zvláštní. Chtěli jsme navázat na dobrý týmový výkon, který jsme předvedli v Rapoticích, ale jako bychom se báli hrát. Hosté byli u míče dřív,“ komentuje třebelovický trenér Bohuslav Veverka.

Jeho svěřenci krátce po změně stran srovnali dvěma slepenými góly Jurky. Jenže Měřín si po hodině hry vzal vedení zpět, když Šoukal zkompletoval hattrick. Třebelovice dál bojovaly a podařilo se jim zachránit alespoň bod. „O půlce jsme si řekli, že musíme přidat. Kluci bojovali až do konce a zaslouží pochvalu. Chtěli jsme sice vyhrát, ale remízu bereme. Stále nás trápí chyby v obraně,“ hodnotí domácí kouč.

Góly: 46. a 48. Krula, 80. Jurka – 9., 21. a 63. Šoukal. Rozhodčí: Nestrojil. ŽK: 6:1. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Měřín: Sysel – Doležal, Kružík, M. Hladík, Láznička (56. Jonáš), Kožený (65. Procházka), Šoukal, Crkal, Matoušek, Bublán, Hrůza.

V. BÍTEŠ B – DUKOVANY 0:1

Oproti podzimnímu vzájemnému zápasu, k němuž rezerva Velké Bíteše v září loňského roku nastoupila na Třebíčsku ve slátané sestavě, se v základu domácích objevil pouze Ondrák. Navíc mohl trenér Libor Švanda využít i posil z lavičky áčka, které v sobotu ve Staré Říši nehrálo. Samotný zápas přinesl spíše taktickou bitvu, v níž příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. V první půli zaujal efektními nůžkami Cícha, mířil ale vedle hostující svatyně. Jinak se v první půli hrál rychlý a kombinační fotbal, ale jen po obě šestnáctky.

Ve druhé půli ovlivnila zápas situace z 64. minuty. To se po pěkné individuální akci prosadil hostující Hron, který dostal lídra tabulky do vedení. Domácí poté otevřeli hru, ale Ivančík v největší šanci pálil nad branku.

Gól: 64. Hron. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Bíteš B: M. Pelán – Hibš, Mucha, Ondrák (85. Paprskář), Ivančík – Mrňa (70. Jelínek), T. Pelán, Horký, Čech (60. Loup) – Malý, Cícha.