Derby nabídlo málo šancí a dělbu bodů

Pelhřimovsko – Skvělý podzim prožívají fotbalisté Speřic.

21.10.2013

Kamenice nad Lipou se v derby Pelhřimovska proti Novému Rychnovu protrápila k remíze. Tu v samém závěru trefil střídající Vávra. Výsledek to byl spravedlivý, ani jeden ze soupeřů herně neoslnil.Foto: Deník/Kamil Vaněk

V rámci 11. kola I. A třídy udolali Štoky a posunuli se na čtvrtou příčku. Po dvou sezonách v podpalubí tabulky je to jistě příjemná změna.

KAMENICE N. L. –  N. RYCHNOV 1:1
Nepohledné utkání přineslo spravedlivou remízu. V prvním poločase si ani jeden tým vyloženou šanci nevypracoval. Ve 47. minutě mohl otevřít skóre rychnovský M. Faltýnek, ale jeho hlavička si cestu do sítě nenašla. Na druhé straně byl blízko ke gólu Dvořák, jenže vychytal ho T. Faltýnek. Góly začaly padat až po hodině hry. Ideální přihrávku do vápna zužitkoval Mareš a Kamenice byla rázem na pokraji porážky. Srovnat dokázala až v 88. minutě, kdy při prvním doteku s míčem skóroval střídající Vávra.
Góly: 88. Vávra – 61. Mareš. Rozhodčí: J. Rosický. ŽK: 2:5. ČK: 1:0 (81. Dvořák). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Kamenice nad Lipou: Votápek – M. Strašík, Šuranský, J. Strašík, D. Pelc, Spěváček (60. Kašparec), Zahradník, R. Pelc, Melzoch, Dvořák, Hadač (87. Vávra). Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan (86. Karpíšek), Loskot, Březina, Martínek, Kratochvíl, Paclík, M. Faltýnek, Mugrauer (70. Fíla), Jan Mareš, Švec.

SPEŘICE – ŠTOKY 3:1
V tvrdě vedeném utkání, které se nepovedlo ani hlavnímu rozhodčímu, začali lépe domácí. Ujali se vedení už v 6. minutě zásluhou Štěpána. Poté hra upadla do průměru a ani jedno mužstvo si do poločasu brankovou příležitost nevypracovalo. Ve druhé půli domácí přidali a před brankářem Uhlířem začaly přibývat nebezpečné situace. V 57. minutě utekl obraně Štěpán a naservíroval míč Brzoňovi, který zvýšil na 2:0. V 77. minutě otočil rozhodčí Denev faul a Kunc po následném rohu snížil. Konečný výsledek stanovil vydařenou střelou domácí Alenka.
Góly: 6. Štěpán, 57. Brzoň, 78. Alenka – 77. Kunc. Rozhodčí: Denev. ŽK: 5:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Speřice: Duben – Čermák, Krupička (25. Brzoň), Němec, Martin Pohan st., Štěpánek, Alenka (82. Žatečka), Martin Pohan ml., Štěpán (88. Vlček), Huňáček, Tůma.

LUKA N. J. – PELHŘIMOV B 2:1
První půlka byla vyrovnaná a na domácích bylo znát, že jsou v herní i psychiké nepohodě. Kombinacím scházela přesnost a žádné šance k vidění nebyly. Ve druhé části rozhýbal hru Petr Číhal, který po výborné individuální akci naservíroval míč před prázdnou branku, kde M. Hintnaus nezaváhal. Od té chvíle byli hráči Luk jasně lepší, vytvořili si několik šancí. Ale ta Tomanova skončila na tyčce, Hrdlička střílel z hranice penalty mimo. V 83. minutě utekl Toman a překonal Rohovce, jenže přehnal radost a svléknutý dres ho stál druhou žlutou a vyloučení. Na malé drama zadělali hosté v 89. minutě, kdy se po rohu prosadil Ryšavý, ale vyrovnání už nepřišlo.
Góly: 58. M. Hintnaus, 83. Toman – 89. Ryšavý. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (83. Toman). Diváci: 100. Poločas 0:0. Pelhřimov B: Rohovec – Razima, Hložek, Blažek, Kropáček, Venkrbec, Šereda, Ryšavý, Kříž, Horký, Hrnčíř.

21.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově, třída 1. A paní učitelky Gabriely Kořínkové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově

Policisté hledají ničitele kol

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Pelhřimov, Havlíčkův Brod – Již popáté změřili svůj um v malém fotbale hasiči, policisté a záchranáři z Vysočiny. Tradiční vánoční turnaj složek integrovaného záchranného systému v malé kopané také letos uspořádala Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod. O putovní pohár se hrálo 8. prosince v hale TJ Jiskra v Havlíčkově Brodě.