Vzhledem k tomu, že hostům jde o plnění cíle v podobě návratu do krajského přeboru a domácím o zachování soutěže, dá se očekávat nemilosrdný boj. Oba týmy mají navíc nůž na krku z toho důvodu, že v jarních premiérách nebodovaly. „Z prohry se Světlou jsem pochopitelně zklamaný a ještě se k ní vrátím na dnešním tréninku. Pár věcí, které byly špatně, si musíme vysvětlit,“ vrací se k „výbuchu“ trenér Leoš Mitas.

Ten roli favorita pro zítřejší derby přijímá. „Fotbalová kvalita by měla být na naší straně. Soupeř se ale sám neporazí a my k té fotbalovosti budeme muset přidat ještě něco navíc. Je třeba, abychom si počínali důrazně, dohrávali osobní souboje, což mi právě v zápase se Světlou chybělo.“
Čekají se útočné manévry Slavoje

Ústrašín začal jaro pod vedením nového trenéra Jiřího Kněžínka těsnou prohrou v Dobroníně. Prezentoval se ale kvalitním výkonem, i domácící přiznali, že bylo jejich vítězství hodně šťastné. „Žirovnice je velký favorit, my můžeme jen překvapit. My můžeme, Žirovnice musí a v tom je naše výhoda. Pokusíme se jí co nejvíce potrápit,“ říká odhodlaně Jiří Kněžínek.

S jakou taktikou týmy nastoupí na hřiště je zřejmé dlouho před jeho výkopem. „My si prostě nemůžeme dovolit to nějak otevřít. Fotbalové kvality jsou na straně Žirovnice, takže budeme čekat na chyby,“ naznačil kouč domácích. Jeho žirovnický protějšek ví, že bude muset namíchat ofenzivnější pojetí: „Budeme to my, od koho se bude čekat, že bude diktovat tempo zápasu. Určitě se budeme snažit hrát útočně, ale jak jsem už řekl, je třeba si v tom útočení počínat důrazně.“

Oba týmy pojily otazníky na postech gólmanů. Ústrašín má na marodce kapitána Jírů a právě novou posilu Zbyňka Zrutského. „Po posledním zápase to vypadalo na lehký otřes mozku, což se snad nepotvrdilo a Zbyněk bude v pořádku. Na chytání to ale nevypadá, proti Žirovnici zřejmě nenastoupí,“ informoval Jiří Kněžínek.

Důvěra pro Vaverku

Důvodem žirovnických otazníků není ani tak marodka, jako spíše poslední výkon Martina Vaverky. Ten v zápase se Světlou svůj tým moc nepodržel. „Neřekl bych, že vybouchl, ale souhlasím, že se pod jeden gól podepsal. Přesto se nic nemění na tom, co jsme si řekli před sezonou. Brankáře hodlám točit po dvou zápasech, takže teď bude znovu chytat Martin.“ Pro odchovance pelhřimovského fotbalu tak bude mít derby pikantní příchuť, neboť na podzim hostoval v Ústrašíně.