„Pro soupeře je výsledek asi krutý, ale musím říci, že jsme mu toho moc nedovolili. Pelhřimov pořádně nevystřelil na bránu," všiml si trenér Speřic Pavel Žatečka. Po vítězství 6:0 mohl být samozřejmě maximálně spokojený.

Vzhledem ke dvěma víkendovým společenským posezením v klubu určitě podobnou krasojízdu nečekal. „Měl jsem ze zápasu určité obavy. V pátek a v sobotu měly oba naše týmy dokopnou, takže jsem čekal, jak se o na hráčích projeví. Nakonec byl výkon týmu velmi dobrý, zodpovědný," dodal kouč.

Recept na brankáře hráči znali

Pelhřimov sice do zápasu nasadil Niederleho a Homolku z áčka, ale oslabený byl na klíčovém postu brankáře. Mezi tyče musel Brada, který jinak hrává v poli. A nevysoký fotbalista inkasoval většinu branek pod horní tyč. Chtělo by se říci, že to byl skoro záměr, s nímž hostující střelci přišli z kabin po přestávce.

„Kdepak, můj pokyn to nebyl. Brada už chytal u nás podzimní zápas, protože byl Zabloudil v trestu. Zřejmě tam na něj moji hráči našli recept, stříleli chytře," pochválil své svěřence Žatečka.

Ten s narůstajícím skórem mohl i trochu experimetovat, herní příležitost dal hned několika dorostencům. „Dorost je ve Speřicích velmi dobře vedený Jirkou Holendou a Martinem Pohanem. Vyhráli I. A třídu a budou hrát krajský přebor. Je v něm hned několik talentovaných fotbalistů. Už od začátku hrál Kovář, v průběhu zápasu jsem dal šanci dalším. Dělám to rád. Chystám se jim dál dávat příležitost," uvedl.
Speřice se výhrou posunuly na první místo v tabulce. Zřejmě ale v na této pozici nevydrží. Brodské béčko, které chce v příští sezoně hrát krajský přebor, dohrává dnes odložený zápas v Leštině. V něm může využít divizní pendly, takže je výsledek prakticky dán.

„Nemyslím si, že by tu šanci pustili. Pro mě soutěž skončila v neděli, druhé místo je skvělé," řekl smířeně Pavel Žatečka.