Většinou se hovoří o boji o zachování soutěže.

SLOVAN KAMENICE N. L.
Soupeři z Havlíčkobrodska byli fotbalisté trenéra Vlastislava Machoně pasováni na jednoho z největších favoritů, ale Slovan v průběhu letní pauzy spíše oslabil. Malá konkurence panuje především v útoku. V týmu skončil Houška a kouč má jen dva hrotové hráče. „S Tesařem a Martinem Strašíkem moc počítat nemohu, mají jiné zájmy, netrénují," vysvětlil Machoň. Naopak jako plus by se mohl jevit návrat Tomáše Zahradníka. Přesto Kamenice myslí spíše na umístění ve středu tabulky, opakování loňské třetí příčky by bylo velkým překvapením.

FK PELHŘIMOV B
Juniorka Pelhřimova vyměnila trenéra, když se na její lavičku vrátil zkušený Jiří Cerhan. Ten to ale bude mít hodně těžké, protože léto bylo ve znamení velkých odchodů. Skončil dlouholetý kapitán Hovorka, který si to namířil do rodné Obrataně, stejným směrem po skončení hostování odešel Vlach. Angažmá v Rakousku si našli Máca a J. Zabloudil, na poslední chvíli odešel na hostování do Pacova Papež. Generálka proti bétřídnímu J. Hradci B varovala, Pelhřimov dostal sedm gólů.

DÁLNICE SPEŘICE
Jen tři přípravné zápasy sehrály Speřice a chystají se v I. A třídě na boj o bytí či nebytí. „Máme hodně úzký kádr, proto si velké cíle nemůžeme dávat. Pokud nebudeme mít potíže se záchranou, budu spokojený," přiznal trenér Speřic Pavel Žatečka.
Tomu z kádru ubylo hned několik zkušených hráčů. V klubu už nebude pokračovat Jiří Pikl, pro soupeře zmizela hrozba v podobě dalekonosných střel v podání Reného Němce, který skončil s aktivní činností. Hostování z Humpolce vypršelo stoperovi Svobodovi. Od začátku léta se ve fotbalových kruzích spekuluje o příchodu humpoleckého hrotového hráče Radka Čiháka. „Radek má zdravotní problémy, už nemůže fotbalu dávat tolik jako v minulosti, takže by rád hrál nižší soutěž. My o něj máme zájem, ale je to složité. Humpolec o tohoto hráče stále stojí, potřebuje ho, takže nás čekají náročná jednání," vysvětlil Žatečka.

START NOVÝ RYCHNOV
„Máme mladý tým, chceme si I. A třídu zkusit. Jiný cíl než záchranu nemáme," vystihl ambice týmu zpod Křemešníka trenér Dušan Chalupa. V kabině Startu došlo k minimální generační obměně. Do béčka se přesunul Koubek, do Dušejova odešel hostovat Borysyuk, v Rohozné budou hrát Zeman a Loskot. Právě z Dušejova přišel Šťastný, střídavé starty z pelhřimovského dorostu má vyřízeny Červenka.