Tým od Budína nenašel na loňského vicemistra krajského přeboru žádnou plnohodnotnou protizbraň, překvapení se tedy nezrodilo. Trenér Leoš Mitas však z prohry velkou vědu nedělá.

„Narazili jsme na těžkého soupeře, možná na toho nejtěžšího. Výsledek odpovídá děni na hřišti, ale rozhodně se nejedná o tragédii," mávl rukou nad bezbodovým vstupem Mitas.

Favorit se na výhru tolik nenadřel, po velmi rychlé brance už jen bez větších potíží kontroloval skóre. To pak ve vodné fázi zápasu, mezi 65. a 69. minutou, dvěma slepenými góly navýšil a osudu utkání bylo rozhodnuto. „Udělali jsme dvě hrubé chyby a za ně byli potrestáni. Tak to chodí," povzdechl si trenér Mitas.

Porážku však nepřičítá defenzivě, spíše naopak. „Zklamali jsme v útočné fázi, kromě jedné šance, kdy jsme nastřelili tyč, jsme se k ničemu nedostali. To Chotěboř byla stále nebezpečná, oba útočníci (Petr Hanousek a Martin Odvářka – pozn. autora) nám dělali velké problémy. Rozdíl v naší ofenzivě a soupeře byl markantní, tady je hlavní příčina naší porážky. Nedokázali jsme jejich defenzivu dostat pod tlak, a donutit ji tak k chybám."

Mitas je přesvědčený, že tolik těžkých soupeřů už jeho tým na podzim nečeká. „Nyní jsme hráli proti zkušenému soupeři, který má tým dlouho ve stálém složení. My budujeme nový mladý tým, každý zápas je pro nás jiný. Nepropadli jsme, soupeř byl prostě lepší. Musíme se oklepat a dobře se připravit na Světlou. Z loňské sezony jí máme co vracet, oba zápasy jsme prohráli," uzavírá Mitas.

Spokojeností nezářil ani trenér domácích. „Na začátku sezony je pro nás výsledek lepší než předvedená hra. Žirovničští musí být zklamáni, protože nepředvedli špatný výkon, ale my měli více šancí a zaslouženě vyhráli," zhodnotil zápas chotěbořský trenér Josef Soural.