Při misi za udržením měl tým provést trenér Kim Grant, ale ten chvíli před koncem zimní přípravy na svůj post rezignoval. Do nelehké pozice „krizového manažera" tak byl angažován srdcař Jaroslav Bláha.

„Vyslyšel jsem volání členů výboru klubu i řady hráčů. Neodolal jsem a rozhodl jsem se klubu, s nímž jsem spojil velkou část svého fotbalového života, podat pomocnou ruku," vysvětlil kouč, který byl na lavičce Rovnosti naposledy před třemi a půl lety.

Trenér je v obraze

Bláha není žádný trenérský zelenáč, proto si přehnané iluze nedělá. „Situace je kritická. Musíme se pokusit o malý zázrak. Na druhou stranu, kdybych nevěřil tomu, že je možné zachránit se, tak bych do toho nešel," prohlásil známý motivátor.

Tým zná doslova jako vlastní boty. Jeho dva synové stále patří mezi pilíře základní sestavy, řadu dalších hráčů trénoval. Ostatní měl velmi dobře na očích. Proto by neměl být problém, že valnou část zimní přípravy neřídil. „Mužstvo v zimě hrálo v Humpolci, kde jsem ho měl na očích. Vím, co mohu čekat, udělal jsem si dobrý obrázek. Rozhodně to nebyl krok do neznáma," ujišťuje Jaroslav Bláha, který bude mít navíc k ruce Richarda Pokorného. Ten dělal asistenta už Kimu Grantovi a může poskytnout další cenné postřehy.

Budíkov v zimě mírně posílil kádr. Do obrany přišel zkušený Radek Moravec, z Humpolce se vrátil útočník Roman Smereka, ve Speřicích skončil Lukáš Kavka. Z Dolního Města přišel Josef Kavka, z Kamenice Miloš Kračmar a z Herálce Miroslav Bárta.