Čest Pelhřimovska zachránil výhrou nad Bedřichovem kamenický nováček

Pelhřimovsko – Jen Kamenice nad Lipou dosáhla z trojlístku týmů z Pelhřimovska v sedmém kole I. A třídy na body, když na vlastním hřišti přetlačila fotbalisty Bedřichova.

24.9.2012

Fotbalisté Kamenice nad Lipou si s nervovými soustavami svých fanoušků pořádně pohráli. Nad Bedřichovem sice vedli už 2:0, ale výhru ukořistili až v samém závěru. Foto: Deník/Kamil Vaněk

KAMENICE N. L. – BEDŘICHOV 3:2
Domácí šli již v 5. minutě do vedení, když gól obstaral Dvořák. V další šanci po akci Hadače však již na míč nedosáhl. Slibnou příležitost si ve 13. minutě vytvořil domácí Míka, střela však šla vedle tyče. Také hosté mohli skórovat, ale Mareš poslal míč ve 20. minutě rovněž vedle tyče. Domácí Slovan zvýšil na 2:0, když po trestném kopu, který zahrával Dvořák, poslal míč ve 35. minutě do branky patičkou J. Strašík. Vše se zdálo být rozhodnuto, ale ve druhém poločase domácí polevili. V 66. minutě udělali obrovskou chybu a hosté ji potrestali gólem Voláka. Kameničtí odmítli pojistku, když při šancích selhali Dvořák s Hadačem, takže přišel další trest. Vyrovnání obstaral osm minut před koncem střídající Kolman. Radost Bedřichova měla ale krátké trvání. Hned po rozehrání se prosadil střelou z úhlu R. Pelc.

Góly: 5. Dvořák, 35. J. Strašík, 83. R. Pelc  – 66. Volák,  82. Kolman. Rozhodčí: Bína. ŽK: 5:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Kamenice nad Lipou: Votápek – Míka, Šuranský, M. Strašík, J. Strašík, Kušta, Melzoch, Kos (63. D. Pelc), R. Pelc, Dvořák (75. Zdeněk), Hadač (89. Macháček).

LUKA N. J. – PELHŘIMOV B 2:1
Ve vyrovnaném utkání se hosté prezentovali sympatickým výkonem a ve 20. minutě šli zaslouženě do vedení, když se samostatnou akcí prosadil J. Kubík. Domácí dlouho neotáleli a po devíti minutách se radovali z vyrovnání. Hrdlička trefil z trestného kopu tyč a míč dorazil do prázdné branky P. Hintnaus. Po přestávce se Luka zlepšila a zápas rozhodla v 72. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil Hrdlička. Při závěrečném tlaku hostů domácí nevyužili nadějný brejk s přečíslením dva na jednoho, velkou šanci Pelhřimova na vyrovnání zlikvidoval brankář Vrzáček.

Góly: 29. P. Hintnaus, 72. Hrdlička – 20. J. Kubík. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Pelhřimov B: Rohovec – Šereda (70. Hrnčíř), Duchan, Blažek, Rysl, Máca, Hovorka, Papež, J. Kubík, Starý, Kropáček.

VĚŽNICE – SPEŘICE 1:0
Aktivně hrající Speřice těžily ve Věžnici z nakopávaných balonů. Domácí si naopak v první půli nevypracovali jedinou šanci a museli se spoléhat na formu brankáře Šrámka. Po přestávce se ale obraz hry změnil a Věžničtí začali diktovat tempo hry. V 70. minutě zaznamenali jedinou branku zápasu, když se ze standardky pěkně trefil Milan Chalupník.

Gól: 70. Milan Chalupník. Rozhodčí: Rosecký. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Speřice: Brzoň – Holenda, Alenka, Němec, Štěpánek, Kavka, Štěpán (68. Sadský), Huňáček, Pohan – Tůma, Holoubek.

24.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Policisté jdou po zloději s dlažební kostkou

Nový Rychnov jen remizoval, do vedení jde béčko Speřic

Policisté šetří krádež okapových svodů

Horní Cerekev – Čtyři metry okapových svodů odcizil z pátku 20. října na sobotu 21. října neznámý zloděj, který kradl v Havlíčkově ulici v Horní Cerekvi.

Pelhřimovsko na bodový zisk nedosáhlo

Pelhřimovsko – Událostí sedmého kola jihočeské krajské ligy hokejistů byla prohra doposud suverénních Strakonic, které výtečným závěrem udolala Soběslav. Týmům z Pelhřimovska domácí prostředí nepomohla.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.