Černovice vyhrály třetí zápas v řadě

Pelhřimovsko – Už to vypadalo na velké potíže. Fotbalisté Černovic ale po pěti porážkách v úvodu sezony zabrali a tři výhry v řadě je posunuly do klidných vod tabulky I. B třídy.

30.9.2013

Fotbalisté Košetic potvrdili v okresním derby roli favorita, Jiřice porazili vysoko 5:1. Na první gól se ale čekalo až do druhého poločasu. Dvakrát se do sítě soupeře trefil Lukáš Kubů (na snímku vpravo). Foto: Deník/Kamil Vaněk

V okresním derby se na branky dlouho čekalo, ale pak Košetice spustily doslova kanonádu. Jiřice odjížděly s pětigólovým debaklem.

H. CEREKEV – HUMPOLEC B 0:3
První poločas byla k vidění vyrovnaná a bojovná hra, góly i přes šance na obou stranách nepadly. Po přestávce převzali inciativu fotbalově zdatnější hosté. Nuly na ukazateli skóre zrušil střelou z trestného kopu z dálky v 59. minutě Prokop, na 2:0 zvýšil nikým nehlídaný Farka. Zlou čtvrthodinu pro domácí uzavřel třetím humpoleckým gólem Žatečka.
Góly: 59. Prokop, 69. Farka, 72. Žatečka. Rozhodčí: Burian. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Horní Cerekev: Soukup – Zelenka, Kůta, Duba, Suchý, J. Chadim, Havel, Růžek (75. P. Chadim), Martínek, Loukota, Serbus. Humpolec B: Jůzl – Kameš, Fikar, Honzárek, Tran (70. Palán), Štěpán, Beránek, Skryja, Prokop (81. Maršík), Farka, Žatečka.

ČERNOVICE – HERÁLEC 4:2
V Černovicích se hrálo pohledné, rychlé a ze strany hostí tvrdě hrané utkání. Herálec předvedl zejména v prvním poločase kvalitní výkon a živil naději na bodový zisk. Nejprve ho Hrala a Vašák dostali do vedení, na což odpověděli Paclík a Petr Maštalíř, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé půli domácí zpřesnili hru, mužstvu pomohlo i vyloučení hostujícího Paclíka v 58. minutě a hrubá chyba gólmana Koubka, který pustil do sítě střelu Š. Paclíka. V 70. minutě pečetil vítězství domácích po vzorové kombinaci Kubů.
Góly: 5. a 67. Paclík, 18. P. Maštalíř (PK), 70. Kubů – 2. Hrala, 13. Vašák. Rozhodčí: Bouda. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (58. P. Paclík). Diváci: 120. Poločas: 2:2. Černovice: Cílek – D. Maštalíř (64. Jůn), Míka, Pěnka (84. Krejčí), Kohout, Kubů, Růžička, Ševčík, Scheufler, P. Maštalíř, Š. Paclík (89. Kmeťo).

KOŠETICE – JIŘICE  5:1
První poločas přinesl bojovný fotbal se šancemi na obou stranách, které ale zůstaly nevyužity. Druhá půle ale měla zcela jednoznačný průběh. Košetice během čtvrthodinky nastřílely Jiřícím pět gólů a od té doby měly utkání pod kontrolou. Hosté korigovali až v 83. minutě, když už bylo o výsledku rozhodnuto.
Góly: 54. a 59. Kubů, 55. a 70. T. Vejsada, 63. Kadlec – 83. Šimůnek. Rozhodčí: Mička. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Košetice: Holan – Mazanec, Kos, T. Vejsada, Kadlec, J. Bejček (46. Suk), Bystričan (75. Čermák), Hanousek, A. Vejsada, Kubů, Fenár (46. Sovka). Jiřice: Zabloudil – Dvořák, J. Vincenc, Pavel Příhoda, Jůzl, M. Sadský (75. D. Vincenc), Šimůnek, Novák, O. Sadský, Petr Příhoda, Nesporý (69. Trnka).

30.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Počátky, třída 1. B paní učitelky Hany Rudišarové. Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Rynárec

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Rekordmanka dokázala vyjmenovat všechna jména z kalendáře

Pelhřimov – Česká kniha rekordů se rozrostla o nový paměťový rekord. Za 8 minut a 18 vteřin totiž čerstvá rekordmanka Milena Šatavová dokázala odříkat celý současný český kalendář a všechny křestní jména v něm uvedená. Mimo jiné zvládla určit i přesné datum narození známých osobností nebo přiřadit správná křestní jména k náhodně vyřčeným datům.