Černovice po fantastickém finiši zdolaly Lípu

Pelhřimovsko – V Horní Cerekvi a Černovicích si mohou mnout ruce, start do jarní části I. B třídy jim vyšel na jedničku. Mnohem méně spokojení jsou fotbalisté Košetic, kteří v Ledči inkasovali hned osm gólů.

31.3.2014

Jiří Mezera (vlevo) se po návratu do Horní Cerekve nečekaně postavil mezi tyče. Nezklamal, v zápase proti Lučici ho hostující střelci překonat nedokázali. Foto: Deník/Kamil Vaněk

I. B  třída, skupina A

HUMPOLEC B – MÍROVKA 1:1

Při spravedlivé dělbě bodů byl u všeho podstatného ze strany domácích Štěpán. Ten měl v prvním poločase dvě šance. Při první z nich trefil tyč, ale ve 44. minutě už po přihrávce Málka gólmana Beděru obstřelil. Mírovce patřil vstup do druhé půle, domácí měli hluchých dvacet minut. Gólově to vyjádřil Šimon, který z vápna vrátil vyraženou střelu do sítě. Pak se hrálo spíše podle not Humpolce. Rozhodnutí mohlo padnout v 77. minutě, kdy byl ve vápně faulován Štěpán, ale pokus Beránka Beděra výtečným zákrokem zneškodnil.

Góly: 44. Štěpán – 57. Šimon. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Humpolec B: Brávek – Kameš, Nermut, Metál, Málek, Beránek, Skryja (78. Alt), Bláha, Kratochvíl, Farka (55. Žatečka), Štěpán.

JIŘICE – HABRY 0:1

Vyrovnanému zápasu by možná více slušela remíza, ale ve prospěch Habrů rozhodla lepší střelecká produktivita. Domácí mohl dostat do vedení v 11. minutě O. Sadský, jenže svůj únik zakončil střelou do tyče. Pak se šance střídaly na obou stranách a v závěru poločasu se dočkaly Habry. Chybu jiřické obrany potrestal Korel. Po přestávce vyrovnaný boj pokračoval, mnoho gólových příležitostí k vidění nebylo, takže výsledek už svou podobu nezměnil.

Gól: 43. Korel. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 5:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jiřice: Krupička – Dvořák, Trnka (68. Jiřík), Vincenc, Jirků (64. Nesporý), Novák, Šimůnek, M. Sadský, Petr Příhoda, Rohovec (61. Hrůza), O. Sadský.

H. CEREKEV – LUČICE 4:0

Domácí začali s velkou chutí. Už v první minutě proletěl míč těsně vedle tyče a o chvíli později už vytěžil gól z kombinace až do „kuchyně" Serbus. I ve zbytku poločasu byla Horní Cerekev lepší, ačkoliv hosté přece jen trochu zvedli hlavu a dostali se do několika slibných střeleckých příležitostí. Ve 44. minutě jim ale sebral vítr z plachet P. Mezera, který hlavou dopravil míč do sítě po rohu Havla. Právě Havel ve druhé půli svůj tým po červené kartě oslabil a Lučice přidala na útočném úsilí. Gól však dát nedokázala, takže jí za střeleckou neproduktivitu potrestal dvěma zásahy Růžek.

Góly: 3. Serbus, 44. P. Mezera, 81. a 89. Růžek. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (53. Havel). Diváci: 90. Poločas: 2:0. Horní Cerekev: J. Mezera – Šetek, P. Mezera, Staněk (46. Soukup), Chadim (83. A. Šimák), Kůta, Havel, Martínek (46. Růžek), Serbus, Suchý, Koten.

ČERNOVICE – LÍPA 3:2

Již v 5. minutě rozvlnil síť domácího Vošahlíka střelec Havel, fotbalisté Černovic se ze šoku vzpamatovaly až v 60. minutě hry. Do té doby hráli prim hosté s mladým mužstvem, předvádějícím kvalitní kombinační hru. Poté se domácí zvedli, zpřesnili kombinaci, přidali na pohybu a postupně přebrali iniciativu. Do 70. minuty vyrovnali a o šest minut déle vstřelil vítězný gól Kubů.

Góly: 61. a 76. Kubů, 72. P. Maštalíř – 5. Havel, 60. Sláma. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Černovice: Karel Vošahlík st. – Míka, Kohout (68. Bíro), Kubů (79. Krejčí), Růžička, Ševčík, Scheufler, P. Maštalíř, Paclík, Jůn, Stark.

LEDEČ N. S. – KOŠETICE 8:1

Do 15. minuty byli domácí zatažení a hosté je přehrávali, pak si ovšem Ledeč otevřela střelnici. Do přestávky vedla 3:0 a nakonec dokázala v deseti hrající Košetice udolat vysoko 8:1. Lví podíl na tom má třígólový Turek a také Nepovím, který se trefil dvakrát.

Góly: 30., 57. a 62. Turek, 21. a 57. (PK) Nepovím, 20. F. Gramer, 68. Trpišovský, 78. Oplakal – 82. A. Vejsada. Rozhodčí: Bouda. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (65. Kos), Diváci: 150. Poločas: 3:0. Košetice: Jíša – Kos, Nováček, T. Vejsada, Kadlec, Fenár, Bystričan, Hanousek, A. Vejsada, Kubů (55. Dvořák), Vlk.

31.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Volby ve Včelničce.
4

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

V Nové Cerekvi nenechali volit muže, který měl nesrovnalosti s trvalým bydlištěm

Nová Cerekev – V Nové Cerekvi na Pelhřimovsku mělo v pátek v 18 hodin odvoleno 145 voličů. Desítka z nich přišla do volební místnosti na radnici městyse s volebním průkazem.

V nejmenší obci v zemi přišel k volbám první volič krátce před patnáctou hodinou

Vysoká Lhota – Do nejmenší obce v České republice, Vysoké Lhoty na Pelhřimovsku, přišel první z patnácti zapsaných voličů v pátek odpoledne zhruba deset minut před patnáctou hodinou.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.