Na druhé místo se tak vyhoupla Stará Říše, která si podle očekávání poradila s Velkou Bíteší. Šlágrem příštího kola bude právě duel mezi Bystřicí a Starou Říší. Polnou čeká na domácím trávníku ždírecká Dekora.

STARÁ ŘÍŠE – V. BÍTEŠ 3:1

První půle zápasu byla vyrovnaná, ale nebezpečnější v ní byli domácí. Ovšem žádná ze tří vyložených šancí ke změně stavu nevedla. Až po změně stran dostala Stará Říše svého soupeře pod tlak, ze kterého také pramenily branky. Skóre otevřel po centru z pravé strany důrazný Merhaut, který dotlačil míč za záda Pelána.

Druhou trefu zaznamenali domácí po rohu Slámy a hlavičkujícímu Pokornému, který se prosadil z dorážky. Třetí pojistku přidal po parádním úniku Brnického a přihrávce Vala Tichánek, ale poslední, i když bezvýznamné slovo si vzali hosté. Říše podcenila rohový kop a Pohl stanovil na 1:3.

Góly: 54. Merhaut, 63. Pokorný, 86. Tichánek – 89. Pohl. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 0:0. Stará Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Merhaut, Slavík – Sláma, M. Pokorný (73. T. Kratochvíl), Tichánek, Bartoš – Osumanu (83. Valo), Morkus. V. Bíteš: M. Pelán – Klusák, Kopáček, Kerber, Pohl – T. Pelán, Nekuda, Pokorný (85. Roub), Dvořák (65. Rozuch) – Ivančík (65. Antoš), Loup. Nejlepší hráči: Merhaut, Pokorný – T. Pelán.

TŘEBÍČ B – M. BUDĚJOVICE 1:0

V prvním poločase se hrála vyrovnaná a hodně otevřená partie. Oba celky myslely více na ofenzivu než na zadní vrátka, a gólmani si na nedostatek práce nemohli stěžovat. Ve 20. minutě vyšel domácím rychlý výpad, když Sedláček našel parádním pasem nabíhajícího Linharta a ten prostřelil Kloudu.

Po změně stran se hosté zakousli do rezervy a prahli po vyrovnání. Kromě převahy si vytvořili i šance, ale střelcům se nedařilo, a když už zamířili mezi tři tyče, vyznamenal se Rousek. Domácí bojovným výkonem těsnou výhru nakonec ubránili.

Gól: 20. Linhart. Rozhodčí: Fojt. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas 1:0. Třebíč B: M. Rousek – J. Kučera, M. Křivánek, O. Venhoda, Brabenec – L. Venhoda, Dvořák, Linhart, Chalupa – Sedláček, Cejpek (88. Malý). M. Budějovice: Klouda – Buďa, Šplíchal, Toman, Michal Černý – Nevařil (82. Busta), Michal, Škoda, Veselý (78. Svoboda) – Marek Černý (65. Pařízek), Pacas. Nejlepší hráči: Rousek, Linhart – L. Šplíchal.

PACOV – POLNÁ 1:3

Polná začala aktivně. V 6. minutě Kovář orazítkoval břevno, ve 12. minutě prošel centrovaný míč Holase až do sítě. Pacovu inkasovaný gól pomohl, vyrovnal hru a ve 37. minutě se to samé stalo i se skórem. Po centru Stejskala se nejprve neprosadil Přibyl, ale dorážka Jakuba Vlacha z malého vápna už znamenala gól.

Po přestávce se hrálo podle pacovských not, ovšem hosté měli smrtelně nebezpečné brejky. V 54. minutě Kaplan přistrčil rukou míč Kučerovi, který po úniku vrátil Polné vedení. Pacov pak propásl šance na vyrovnání a v samotném závěru pojistil vítězství lídra tabulky Kaplan.

Góly: 37. Jakub Vlach – 12. Holas, 54. Kučera, 90. Kaplan. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Pacov: Jíša – Stejskal, Kerouš, Koller, Kokeš – Váňa, Maršík (73. Šlechta), Zíka, Jakub Vlach (82. Zich) – Kostroun, Přibyl. Polná: Lengál – Urbánek, Holas, Černý, Adamec (68. Obermajer) – Pražák, Mezera, Kaplan, Kovář (85. Tomas) – Klíma (82. Holub), Kučera. Nejlepší hráči: Jakub Vlach – Mezera, Kaplan.

JAROMĚŘICE – ŽIROVNICE 2:0

Začátek se povedl domácím. Už v 6. minutě se hlavou po rohu prosadil kanonýr Neuman. Pak měl ve 12. minutě šanci Míča, ale tváří v tvář Basíkovi neuspěl. Poté mohli hosté srovnat, ale v dobré pozici pálili nad branku. A tak vzápětí utekl po lajně Rygl, nacentroval na penaltu a Neuman do odkryté branky zvýšil na 2:0.

V 50. minutě se ocitl sám před gólmanem Blažek, ale na poslední chvíli se mu míč zamotal mezi nohy a domácí stačili nebezpečí zažehnat. V 88. minutě mohl přidat Míča třetí pojistku, ale samostatný únik nezakončil podle představ. V závěru se hosté pokusili zadělat na drama, ale ze tří rohů se prosaditnedokázali.

Góly: 6. a 25. Neumann. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas 2:0. Jaroměřice n. R.: Chalupa – D. Karásek, Z. Karásek, Ošmera, Hambálek – Míča, Novotný (86. Hofman), Macháček (74. M. Karásek), Čermák – Nemaunn, Rygl (44. Laštovička). Žirovnice: Basík – Kuš, Staněk, Charousek, Pokorný – Holes, Dvořák, Moravec (17. Weith), Houška – Bínek, Blažek. Nejlepší hráči: Neumann, Chalupa - Blažek.

HAVL. BROD – HERÁLEC 1:1

K vidění bylo bojovné utkání s hromadou faulů, zkrátka klasické derby, do něhož lépe vstoupili domácí, kteří se ujali vedení po rohovém kopu, kdy se prosadil Šimoníček – 1:0.

Jenže o dvanáct minut později nedokázali brodští fotbalisté ubránit standardní situaci, během které jim propadl míč až k Filipskému a ten srovnal. Ve stejné minutě se hostům zranil Vašák, který si přetrhl achilovku. Fukan tak přišel o parťáka a Brod jeho útočnou sílu dokázal eliminovat.

Domácí celek si vytvořil pět stoprocentních gólových šancí, ale na jejich konci selhal. Po změně stran Herálec zalezl a Brod jen bušil do zdi, ale marně.

Góly: 24. Šimoníček – 36. Filipský. Rozhodčí: Karolín. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. H. Brod: Adamec – Halamka, Novotný, Semrád (70. Polívka), Šnobl (65. Hübner) – Hejkal, Kunc, Slanař, Bláha – Adam (79. Körber), Šimoníček. Herálec: Březina – J. Stojan, O. Ganobjak (46. Hrala), Klement, Paclík - Pátek, V. Ganobjak, Mašek, Filipský - Vašák (36. L. Stojan), Fukan. Nejlepší hráči: Novotný, Halamka – Pátek.

HUMPOLEC – NOVÁ VES 1:0

V prvním poločase měli domácí herní převahu, ale dlouho se nemohli prosadit střelecky. Vedoucí branku zajistil těžkou střelou z úhlu Pikl. O minutu později mohl přidat pojišťovací branku, v běhu si obhodil obránce a řítil se sám na gólmana, míč ale v síti nezkončil. Po změně stran hosté přidali na důrazu, zatlačili domácí do obrany, ale kýženého gólu se nedočkali. Humpolecký gólman Kříž tak udržel čisté konto ve druhém zápase za sebou.

Góly: 29. Pikl. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (90. O. Kamarek). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Kopic, Pecha, Kameš, Hes - Honzárek, Jeřábek, Nepovím, Machala (80. Nermut) - Pikl, Kubíček (90. Skryja). Nová Ves: P. Novotný – Kubík, Zdražil, Havlík (55. Šandera), Krejčí – P. Starý, Ondřejka, R. Novotný, J. Starý – P. Bureš, Čech. Nejlepší hráči: Pecha, Pikl - Čech.

ŽDÍREC – BYSTŘICE 1:0

Ždírečtí fotbalisté se postarali o skalp papírového favorita. Když jediný gól utkání padl už v 10. minutě. K odraženému balonu se dostal Smejkal a zařídil svému týmu tři body. V prvním poločase byli domácí o malinko lepším týmem. Bystřice se k ohrožení branky soupeře nedostala. Snad jen po přímém kopu vytáhl balon na roh Rezničenko.

Po změně stran se náporem předvedla Bystřice, ale nic z něho nevytěžila. Domácí pak od 58. minuty hráli o deseti, když se nechal hloupě vykartovat Novotný. „Bystřice mě překvapila snad jen tím, že jsem čekal, že to budeme mít náročnější,“ uznal ždírecký kouč Miroslav Plíšek.

Gól: 10. Smejkal. Rozhodčí: Švehla, ŽK: 4:5. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Ždírec: Rezničenko – Kučera, Klupka, Kysilko, Pleva – Máša, Klimeš (77. L. Blažek), Sobotka, Smejkal – Kolouch (T. Blažek), Novotný. Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Holý, Vícha, Mitáš – Zbytovský, Veselý, Prášil (83. Čech), Špatka (79. Hrubeš) – Horák (46. Fulneček), Sklenář. Nejlepší hráči: Novotný, Smejkal – Zbytovský.