Budíkov v přesilovce dvakrát inkasoval a dobře rozehraný zápas s Lípou ztratil

Pelhřimovsko – Sestupem ohrožené týmy si v I. B třídě nepomohly.

16.5.2016

Fotbal.Foto: DENÍK/Martin Daneš

Fotbalisté Nového Rychnova inkasovali gól v poslední minutě a prohráli s Chotěboří B, Pacov B nestačil v derby na Košetice a Budíkov povolil obrat v deseti hrající Lípě.

N. RYCHNOV – CHOTĚBOŘ B 0:1
Bojovné a vyrovnané utkání přineslo v prvním poločase jen minimum šancí. Za zmínku stojí pouze akce Martina Faltýnka, který ale v obou případech mířil mimo branku. Po přestávce už bylo před brankami rušněji a vše vyvrcholilo v posledních minutách. Nejprve měl vedení na hlavě V. Mareš, ale míč stihl z branky vykopnout Chlad. Rozhodčí nejprve signalizoval, že míč už přešel přes čáru, jenže na pokyn asistenta gól neuznal. Udeřilo na druhé straně, když se po rohu trefil Fiala. Nový Rychnov mohl ještě vyrovnat, M. Faltýnek obešel brankáře a dokopl míč do sítě, ale akci zastavil hvizd rozhodčího, který domácím odpískal faul.

Gól: 90. Fiala. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Nový Rychnov: Martin Faltýnek st. – V. Mareš, O. Kratochvíl, J. Kratochvíl, Karpíšek, Březina, Martin Faltýnek ml., M. Loskot, Čech, Mugrauer, Chalupa.

ČERNÍČ – ČERNOVICE 4:1
Od začátku bylo utkání v režii domácích. Ti byli živější a dopředu hodně aktivní, což v 10. minutě korunoval po chybě gólmana Petr Novák. Zanedlouho se z přímého kopu trefil Lovětínský, a bylo to už 2:0. Černovičtí se dostali do hry po dvaceti minutách, a vysloužili si za to snížení, které vymyslel Kubů. Drama ale odmítl ještě před pauzou Lovětínský, který skóroval po krásné Čermákově přihrávce. Druhý poločas se hrál za převahy Černíče, která byla jasně lepší, a i když se nemusela nikam hnát, byl Pistulka stále v permanenci. Čtvrt hodiny před koncem nestačil na zakončení Lovětínského, který zkompletoval hattrick.

Góly: 10. Petr Novák, 18., 39. a 75. Lovětínský – 32. Kubů. Rozhodčí: Fryč. Bez ŽK. Diváci: 60. Poločas 3:1. Černovice: Pistulka – Růžička, Vránek, Hůlka (78. Hadrava), Jůn, Kohout, V. Míka, Vlach, J. Míka, Paclík, Kubů.

BUDÍKOV – LÍPA 2:3
Ve vyrovnaném a bojovném utkání měli nejdříve dvě šance hosté, ale neuspěli při nich. Pak začal hrát Budíkov, během deseti minut získal dvoubrankové vedení. Nejprve využil přihrávku Smereky L. Kavka, pak se ujala střela Zoura z hranice šestnáctky. Hned po rozehrání snížil Kutlvašr a udržel Lípu ve hře. Druhý poločas začal červenou kartou Roseckého, ale to hostům paradoxně pomohlo. Po dvou rohových kopech otočil výsledek Prokš. Budíkov se pak snažil útočit, ale jeho šance zlikvidoval výborný brankář Vašák.

Góly: 26. L. Kavka, 39. Zour – 40. Kutlvašr, 54. a 65. Prokš. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (48. Rosecký). Diváci: 50. Poločas: 2:1. Budíkov: M. Bláha – Zour, Vodrážka, Zet, Páša, Kovář, Šeda (73. J. Novák), T. Prokop, Rokos, Smereka, L. Kavka.

HUMPOLEC B – TIS 4:3
Tis začal v Humpolci velmi dobře a během půlhodinky získal dvoubrankové vedení. Poté se karta otočila a domácí slepenými góly Beránka a Vrátného srovnali. Po přestávce už se hrálo pod taktovkou Humpolce, rozhodly další dva góly v krátkém časovém odstupu. „Přišlo mi, že ve druhém poločase soupeři odcházely síly. Podali jsme průměrný výkon, tak nějak jsme vítězství ubojovali," uvedl trenér domácích Imrich Brdečka. Poslední slovo v zápase měl hostující P. Sojka, který v samém závěru mírnil porážku Tisu.

Góly: 32. a 70. Beránek, 34. Vrátný, 75. Doležal – 4. Kozlík, 31. Vala, 90. P. Sojka. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 5:2. ČK: 1:1 (52. Paťha – 43. Bárta). Diváci: 50. Poločas: 2:2. Humpolec B: L. Podoba – Fikar, T. Brdečka, Vrátný, Beránek, Bláha, Paťha, Kříženecký, Doležal, Prokop, Žatečka (46. Dominik Maršík).

PACOV B – KOŠETICE 2:3
Zápas vůbec nepřipomínal měření sil posledního s prvním. Favorizované Košetice sice dostal do vedení Tržil, ale po půlhodině zastavil unikajícího Vítámváse podražením A. Vejsada a hosté dohrávali v deseti. Od tohoto momentu se hrálo za mírné územní převahy Pacova. Ten ovšem ve druhém poločase dvakrát neuhlídal Kubů, který dorážkami posunul skóre na 0:3. Závěr byl přesto dramatický, protože střídající Pavelec přiblížil domácí na rozdíl gólu, ale favorit zisk bodů nakonec uhájil.

Góly: 75. a 80. Pavelec – 12. Tržil, 57. a 66. Kubů. Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (29. A. Vejsada). Diváci: 30. Poločas: 0:1. Pacov B: Pachta – J. Kerouš (56. Maršík), Svoboda, Vítámvás, Dvořák, Vlach, Zíka, M. Miskai, Gavrecký (62. Pavelec), Bezemek, Kabíček (62. Z. Rybčák). Košetice: Jíša – T. Vejsada, Starý, Suk, Papež, A. Vejsada, Kubů, Vladimír Vlk st., Tržil, Paťha (90. Čermák), M. Dvořák. (va, jdv)

16.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Volební turistika je tady: Mladí přijeli pro důkaz, že volili v nejmenší öbci

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Bohdalín – Na obecním úřadu v Bohdalíně na Pelhřimovsku pokračují volby bez problému. Jeden tamní obyvatel si však spletl občanský průkaz s průkazem řidičským.

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.