Vzhledem k tomu, že se jedná o duel dvou suverénně nejlepších týmů tabulky, tak jsou uvozovky okolo slova maličkost více než oprávněné.

„Soupeře se nebojíme, ale respekt k němu máme. Plačkov na jaře prohrál jen jednou s výbornou Obrataní, takže to nebude jednoduché utkání," očekává trenér Budíkova Jaroslav Bláha. Ten má spolu se svým celkem ale všechny trumfy v kapse. I kdyby Budíkov v zápase neuspěl, cestu do krajské soutěže bude mít stále otevřenou. Tři kola před koncem totiž vede tabulku o osm bodů.

I z tohoto důvodu v Plačkově vládne poměrně klid. Naději na zamíchání postupovými kartami v kabině druhého týmu Poutník ligy považují za spíše teoretické. „Budíkov moc neprohrává, takže s tím, že se dostaneme ještě do hry o postup, už nepočítám. Chceme ale vyhrát a oslavu Budíkova o týden odložit," plánuje kouč Sokola Jiří Hájek.

Oba soci si před vzájemným soubojem věří. „Budíkovská tvrz je nedobytná, jsem přesvědčen, že to bude platit i v tomto zápase," nechal se slyšet Bláha a Hájek mu na dálku odpověděl: „Venku to umíme. Naposledy jsme prohráli ve třetím kole v Červené Řečici, kde jsme hráli v devíti."

Klíčovou roli může sehrát výhoda domácího prostředí, která je na straně lídra. „Bude to derby a vzhledem k tomu, že nehraje Humpolec, mohlo by dorazit hodně lidí," očekává Jaroslav Bláha. Soupeř se malého hřiště, které rozměry s tím v Plačkově ostře kontrastuje, nebojí. „To by nám vadit nemělo. Taková hřiště jsou i na jiných místech okresu, takže to pro nás nebude nic nezvyklého. Hřiště v Budíkově považuji za atypické tím, že je to z kopce," vyznal se Jiří Hájek.Plačkov přijede zřejmě bez Kellera, naopak Budíkovští nastoupí kompletní. „Máme sice úzký kádr, těch našich dvanáct hráčů, kteří se v základu točí, bych měl mít k dispozici. Lavičku musíme nějak doplnit," naznačil Bláha.