Brankář extraligové Plzně Marek Mazanec totiž na hřiště přinese ukázat mistrovský pohár. V současné době totiž bydlí v Černovicích u svých rodičů a připravuje se na odchod do zámořského týmu Nashville Predators, kde má podepsanou čerstvou nováčkovskou smlouvu na dva roky.

„Pohár bude na hřišti zhruba kolem půl třetí vystaven, zájemci se s ním a s Markem budou moci vyfotit. Nebude chybět ani výborné občerstvení, které zajišťuje pan Kubů," řekl Markův otec Milan, který v Černovicích s manželkou trvale žije a také hraje fotbal za Černovice B.

Podle hlavního organizátora akce Zdeňka Zíky z TJ Sokol Černovice se původně počítalo i se zápasem několika hokejistů, které by s sebou Marek Mazanec přivezl.

„Ale vzhledem k tomu, že už se blíží sezóna a většina hráčů je v přípravě, nikdo z nich si nedovolí riskovat zranění. Proto se uskuteční jen fotografování a autogramiáda," uvedl Zdeněk Zíka.

Doplnil, že celý letní fotbalový turnaj začne zítra ve 12.30 hodin, a to zápasem mezi Černovicemi a Obrataní. „Dále budou startovat týmy Kamenice nad Lipou a Chýnova," dodal Zdeněk Zíka.

Mazanec v play-off pomohl Plzni k prvnímu titulu v historii klubu. Vykázal úspěšnost zákroků 93,20 procenta. Jeho otec dříve hrál hokej hlavně za Písek, pak trénoval. Jeho starší bratr Martin je obráncem prvoligové Kadaně.