V tom druhém Speřice v domácím prostředí remizovaly s Ledčí 2:2. „S výsledkem jsem spokojený, i když se dal zápas zvládnout i lépe. Soupeř dohrával v devíti, k poražení byl. Na druhou straně je tu neoddiskutovatelná sportovní kvalita Ledče," uvedl trenér Pavel Žatečka.

Zápas z hlediska kvality zdobil, dá se říci, že překročil rámec soutěže a v mnohém si nezadal s duely krajského přeboru. „Hrál se kvalitní fotbal, hráči ze sebe vydali maximum. Bylo to utkání běhavé, tvrdé a s důrazem na obou stranách. Navzdory dvěma červeným kartám bych řekl, že i férové. Fauly vyplývaly ze hry," zastává názor kouč Dálnice.

Paráda Ganobjaka

Nejen on si užíval skvělou atmosféru duelu. Maličká tribunka praskala ve švech, tři stovky diváků obléhaly i přilehlé stráně. Jejich počet několikanásobně překročil počet trvale žijících obyvatel ve vesničce. „Nepamatuji na fotbale ve Speřicích víc lidí. Asi mohu mluvit i za kluky, když řeknu, že nám to hodně pomohlo a že se v tom hrálo parádně," libuje si Žatečka a dodává: „Hodně lidí dorazilo se soupeřem, svou roli sehrál také fakt, že to bylo tak trochu sousedské derby. V neposlední řadě přijelo hodně lidí i z Humpolce, protože oba jeho týmy hrály už v sobotu."

Diváci dostali odměnu už v úvodu zápasu. Speřický Ganobjak otevřel skóre parádní trefou do šibenice, když k ní napřáhl ještě hodně daleko před hranicí šestnáctky.

„Do jisté míry to byla otázka štěstí, ale o Láďovi se ví, že to občas zkouší. Podobných televizních gólů už dal několik," liboval si nad utěšenou ránou Pavel Žatečka.

Po tomhle šoku byl favorit zralý na bleskový mat. Zasadit mu ho mohl Morava, který ve 20. minutě postupoval sám na brankáře. „Bohužel neřešil to dobře. Kdyby dal gól, asi by nebylo ještě rozhodnuto, ale naše pozice by byla o poznání lepší. Takhle to byl boj od začátku do konce, kterému nakonec remíza sluší," uzavřel trenér Speřic.