Souboj Speřic s Pacovem byl měřením sil favoritů celé soutěže. Lépe z něj vyšli domácí, kteří se po vítězství 2:0 usadili na druhé příčce tabulky.

Tři stovky diváků, které si našly o pouti cestu na hřiště ve Speřicích, se ještě ani nerozkoukaly a už se měnilo skóre. Trefil se domácí Jančík a tento moment se ukázal pro vývoj celého utkání jako zásadní. „Začali jsme hodně špatně, kdyby šel soupeř do vedení 3:0, asi bychom se nemohli divit," charakterizoval zmatené počínání Pacova v prvních minutách jeho trenér Luděk Šlechta.

Ten bohužel viděl hlavně chyby svého týmu, Pacov ve Speřicích herně moc neoslnil. „Kromě šance Stejskala, který mohl vyrovnat, jsme si toho moc nevytvořili. Domácí mají obranu hodně zkušenou. Jsou v ní sice už starší a pomalejší hráči, ale užší hřiště Speřicím nahrávalo. My jsme nebyli schopní nalézt na ně recept, kupili jsme chyby," přiznal Šlechta a vysekl poklonu soupeři: „Jen zopakuji to, co jsem řekl už před utkáním. Speřice mají momentálně tým, který by obstál i v krajském přeboru."

Domácí sice po výborném vstupu do zápasu poněkud zvadli, měli i slabší chvilky, ale k zisku bodů celkem spolehlivě dokráčeli. Proto v jejich táboře vládla spokojenost. „Mohlo být rozhodnuto už dříve, ale zápas jsme i tak zvládli. Mohli jsme se opřít o dobrou práci v defenzívě. Poslední dobou inkasujeme minimálně," všiml si kouč Pavel Žatečka. Bohužel počítal i ztráty: „Mrzí mě vyloučení Štěpánka a zranění Holoubka. Pro příští zápas jsem přišel o dva hráče," posteskl si.

Speřice pokračují v jarním vítězném tažení, z úvodních dvou kol nové sezony vytěžily plný počet bodů. „Nerad bych cokoliv předbíhal. Šest bodů je dobrý počin, ale musíme se maximálně soustředit na další zápas. Ve Věžnici to bude hodně těžké. Domácí jsou bez bodu a motivace jim rozhodně nebude scházet. Musíme se mít na pozoru," upozorňuje na nutnost ostražitosti Pavel Žatečka.

Pacov čeká spousta práce, potvrzuje to i Luděk Šlechta. „Musíme zapracovat na obraně, což není nic nového. Děláme spoustu chyb, hlavně na postech stoperů stále hledáme. Hráči, které jsem tam v předešlých zápasech dal, mě herně nepřesvědčili," ví o slabině. Pacov bude pokračovat v měření sil s týmy z Pelhřimovska. Po Novém Rychnovu a Speřicích v sobotu vyzve juniorku Pelhřimova.

Co ukázalo derby

- Pacovu stále chybí zkušenosti, v týmu je dost „nosičů vody", ale schází lídr
- speřická kabina se dobře vyrovnala s nepostupem do krajského přeboru a skvěle přijala mladíky Jančíka s Pohanem
- pokud chce někdo sebrat Speřicím body, musí dostat pomalejší obranu Dálnice do pohybu