Momentálně dvanáctý tým tabulky krajského přeboru opět prohrál, doma nestačil na podprůměrné Jaroměřice, pro které to byla první jarní výhra.

„Pokud to srovnám s nepovedeným zápasem před týdnem, tak jsme si jen vyměnili dresy. Jinak to bylo naprosto stejné, podali jsme opět špatný výkon," přispěchal s poměrně trefnou glosou trenér Leoš Mitas.
Žirovnice byla horší od začátku do konce, první střelu směrem k brance soupeře vyslala až pět minut před koncem. To už hosty hřál pohodlný tříbrankový náskok. Jaroměřice základ tříbodovému zisku položily hlavně ve 26. minutě, kdy skórovaly hned dvakrát.

„Dá se říci, že to ovlivnilo zápas, sebralo nám to zbytek sebevědomí," domnívá se Mitas, ale jedním dechem přiznává: „Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší. My jsme byli až příliš nervózní, dělali jsme chyby, chyběla bojovnost. Bohužel tohle je charakteristický rys pro všechny naše jarní zápasy. Žádného soupeře jsme nepřehrávali," nemohl si nevšimnout.

Pokud na jaře Žirovnici něco zdobilo, byly to výkony brankáře Dvořáka. Ten ovšem v sobotu pro zranění střídal v 65. minutě. „Narazil se o tyč. Špatně se mu dýchalo. Proto střídal. Uvidím, jak vážné to bude, ale také Švec není špatný brankář, na tomto postu nás teď bota netlačí," vyjádřil se.

Situace klubu, pro něhož se v posledních letech stal krajský přebor tradiční soutěží, začíná být vážná. Navzdory tomu, že bodová mizérie třináctého béčka H. Brodu a čtrnáctého Herálce je ještě větší. „Divize se pro nás nevyvíjí dobře. Vše nasvědčuje tomu, že sestoupí dva týmy do našeho krajského přeboru a tudíž jsme ve velkém sestupovém ohrožení i my. Naše situace je vážná," uvědomuje si Mitas.