„Pro nás je to pochopitelně ztráta. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Hostům stačila jedna na remízu," nechal se slyšet trenér Ján Kubík.

Soupeři ale za betonování nespílal. „Musím uznat, Luka po taktické stránce zvládly zápas dobře. Jejich hra byla skvěle organizovaná, hrály v bloku, my jsme neustále útočili do plných."

Humpolečtí si s urputnou defenzívou dokázali poradit jen jednou. V 59. minutě se v souboji jeden na jednoho prosadil Pikl a z vápna přesně namířil k tyči. Ostatní šance zůstaly nevyužité. „Opakuji se, ale máme nezkušený tým. Jeho jádro tvoří hráči ročníků narození 1992 až 1994. Mužstvo musí dozrát a právě v takovýchto zápasech nám zkušenosti chybějí nejvíce. Hráčům jsem neměl co vytknout, ale to nic nemění na faktu, že jsme měli utkání vyhrát," ví Kubík.

Na popíchnutí, zda za stavu 1:0 neměl jeho tým více bránit než soupeře zkoušet druhým gólem dorazit, reaguje po svém. „Jsem vyznavačem ofenzivního fotbalu, navíc si nemyslím, že bychom měli vzadu málo hráčů. Při akci z níž jsme inkasovali, bránili čtyři hráči, nejednalo se o přečíslení. Chyba byla v tom, že jsme špatně pokryli prostor," vysvětlil.

Humpolec krátce před inkasovaným gólem dvakrát střídal, což může být jedna z příčin chybné komunikace při bránění. „Musel jsem stáhnout Pechu a bohužel ne hned to fungovalo, jak mělo. Mohli jsme si pomoci i taktickým faulem na polovině hřiště i za cenu žluté karty, ale na to jsme až moc hodní," poznamenal Kubík.