Takřka nepřekonatelná obrana Střepiny v boji o turnajové vavříny kapitulovala hned čtyřikrát.

O třetí místo
BUDÍKOV – KOŠETICE 1:1, PK 4:3
Souboj o třetí místo moc fotbalové krásy nepobral, první desetiminutovka přinesla urputný boj bez šancí. Poté začal mít mírně navrch loňský vítěz Budíkov.
Ve 13. minutě našel Smereka ideální přihrávkou Pášu, ten ale tváří v tvář Holanovi prováhal šanci úspěšně zakončit. Rohový kop, který následoval, přinesl první ohrožení brány Košetic. Holan ale bravurně střelu Zoura i dorážku Páši zneškodnil. Ve 24. minutě našel  z autu Smereku, který se otočil a poslal střelu na Holana. Míč před brankářem skočil, ten se ho snažil ztlumit tělem, ale kvůli mokrému terénu ho musel nakonec lovit ze sítě.  Ve 35. minutě potvrdily rostoucí převahu Košetice šancí, v ní selhal Tomáš Vejsada.

Hned po přestávce zkoušel pozornost Holana Smereka, jeho dlouhý balon skončil na horní síti branky. V 52. minutě vhazoval aut Eduardo na Zoura, ten našel krásným centrem nabíhajícího Žáčka a Košetice měly štěstí. První hlavičku vyrazil Holan, druhou zastavila levá tyč.

V 57. minutě rozehrály Košetice roh, k odraženému balonu se dostal Kos a jeho střelu vyrazil Bláha jen na tyč. V 59. minutě se prokombinovali po levé straně Machovec a Kubů až k bráně. Machovec našel Vejsadu, který přiklepl na penaltu Jíšovi, jemuž se povedlo nekompromisní střelou vyrovnat.

Poslední čtvrthodina přinesla hustší déšť, tvrdší souboje a pramálo šancí. Došlo tedy na penalty. V nich za Budíkov proměnili Prokop, Zour, Vodrážka a Wallisch. Mimo střílel v páté sérii Bláha. Za Košetice se trefili Mareš, Mazanec a Jíša. Vejsadovi a Fenárovi penalty M. Bláha chytil. Budíkov tak po loňském zlatu vybojoval pomyslný bronz.

Góly: 24. Smereka – 59. Jíša. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Čepl. Budíkov: M. Bláha – Vodrážka, Kračmar, R. Moravec, Zour, Páša, F. Žáček, Prokop, Bárta, Smereka, Trecha. Střídali: J. Novák, D. Novák, Wallisch, Eduardo. Košetice: Holan – P. Bystričan, Nováček, T. Vejsada, Kadlec, Mazanec, Bejček, Mareš, Kubů, Kos, Jíša. Střídali: Machovec, Šáda, Fenár, Čermák.

Finále
HERÁLEC – ŽIROV 4:2
Favorizovaný Herálec již v první minutě bleskově udeřil. Popela potáhl útok po pravém křídle, prodloužil do vápna na Vašáka, který před vybíhajícím Jonášem stačil přihrát pod sebe  na zcela volného Dvořáka. Ten mazácky uklidil míč do odkryté části brány Střepiny. V 9. minutě si Tomáš Marek narazil míč s Nebesařem, pronikl do vápna a nádhernou střelou pod břevno vyrovnal.

Herálec se ale nenechal rozhodit a ihned se vrhl do útoku. Prvotní nápor stačil ještě Žirov odvrátit, jenže pak se míč vzduchem přes hlavy Filipského a Pátka dostal k Popelovi, který si pohrál s dvěma obránci a nedal sebemenší šanci Jonášovi reagovat. Ve 22. minutě vyhrál herálecký Král u středového kruhu souboj s Kubíčkem, neatakován prošel až před vápno. Odtud vyslal pumelici do levé šibenice Jonášovy brány a pojistil náskok. Ve 28. minutě zahrával Herálec trestný kop po banálním faulu za půlkou, na dlouhý centr Filipského obrana zareagovala pozdě a Pátek z náběhu pohodlně hlavou vymetl druhou šibenici.

Druhý poločas otevřela šance Herálce. Vašák unikl po pravém křídle, našel ve vápně Stojana, ten jen nesměle ohrozil Jonáše. V 47. minutě centroval Kubíček roh na bližší tyč, tam se prodral k míči Marek a hlavičkou jen těsně minul levý horní roh brány.

Dvacet minut pak diváci sledovali vyrovnanou hru bez větších šancí. Fanoušci Žirova trumfli herálecké a rozsvítili ochozy pyrotechnikou v barvách klubu. Pro poslední čtvrtinu zápasu zvolil trenér Žirova Doležal totální ofenzivu a výsledek na sebe nenechal čekat. Herálec ukolébaný údržbou náskoku nedokázal změnit rytmus hry a už v 75. minutě se ocitl v šanci Kubíček. Poté co přešel od poloviny až před brankáře volil zakončení obstřelem, míč ale těsně minul prázdnou bránu za překonaným Novákem. V 78. minutě se nejlépe orientoval ve skrumáži před Novákovou bránou L. Jonáš a nekompromisně snížil na 2:4. Herálec chvílemi jen odkopával a tlaku Žirova čelil nedovolenými zákroky. Střepina si vytvořila hned několik dobrých střeleckých příležitostí, ale skóre už svou podobu nezměnilo.

Góly: 9. T. Marek, 78. L. Jonáš – 1. Dvořák, 10. Popela, 22. Král, 28. Pátek. Rozhodčí: Kůrka. Poločas: 1:4. Herálec: Novák – Ganobjak, Vrána, Bártl, Popela, Pátek, Filipský, Král, M. Dvořák, Kohout, Vašák. Střídali: Ulrich, Hrala, P. Dvořák, Strejček, Stojan. Žirov: J. Jonáš – Křivan, Cvrček, Hána, Nebesař, Haruda, L. Jonáš, T. Marek, Morava, Kubíček, Hamalčík. Střídali: Šanda a Hotovec.

Petr Žáček