Béčko Žďáru se ziskem tří bodů přiblížilo záchraně

Vysočina – Ve 24. kole východní skupiny I. A třídy přivezli cenný bod ze hřiště béčka Třebíče fotbalisté Herálce. Naopak juniorka Vrchoviny se v Třešti gólově neprosadila a vrátila se s porážkou 0:2.

5.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

ŽĎÁR B – VLADISLAV 3:0

První poločas sobotního zápasu nabídl relativně vyrovnanou partii. Mírnou herní převahu sice měl domácí mančaft, ale bez šancí. Vladislav se však kromě jednoho náznaku také k ničemu kloudnému nedostala. Přesto se béčko Žďáru ještě před půlí dostalo do vedení. Odražený balon si ve 40. minutě našel Lukáš Filippi a bylo to 1:0.

Po změně stran už měl Žďár jasnou převahu. Nejprve Musil krásnou střelou z vápna zvýšil na rozdíl dvou branek. V 67. minutě pak utekl hostující obraně Mario Filippi a prostřelil gólmana hostů. Důležité tři body tak zůstaly doma.

Góly: 40. L. Filippi, 58. Musil, 67. M. Filippi. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Poločas: 1:0. Žďár B: Hajný – P. Ločárek, Z. Peňáz, Machatka (46. T. Peňáz), Havlík – Jun, Musil, T. Ločárek, Malicki – L. Filippi (72. Lukáš), M. Filippi.

TŘEŠŤ – VRCHOVINA B 2:0

Celý zápas byl vyrovnaný, hrálo se hlavně ve středu pole a diváky nemohl moc bavit. „Bylo to takové nemastné, neslané,“ uznal trenér Třeště Radek Nápravník, jehož tým ale přece jen své fanoušky potěšil, když v první půlce donutil Skryju, po centru do brankoviště, dát si vlastní branku.

Ani druhé dějství nemělo šťávu, ale gól ještě jeden padl. Po závaru před Follprechtovou brankou uklidnil Třešť druhou brankou Gutwald. Zápas se pak už jen dohrával, a domácí se třemi body hodně přiblížili k záchraně.

Góly: 20. vlastní Skryja, 75. Gutwald. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas 1:0. Vrchovina B: Follprecht – Havelka (46. Fagula), Mrkos, Veselý, Skryja – Blažíček, Vašíček, Čírtek, Němeček (60. Buřval) – Josífek, Polnický.

TŘEBÍČ B – HERÁLEC 1:1

Domácí nastoupili s šesti dorostenci, ale v prvním poločase byli lepší. „Spoléhali jsme na rychlé kombinační akce, po kterých jsme se dostávali do šancí. Hosté zase byli důraznější v osobních soubojích,“ komentuje třebíčský trenér Pavel Němec starší. Šance Lorence, Uličného a Holého volaly po brance. Juniorka HFK se však dočkala ve 43. minutě, kdy se vydal na útočný výlet pravý obránce Ježek, narazil si s Lorencem a levačkou parádně trefil šibenici.

Třebíč působila ve druhé půli zakřiknutě a Herálec jí začal přehrávat. Přesto mohl zvýšit šestnáctiletý Macek, ale po centru střídajícího Uličného sám před brankou přestřelil. Další možnost přidat pojistku měl střídající dorostenec Suchna, ale jeho zakončení ze tří metrů bylo slabé. Hosté zaslouženě vyrovnali. Po chybném odkopu Suchny získali roh, který rozehráli na Okurku a ten křížnou střelou překonal Procházku. Herálečtí měli poté dvě střelecké příležitosti, které výbornými zákroky zlikvidoval Procházka. Domácí kontrovali dvěma šancemi. „Po odražených míčích jsme šli do přečíslení pět na dva, ale bohužel zbrklé a egoistické zakončení nás připravila o branky. Remíza odpovídá průběhu hry, ve druhé půlce byl lepší Herálec. My jsme v mladé sestavě odehráli proti výtečnému soupeři výborné utkání,“ hodnotí domácí kouč.

Góly: 43. Ježek – 74. Okurka. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Herálec: Bednář – Veselský, Boháč, Okurka, Uchytil, Bureš, Suchý, Černý, Slováček, Odstrčil, Ptaszek.

Autor: Tomáš Pohanka

5.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Bernard se mezi obry neztratil. Pivovar v médiích v silné konkurenci nechyběl

Místo vraždy ulice Slavíčkova u křižovatky se Sokolovskou ulicí.
15

V Jihlavě došlo k vraždě. Po pachateli policie intenzivně pátrá

Těžce zraněná řidička v nemocnici zemřela

Vodná – Jeden lidský život si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek 14. prosince krátce před třináctou hodinou ve Vodné na Pelhřimovsku.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Kamenický zámek zaplaví vánoční nálada

Kamenice nad Lipou – Prostory zámku v Kamenici nad Lipou se v neděli promění v místo, kde si budou moci lidé poklábosit, nakoupit dárky, načerpat vánoční atmosféru, a mimo jiné také například ochutnat zajímavé dobroty. V kamenickém zámku se totiž uskuteční jubilejní desátý ročník vánočního jarmarku.