Béčko Pelhřimova získalo skalp lídra

Pelhřimovsko – Dvě okresní derby se hrála v I. A třídě a nuda to rozhodně nebyla. Padlo hodně branek a v Kamenici se zrodilo překvapení.

20.10.2014

Sedm přesných tref přineslo měření sil Nového Rychnova a Speřic. Body po výsledku 2:5 brali favorizovaní hosté. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Tamní Slovan, ač nastupoval k zápasu s pelhřimovskou juniorkou v roli lídra tabulky a pochopitelně i favorita, nevybojoval ani bod.

N. RYCHNOV – SPEŘICE 2:5
Z penaltové loterie v první půlhodině vyšli lépe hosté. Nejprve je podržel brankář Duben, pak si věděl rady střelec Morava. Domácí přesto dokázali zvednout hlavy a po centru Bouze vyrovnal hlavou M. Faltýnek. Závěr poločasu však patřil Speřicím, Vlček a Štěpán v rozmezí jediné minuty upravili skóre na 1:3. Hned po přestávce přidal Štěpán svůj druhý gól a hosté dostali zápas pod kontrolu. Hlavou sice korigoval M. Faltýnek, ale poslední slovo měl po ideální přihrávce Jančíka Čihák. V závěru Speřice podržel brankář Duben, který chytil dvě gólové střely a jednou mu pomohla tyč.

Góly: 35. a 57. M. Faltýnek – 31. Morava (PK), 42. Vlček, 43. a 49. Štěpán, 68. Čihák. Rozhodčí: P. Rosický. Bez karet. Diváci: 130. Poločas: 1:3.⋌ N. Rychnov: Holan – V. Mareš, M. Loskot (70. Pozník), Březina, O. Kratochvíl, Paclík, Hájek (62. T. Loskot), M. Faltýnek, Bouz (73. Karpíšek), Švec, J. Mareš. Speřice: Duben – Čermák, Holenda, Jančík, Martin Pohan st., Ganobjak (62, Čihák), Morava, Štěpán (83. Kovář), Huňáček, Vlček, Martin Pohan ml. (73. Svoboda).

KAMENICE – PELHŘIMOV B 2:3
Ve vyrovnaném utkání měli více štěstí hosté. Do vedení je dostal ve 25. minutě Kubík. Radovali se však jen devět minut, pak byl na konci pěkné akce Kamenice Hadač. Rušný byl i závěr poločasu. Hurda vrátil z penalty Pelhřimovu vedení, vyrovnat odmítl ve vyložené šanci A. Kos. Po přestávce sehrály hlavní roli penalty. V 53. minutě potrestal Filípek hraní rukou v šestnáctce a podruhé vrátil Kamenici do hry. O pět minut později byl ale ze stejné standardní situace úspěšný i pelhřimovský Hurda. Domácí se tlačili do útoku, jenže Spěváček, Dvořák a Filípek své šance nevyužili, takže body brali hosté.

Góly: 34. D. Hadač, 53. Filípek (PK) – 25. Kubík, 36. a 58. Hurda (oba PK). Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Kamenice nad Lipou: Votápek – T. Zahradník (55. Vávra), Šuranský, R. Pelc, J. Strašík, Dvořák, Spěváček, Zdeněk (46. Hadrava), Kos, Filípek, Hadač. Pelhřimov B: M. Zabloudil – Brada, Hejda (10. Kordík), Skořepa, Rysl, Šafařík, J. Kubík, Starý (73. Ryšavý), Hurda (82. Kropáček), M. Kubík, V. Poul.

BEDŘICHOV – PACOV 2:1
Domácí chtěli po sérii porážek ukázat, že jejich postavení v tabulce neodpovídá síle mužstva. Hned v 6. minutě pálil tvrdě D. Novák, ale brankář Faltýnek byl v pozoru. Chvilku poté Vaněk nádhernou střelou orazítkoval spojnici břevna a tyče. Zazlobili i Pacovští, ale Rybčák Šánu nepřekonal. Úporná bitva o každý míč pokračovala po celý zbytek prvního poločasu. A v úvodních minutách poločasu druhého to nebylo jiné. Pacov měl chvilku navrch, ale v 55. minutě unikl po křídle David Novák, nezištně přihrál Kolmanovi, který snadno zavěsil. Hostům stačily tři minuty na to, aby bylo skóre znovu vyrovnané. Rybčák mazácky nachytal z přímého kopu obranu i gólmana domácích. Jenže po chvíli byl vyloučen Bezemek a ihned poté se z trestného kopu prosadil také bedřichovský Pojer. V závěru utkání byl vyloučen ještě domácí Brož a hosté prahli po bodu, ovšem vyrovnat se jim už nepovedlo.

Góly: 55. Kolman, 61. Pojer – 58. Rybčák. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (86. Brož – 60. Bezemek). Diváci: 30. Poločas 0:0. Pacov: Faltýnek – Vlk (81. Pražák), Váňa, Bártů, Kostroun, Rybčák, Stejskal, Kabíček, Bezemek, Vlach (84. Tomovič), Přibyl (67. Vítámvás).