Jen ten Bayern nepřijede. Turnaj s pořadovým číslem osmdesát sedm bude zvláštní a možná právě proto zajímavý. Zatímco v předešlých letech pořadatelé cílili na účastníky ideálně z nejvyšší soutěže, letos ho budou hrát amatérské kluby z okolí.

Už to dokazuje, že myšlenka na udržení tradice byla hodně silná. „Na výboru jsme dospěli k závěru, že dva roky bez Perleťového poháru být nechceme. I za světové války se nehrálo jen rok,“ upozornil na historickou paralelu Pavel Havelka.

Proti zažitým zvyklostem si tak turnaj zahraje pořadatelský tým, přijede i jeho protivník z krajského přeboru FK Pelhřimov. Zbylým potvrzeným účastníkem je divizní Humpolec. Ani jeden z přizvaných klubů žádné drahoty nedělal. „Lukáš Staněk z Humpolce byl pro hned, Martin Moravec z Pelhřimova se ozval druhý den po oslovení,“ uvedl organizační pracovník Slavoje.

Ano, počítáte dobře. Do tradičního kvarteta účastníků jeden chybí. Toho organizátoři stále hledají. „Zatím se nám to nedaří. Kamenice nad Lipou nám odmítla. Buď se povede ještě jeden tým sehnat nebo turnaj odehrajeme jen ve třech,“ pokrčil rameny Pavel Havelka.

Nic nového by to nebylo. I takové ročníky už Perleťový pohár pamatuje.