Při pohledu do tabulky je favorit jasný. Humpolec po výhře ve Ždírci nad Doubravou atakuje špici tabulky, Pacov se snaží zahnat sestupové starosti.

„Favorit zápasu je dán, Humpolec má velice kvalitní tým. My ale nemusíme hrát s nějakými obavami. Pokud se nám povede jakkoliv bodovat, bude to zisk tak trochu nad plán,“ přiznal trenér Pacova Ladislav Táborský.

Humpolec se roli favorita zápasu nebrání, jeho cílem jsou všechny body. „Pokud chceme hrát o špici tabulky a zabývat se postupem do divize, měli bychom podobná utkání vyhrávat. Prostě se s úlohou favorita musíme srovnat a udělat vše pro vítězství,“ potvrdil trenér domácích Josef Soural.

Hřiště není výhodou

Hrát by se mělo s největší pravděpodobností na umělé trávě. Oba týmy na ní absolvovaly valnou část zimní přípravy, takže je asi zbytečné spekulovat, pro koho to bude výhoda.

„Na umělé trávě můžeme na rozdíl od Pacova trénovat, ale to až taková výhoda není. Dnes není tento povrch neznámý pro nikoho, snad malé plus by to bylo na podzim. Tam je přechod z přírodního trávníku na umělý obtížnější,“ utnul spekulace Soural.

Ten se chce v honu na tři body spolehnout na ryze fotbalové metody. „Musíme se snažit soupeře zdolat kombinací a hlavně být aktivní. Teď  v úvodu sezony dělá každý více chyb, proto by bylo záhodno jich využít. Sice neplánuji žádný útočný uragán, ale pokusíme se zápas nasměrovat k vítězství už v úvodu,“ vysvětlil plány trenér Humpolce.

Z toho plyne, že pro Pacov bude zápas velkým testem defenzivních kvalit. Obrana v prvním jarním utkání proti Havlíčkovu Brodu obstála, neinkasovala ani jednou. Mezi klíčové osobnosti týmu se zařadil Daniel  Fořt.

„Pro nás by měl být velkou posilou, ne náhodou jsme nebyli jediným zájemcem o jeho služby. Dan je vynikající fotbalista, má skvělý přístup k tréninku, je kamarádský. Přesně takového hráče jsem do týmu potřeboval,“ chválí největší zimní posilu Táborský.

Marodky obou mužstev jsou prakticky prázdné. Na té pacovské zbyl jen dlouhodobě zraněný záložník Petr Stejskal, v táboře Humpolce není ze zdravotních důvodů připraven hrát Tomáš Pícha. Zápas kvůli povinnostem v zaměstnání vynechá zkušený Jiří Hes.