Hodně si oddechli hlavně u Dálnice, která zdolala nebezpečný Bedřichov.

Pohan chyběl

Speřičtí šli do zápasu se svěženci zkušeného trenéra Jindřicha Březiny s velkou mírou pokory. K optimismu je totiž vůbec nenabádaly výsledky zimní přípravy.

„Po nevydařené přípravě jsme se rozhodli, že se více zaměříme na defenzívu. Chtěli jsme hlavně neinkasovat, proto měl v úvodu zápasu soupeř navrch,“ poznamenal trenér Speřic Pavel Žatečka.

Zápas se pro Dálnici dobře nevyvíjel. Bedřichov na nic nečekal, přijal hozenou rukavici a začal tvořit hru. Brzy se také dočkal zaslouženého vedení, když chybu obrany potrestal Paulík.

To donutilo domácí k větší aktivitě. „Museli jsme začít víc útočit a bylo dobře, že ve skvělé herní pohodě se představil Pavel Štěpán. Ten byl pro obranu soupeře hodně nebezpečný a dokázal ještě do přestávky vyrovnat,“ připomenul Žatečka zlom v zápase.

Přesto v prvním poločase domácí moc suverénně nepůsobili. Za soupeřem z hlediska kvality hry zaostávali. „Zlepšilo se to až po gólu, do té doby jsme byli zakřiknutí. Přičítám to zranění Martina Pohana, který je pro nás klíčovým hráčem,“ vysvětlil trenér.

Po přestávce se ale karta zcela otočila. Speřice měly více šancí, takže nebylo divu, že střídající Huňáček zápas rozhodl. „Vítězství si nesmírně cením. Je dosaženo proti velmi kvalitnímu soupeři, který má mužstvo poskládané z mladých a běhavých hráčů,“ liboval si trenér Dálnice.

Speřice se v tabulce posunuly na šesté místo. Přesto to není důvod k přehnanému optimismu. „Tabulka je hodně vyrovnaná, proto má každý bod velkou hodnotu. My je musíme střádat velice obezřetně, protože nemáme moc široký kádr a při větší marodce by nás potkaly nemalé problémy,“ ví Žatečka.

Platili za chyby

Derby juniorek mezi Humpolcem a Pelhřimovem přineslo fotbal velmi dobré úrovně, který kořenilo sedm gólů. V přestřelce byli nakonec úspěšnější hosté z Pelhřimova, byť většinu zápasu hráli v deseti. Pykali totiž za vyloučení Hejdy.

„Jsem spokojen s výsledkem i s hrou,“ mnul si ruce po zisku tří bodů trenér pelhřimovského béčka Jiří Cerhan a ke hře v oslabení poznamenal: „Museli jsme hrát více zezadu. Útok jsme založili na brejcích, protože máme na křídlech pohyblivé hráče, což se ukázalo jako dobrý tah.“

Humpolci se povedlo srovnat na 2:2, ale svého soupeře nepřetlačil. Zaplatil za chyby v defenzívě. „Bylo to pěkné utkání, asi by mu více slušela remíza. Bohužel my jsme udělali v obraně několik chyb, za které jsme zaplatili,“ musel litovat kouč domácích fotbalistů Imrich Brdečka.