Jenže ti senzačně prohráli v boji o finále s Horní Cerekví. O prvenství si zahraje Třešť, která rovněž nečekaně udolala Černovice. Ty byly doposud černým koněm turnaje.

Dohrávky základní části
TŘEŠŤ – PELHŘIMOV B 1:2
V prvním poločase měl Pelhřimov převahu. V úvodu hry Bachman odvrátil Mácovu přízemní střelu zprava i Hrnčířovo sólo, hosté poté opláceli ranou nad břevno a potom důrazná střela skončila v Dvořákově náručí.

Po půlhodince hry nejprve neúspěšně hlavičkoval Vlach, ale o šest minut později volil lišáckou přihrávku volnému Zabloudilovi, který si střelu do prázdné branky vychutnal. Vzápětí se prosadil ve skrumáži Máca a dobře mířenou střelou k Bachmanově levé tyči zvýšil vedení domácích. Ještě v poslední minutě poločasu hlavičkoval mimo branku Vlach.

Po přestávce Třešť brzy snížila z pokutového kopu zásluhou Hrona, pak se hra vyrovnala. V závěru hosté bojovali o remízu, vytvořili si několik šancí, ale domácí už těsnou výhru udrželi.

Góly: 33. J. Zabloudil, 34. Máca – 53. Hron (PK). Rozhodčí: M. Nenadál. Poločas: 0:2. Diváci: 15. Pelhřimov B: Dvořák – Razima, R. Hejda, Blažek, Rysl – Máca, J. Zabloudil, Hovorka, Šereda – Vlach, Hrnčíř. Střídali Hurda, Kropáček.

ČERNOVICE – HORNÍ CEREKEV 7:0
Zatím nejvyšší turnajové vítězství potvrdilo, že Černovice mají letos výbornou formu, kterou se již v minulém kole prezentovaly proti pelhřimovské juniorce. Neúplná sestava Horní Cerekve v první půli inkasovala pouze dvakrát. Po přestávce ale na rozjetého favorita už nestačila a inkasovala hned pětkrát.

Góly: 52., 59. a 77. Elsner, 2. a 64. Š. Paclík, 34. Jůn, 73. T. Paclík. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Bína. Diváků: 10. Černovice: Ramovič – Hadrava, Kučera, Jůn, Stark – Grombíř, Kohout, T. Paclík – Maštalíř  -Scheufler, Š. Paclík. Střídali Elsner, Tille.

Kvalifikace
PELHŘIMOV B – H. CEREKEV 1:3
Úvod utkání poznamenalo husté sněžení, takže se povrch během několika minut ocitl pod sněhem. S kluzkým terénem se lépe vyrovnali hosté, kteří se na něm o poznání lépe pohybovali a především přesněji kombinovali. Ve 20 minutě si vypracovali první dobrou příležitost, útočník sám před brankářem Dvořákem mířil vysoko nad. Branky se Cerekev dočkala o necelých deset minut později, když laxně rozehrál Máca a jeho minelu využil k otevření skóre Růžek.

Domácí odpověděli o chvíli později, důrazný Novák vybojoval míč a Vlach ho z hranice pokutového území poslal za záda Faltýnka. Hosté vzápětí neproměnili sólový nájezd a těsně před koncem byl při úniku sražen pelhřimovský Novák, jenže nařízenou penaltu Hovorka poslal vysoko nad.

Ve druhé části se trápení juniorky se ještě více zviditelnilo. Pohybliví hosté si okamžitým napadáním vynutili převahu v poli, kterou korunovali dalšími dvěma přesnými trefami.

V 50. minutě chyboval při chyboval Razima, namazal hostujícímu útočníkovi a následnou přihrávku přetavil Kůta ve vedoucí gól. Domácím nehrál především střed zálohy a kvůli mnoha nepřesnostem se hosté dostávali do brankových příležitostí, jednu z nich proměnil po přečíslení opět Růžek. Závěr zápasu si Cerekev už pohlídala.
Góly: 31. Vlach – 29. a 60. Růžek, 50. Kůta. Rozhodčí: Faltýnek. Poločas: 1:1. Pelhřimov B: Dvořák – Razima (50. Horký), Máca, Blažek, Rysl – Hrnčíř, J. Zabloudil, Hovorka, A. Hejda – Vlach, Novák. Horní Cerekev: Faltýnek – Havel, Šetek, Švec, Koubek – Suchý, Kůta, Cimler, Zelenka – Růžek, Serbus. Střídali Plachý, Koten, Duba.

ČERNOVICE – TŘEŠŤ 0:1
Černovice den předem při kanonádě s Horní Cerekví vypotřebovaly asi všechen střelecký prach a proti Třešti se  brankově neprosadily. Soupeři z Jihlavska stačil jeden přesný zásah v úvodní části a protože i ve druhé půli udržel čisté konto, mohl se radovat z postupu do finále.
Gól: Sedláček. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 0:1.