Podzimních čtrnáct kol jednoznačného favorita nenalezlo. Pozici lídra si po tuhých bojích zajistila Kamenice B. Nováček soutěže má za sebou skvělý podzim, je suverénně nejlépe střílejícím týmem soutěže. Brankostroj spustil hlavně proti outsiderovi Lukavci B, který vyprovodil dvouferným debaklem 11:1.

Na stejný počet bodů se dostala i rezerva Horní Cerekve. To je do jisté míry překvapení, protože tento celek se v loňské sezoně držel v dolních patrech tabulky. Horní Cerekev se opírala hlavně o výsledky zápasů v domácím prostředí. Na jejím hřišti dokázal bodovat jen Ústrašín (1:1).
Třetí příčku drží právě Ústrašín. Ambiciozní tým pod vedením trenéra Jana Mareše několik kol soutěž dokonce vedl, ale bohužel se nevyhnul výpadkům formy. Za vedoucím duem je v tabulce spravedlivě, ani jednoho z něj nedokázal na vlastním hřišti udolat. S Horní Cerekví B remizoval 3:3, Kamenici nad Lipou B podlehl 1:4.

Ve hře o postup jsou i Petrovice, i když od těch se čekalo více. Vysočina loni III. třídu vyhrála a zatím roli favorita moc nepotvrzuje. Mohou za to hlavně domácí ztráty. Míněny jsou tím remízy s Čejovem a Černovicemi B a hlavně pak prohra s rezervou Horní Cerekve.

Pátý a s pětibodovým odstupem na špici uzavřel podzim loňský účastník Poutník ligy Horní Ves B. Ačkoliv se na jaře může stát ještě cokoliv, na návrat to moc nevypadá. Horní Ves bude zřejmě potřebovat více času na konsolidaci kádru, protože šest podzimních proher je opravdu mnoho.
Po polovině soutěže samozřejmě není jasné, kolik týmů bude na jaře sestupovat, ale v hodně nepříjemné situaci je Lukavec B. Omlazený kádr se na podzim dlouho hledal, teprve v závěru začal pravidelněji sbírat body. Nemalé starosti bude mít i další tým zpod vrchu Strážiště Velká Chyška. Mezi další ohrožené týmy patří Čejov, Želiv a Žirov B.