Je to do jisté míry překvapení, ale na druhé straně výsledek naprosto zasloužený. Do klidných vod středu tabulky tým doplul pod vedením trenéra Martina Padrnose.

Přezimujete na šestém místě s osmnácti body. Je to důvod ke spokojenosti?
Co se týká postavení v tabulce, tak jsem spokojen maximálně. Z hlediska bodového zisku to mohlo být ještě lepší. V silách týmu bylo získat o tři body více. To ale nic ale nemění na tom, že máme za sebou povedený podzim.

Kde jste tedy zmíněné tři body utratili?
Bodovat jsme mohli ve více zápasech, ale mě mrzí utkání s Ledčí. Měli jsme doma předposlední tým tabulky, přesto jsme prohráli. Mrzí mě to hlavně z toho důvodu, že důležitá utkání s papírově slabšími mužstvy jsme zvládali takřka na jedničku. Tento zápas byl výjimkou.

Na druhou stranu ruku na srdce. Čekal jste podobné umístění před startem soutěže?
Nečekal, ale tajně jsem v něj doufal. Měl jsem k tomu i důvody. Řada věcí se v béčku změnila, kádr se rozšířil a zkvalitnil. Předpoklady k tomu, abychom se ve středu tabulky pohybovali, byly, ale musel jsem brát v úvahu i průměrný věk sestavy. Ten je poměrně nízký, takže jsem se trochu obával toho, jak bude mužstvo reagovat na vypjaté situace nebo jak se popere s některými dílčími neúspěchy.
Ve fotbalových kuloárech se hodně diskutovalo o modelu vaší předsezonní přípravy. Vy jste nehráli žádné přátelské utkání, tým trénoval společně s áčkem.

Můžete s odstupem času říci, zda to byl dobrý krok?
Letní přípravu hodnotím jako vydařenou, klukům dala moc. Vyšli jsme z možností klubu a i z momentální situace. Rozhodně jsem chtěl předejít tomu, co se dělo loni v zimě. To mělo béčko nasmlouváno přátelské zápasy a nakonec se hráči scházeli tak málo, že museli zaskakovat pendlové z prvního týmu. To nebyl ideální stav, protože docházelo k přetěžování některých hráčů. Je pravda, že jsem chtěl v létě nějaký ten přátelský zápas odehrát, jenže jsme soupeře začali shánět později. Příprava na sezonu byla ale kvalitní, za tím si stojím. Ostatně výsledky v podzimní části to potvrdily.

Když jsem se na to ptal, měl jsem na mysli jeden faktor. Tým neměl čas sehrát se, najít svou tvář.
V tom máte pravdu. Jenže to je jen jedna stránka věci. A každá věc má svá pozitiva a negativa. Model společné přípravy měl více pozitiv než negativ. Rozhodně byl lepším, než oba humpolecké týmy rozdělit. Navíc si myslím, že bychom nějaké sehranosti jen těžko docílili, protože to ani nejde. Jsme béčko a u něj se sestava mění kolo od kola.

Jak to bude v zimě. Bude hrát béčko přátelské zápasy nebo budou jeho hráči dáni k dispozici trenéru áčka?
Několik utkání jsme sjednali, ale trochu se toho bojím. Obávám se toho, aby se hráči nezačali vymlouvat, že nemají čas nebo na jiné aktivity. Snad se ale potvrdí, že jsme se od minulé zimy někam posunuli nejen výkonnostně, ale i v přístupu k fotbalu.

Pro jaro optimisticky vypadá fakt, že máte relativně dostatek kmenových hráčů a měli byste si početně vystačit.
Přesně tak. Pokud nebudeme mít větší počet zraněných hráčů, neměli bychom mít potíže s tím, že nemá kdo hrát. S jistou výpomocí ze strany áčka počítám, ale rozhodně kvůli ní neposadím kluky z béčka na tribunu. Musíme být více soběstační.

I když jste té v lepší polovině tabulky, z hlediska bodů máte blíže k jejímu chvostu. Souhlasíte s názorem, že ani pro vás nebude jaro lehké?
S tím nelze než souhlasit. V I. A třídě je pět týmů, které jsou na tom fotbalově o poznání lépe než zbytek. V téhle sezoně na ně nemáme, to si musíme přiznat. Na místě je tedy určitá obezřetnost, protože ani my nemáme záchranu v kapse a na jaře se občas dějí věci podivné. Přesto jsem přesvědčen, že se ve středu tabulky udržíme.