Ústrašín vyhrál v Horní Vsi a je novým lídrem

Pelhřimovsko – Doslova pohromou pro favority bylo 12. kolo III. třídy fotbalistů. Dosud vedoucí Horní Cerekev B prohrála v Mnichu, druhá Kamenice nad Lipou nestačila v duelu béček na Černovice.

25.10.2011 3

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Kamil Vaněk

Smál se tedy třetí v zadu. Ústrašín vybojoval vítězství na horké půdě Horní Vsi a po pauze se vrátil na první příčku tabulky. Hodně se vyrovnává situace na opačném pólu. Lukavec B nečekaně vyhrál v Čejově a na předposlední Velkou Chyšku už ztrácí jen jeden bod. Do ohrožení sestupem se tak po tomto výsledku dostaly i týmy Čejova, Nové Cerekve a Žirova B.

KAMENICE B – ČERNOVICE B 0:2

Ve vyrovnaném utkání se domácím nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Hosty dostal do vedení Tikal pěknou umístěnou střelou z trestného kopu ve 35. minutě. Vzápětí mohl zvýšit Maštalíř, ale nepochodil, stejně jako pak celá řada střelců před brankářem Vošahlíkem na druhé straně. Rozuzlení tak přinesla 89. minuta, kdy po chybě brankáře Šebesty pojistil výhru Černovic Jonák.
Góly: 35. Tikal, 89. Jonák. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Kamenice nad Lipou B: Šebesta – Dvořáček, Filípek, A. Schober, Halada (46. Koukal), Pechek (53. Kupka), Kos, Šoltys, D. Schober, Plášil, Řůžička. Černovice B: Vošahlík – Jůn (53. Paďourek), Mach, Maštalíř, Bohuslavický, Tikal, Hlásek, Jonák, Hůlka, Tille, Novák.

KOŠETICE B – ŽELIV 6:0
V první půli bylo k vidění vyrovnané utkání, branky ale stříleli pouze domácí. Po změně stran už domácí jasně na hřišti kralovali a duel si užil i Lhota, který po třízápasovém trestu nasázel Želivu hned tři branky.
Góly: 18., 52. a 76. Lhota, 35. Kos, 48. Přibyl, 80. Bureš (PK). Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Košetice B: Dufek – J. Bejček, Zajíček (65. Strakay), Filípek, Hrnčíř, Most (46. Žáček), T. Bejček, Kos, Přibyl (80. Čermák), Bureš, Lhota. Želiv: Thomaier – Josl, Novák, Němec (65. Karásek), Kraus, Z. Humeš, Stibůrek, Petnik, Komínek, Bloudek (46. Sedlák), J. Humeš.

V. CHYŠKA – PETROVICE 4:6
Úvod utkání domácím utekl, hosté získali tříbrankové vedení. To jim však do poločasu nevydrželo, Velká Chyška v poslední pětiminutovce vyrovnala. Po změně stran dokonal z trestného kopu obrat v zápase Mařinec, jenže Petrovice nalezly odpověď. Kubát vyrovnal a v posledních pěti minutách rozhodli o vítězství favorita Kameš a Zach.
Góly: 40. Zenáhlík, 43. a 45. Pošusta, 60. L. Mařinec – 8. Kostka, 20. T. Moravec, 35. a 69. Kubát, 85. Kameš, 87. Zach. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Poločas: 3:3. Velká Chyška: Štamberk – M. Křížek, Rathouský, Pošusta, Bezemek, L. Mařinec, P. Křížek, Žilka, Zenáhlík, Hrubý, Havlíček (65. Štěpánek). Petrovice: Vácha – T. Příhonský, J. Folejtar, Kočička, T. Moravec, Zach, Kameš, Kostka, Kubát, L. Příhonský, Čekan (67. Večeřa).

H. VES – ÚSTRAŠÍN 0:2
Utkání plné rozruchu a hádek bylo k vidění v Horní Vsi. V prvním poločase se hned po čtvrt hodině nechal za hloupý faul vyloučit domácí Nováček. Tento moment jakoby vnesl nervozitu na hřiště, takže pěkný fotbal se nehrál. Hosté zvítězili jen zásluhou větší bojovnosti a touhy po bodech.
Góly: 70. Kubiska, 75. Reinhart. Rozhodčí: Chvála. ŽK: 3:3. ČK: 2:1 (15. Nováček, 80. Prchal – 35. Fux). Diváci: 60. Poločas: 0:0. Horní Ves: Kaňkovský – Hečka, Prchal, Šmejkal, Glejtek, Srbek, Bělohlávek, Nováček, Fous, Vlček, Čekal. Ústrašín: Hájek – Nápravník, Prokýšek, Smrčina, Reinhart, Zeman, Maška (85. Pech), Jírů, Kubiska, Šnicer, Fux.

ŽIROV B – NOVÁ CEREKEV 4:0
Žirov podal nejlepší podzimní výkon, přesto to nebylo jednoznačné utkání. Do šancí se totiž dostali i hosté, při největší z nich trefil Rajčan tyč. Domácí si v koncovce počínali rozvážněji a hlavně přesněji.
Góly: 3. a 18. Gebarovský, 68. Šťastný, 81. Šanda. Rozhodčí: Klubal. ŽK: 1:0. Diváků: 30. Poločas: 2:0. Žirov B: Haruda – Morava, Kubát, Cvrček, Hána, Gebarovský (70. Blažek), Bratrů, Šťastný, Veleba (65. T. Marek), Novotný, Šanda. Nová Cerekev: Vaněček – Tiráček, Pavlík (11. Pamětnický), Knězů, Růžička, Dvořák, Zíka, Seeman, Rajčan, Vodička, Sůva.

ČEJOV – LUKAVEC B 0:1
První poločas měl poměrně překvapivý děj, hrálo se totiž za převahy Lukavce. Ten své šance ke vstřelení gólu nevyužil, stejně jako dvě příležitosti domácí. Po přestávce se hrálo hlavně ve středu hřiště, takže zápas rozhodla standardní situace. Z trestného kopu trefil tři body lukavecký Slabý.
Góly: 65. Slabý. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Poločas: 0:0. Čejov: Kubát – Josef Svoboda, L. Svoboda, Kratochvíl, Borovička, Jaroslav Svoboda (Tomáš Čeleda ml.), Tomáš Čeleda st. (46. Romaniuk), Maška, O. Dvořák (70. Mráček), Cvrček, J. Dvořák. Lukavec B: Dýnek – Ctibůrek (30. Benda), Slabý, Šedivý, Ludvík, Kotík, Zeman, Prokop, Vokoun (70. Zamrzla), Nekovář, Šimek.

MNICH – H. CEREKEV B 3:1
Hattrick domácí Morávka opepřil utkání. Hosté nicméně herně potvrdili roli favorita a zatlačili Mnich do obrany. Hra se vyrovnala až po půlhodině hry, kdy po faulu na Hrdličku uviděl červenou kartu Loukota. Dramatické utkání rozhodla lepší střelecká produktivita domácího Mnichu.
Góly: 34., 61. a 90. Morávek (první PK) – 68. Havel. Rozhodčí: Machač. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (33. Loukota). Diváků: 30. Poločas: 1:0. Mnich: Šimeček – Talich, Hron (34. Rybák), Mikš, Voda, Vaněk (85. Křiváček), Dvořáček, D. Štangl, Morávek, Najfus, Hrdlička (75. Vrábník). Horní Cerekev B: Mezera – L. Chadim, Staněk, M. Ošanec, Šimek, Loukota, Havel, P. Chadim, Cimler, Habelsberg, Podařil (68. Pinkas).

Příští kolo: Ústrašín – Kamenice nad Lipou B, Horní Cerekev B – Horní Ves, Lukavec B – Mnich, Petrovice – Čejov, Želiv – Velká Chyška, Nová Cerekev B – Košetice B, Černovice B – Žirov B.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.