Pelhřimovští dorostenci krajská derby zvládli, Humpolec klopýtl

Pelhřimov, Humpolec – Plný počet bodů si do divizní tabulky připsali fotbaloví dorostenci Pelhřimova. Ti zvládli na jedničku derby Vysočiny proti týmům Vrchoviny.

20.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

Humpolec potřeboval nutně bodovat s Líšní. Bohužel hosté přijeli posíleni o druholigové pendly, takže body odvezli.

PELHŘIMOV – VRCHOVINA 3:1

Domácí v prvním poločase herně tápali. Potrestal je za to gólem Sodomka, který v 16. minutě zakončil pěknou kombinační akci středem hřiště.
Druhý poločas byl v pelhřimovském podání o něčem jiném. Touha po vítězství slavila úspěch v 55. minutě, kdy se z trestného kopu ze čtyřiceti metrů prosadil Hák. Vrchovina sázela na rychlé protiútoky, ale klíč k domácí obraně už nenašla. V 62. minutě byl po faulu na Nebeského vyloučen brankář hostů, což odstartovalo pelhřimovský hon na tři body.
Homolka sice zahodil dvě tutovky, ale zápas nakonec rozhodl střelou z vápna J. Hložek. Vítězství pojistil pět minut před koncem Šafařík, který ve svém premiérrovém startu za starší dorost pohotově dorazil vyraženou střelu Nebeského.
Góly: 55. V. Hák, 75. J. Hložek, 85. Šafařík – 16. Sodomka. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Švec – Skořepa, L. Machač, Duchan, Mádl – V. Hák, Bartoň, Homolka, M. Machač – Nebeský, J. Hložek. Střídali Horký, Kropáček, Nedělčev a Šafařík.

HUMPOLEC – LÍŠEŇ B 0:2
Hosté přijeli posíleni o pendly z druholigového áčka a na hřišti to bylo více než znát. Hned v první pětiminutovce si vytvořili dvě gólové příležitosti. Při první zazvonila tyč, druhou zlikvidoval reflexivním zákrokem Brávek. Na druhé straně se snažil oplácet Pohan, ale jeho střela po trávníku těsně minula tyč. Hosté se dostali do vedení po dvaceti minutách hry, když Formánek těžil z rychlého protiútoku a vyšachování obrany.
Po přestávce byl k vidění vcelku vyrovnaný boj, i když hosté působili přece jen fotbalověji. To se projevilo v 62. minutě, kdy Humpolečtí ztratili při rozehrávce ve středu hřiště míč, následoval rychlý protiútok, který zakončil gólem Trávníček. Vzápětí mohl zápas zdramatizovat Maršík, ale při dorážce z malého vápna nechal vyniknout brankáři Líšně. Domácí se sice snažili, kvalitní soupeř však svůj náskok ve zbytku zápasu kontroloval.
Góly: 20. Formánek, 62. Trávníček. Poločas: 0:1. Humpolec: Brávek – Palán, Kučera, Fikar, Šilpoch – Dalík, Žatečka, Pohan, Maršík – Tomovič, Kratochvíl. Střídali Vlk, Doležal, Tran, Beneš.

HUMPOLEC – LÍŠEŇ B 1:4

Domácí nemají v letošní sezoně mladších dorostenců na rozdávání, proto byli při absencích Podoby, Neubera, Vávry a Krejčího opět v těžké situaci a do jejich sestavy museli naskočit i starší žáci.
Líšeň budila devítigólovým přídělem Pelhřimovu respekt, ale domácí bojovali a vcelku drželi krok. Jelikož nastřelili břevno, do vedení šel tým z Brna. Trefil se Juchelka, druhý gól přidal po rohu Číhal. Na druhé straně se o zdramatizování zápasu postaral mladíček Vrána.
Ve druhém poločase přidal třetí branku Líšně střelou z velké dálky Ghisi. Hosté měli očividně více sil, takže nebylo divu, že se v závěru zápasu prosadili ještě jednou. V 68. minutě po rychlém protiútoku skóroval Vejmělek.
Góly: 28. Vrána, 15. Juchelka, 21. Číhal, 42. Ghisi, 68. Vejmělek. Poločas: 1:2. Humpolec: Michut (60. Konrád) – Havel, Beneš, Jančík, Zemek – Turek, Vrátný, Palán, Honzl – Alt, Vrána.

PELHŘIMOV – VRCHOVINA 4:2
Domácí zahájili utkání náporem, ale své šance trestuhodně zahazovali. Ve 12. minutě tak přišel zasloužený trest, hosty poslal do vedení Šebek. Pelhřimov však i poté pokračoval v ofenzivním fotbale a do přestávky se dočkal alespoň vyrovnání. Ve 23. minutě se hlavou prosadil Obranec. Druhá půle se nesla v duchu té první. Ve 46. minutě se prosadil Venkrbec, když se protáhl středem obrany po Obrancově přistrčení hlavou. V 60. minutě zvýšil z penalty J. Mareš a vzápětí se opět prosadil Venkrbec po další spolupráci s Obrancem. Tečku za utkání udělali hosté v 70. minutě, kdy se míč s přispěním pelhřimovské obrany dostal po závaru do sítě.
Góly: 23. Obranec, 46. a 61. Venkrbec, 60. J. Mareš (PK) – 12. Šebek, 70. vlastní. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Kučera – V. Mareš, Karpíšek, Kordík, Brada – Poul, J. Mareš, Mašát, Šafařík – Venkrbec, Obranec. Střídali Zenáhlík a Švec.

20.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Na Sibiř má vést nový chodník

Nárazová odorizace zemního plynu.
11

Zemní plyn bude vinou odorizace po neděli víc cítit

OBRAZEM: Klus vyprodal Máj a převzal certifikát o zapsání rekordu

Pelhřimov – Stovky hudebních fanoušků potěšil písničkář Tomáš Klus. Ten ve čtvrtek společně se svojí kapelou Cílová skupina vyprodal Kulturní dům Máj v Pelhřimově a zároveň převzal od prezidenta Agentury Dobrý Den Miroslava Marka certifikát o zapsání do České knihy rekordů.