Horní Cerekev sice nezářila, přesto je lídrem

Pelhřimovsko – Dvě kola před koncem podzimní části došlo ke střídání na čele tabulky III. třídy.

18.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

Novým lídrem se stala Horní Cerekev B, která si se značnými obtížemi poradila s Čejovem. Kamenice nad Lipou B přišla o první příčku v Horní Vsi. Na hřišti loňského účastníka Poutník ligy prohrála 5:3.

HORNÍ VES – KAMENICE B 5:3

Souboj týmů ze špice tabulky přinesl velmi pohledný fotbal. Hosté šli do vedení ve 14. minutě, ale domácí se brzy vzpamatovali a odpověděli dvěma góly. To je povzbudilo a do přestávky přidali ještě dvě trefy. Po změně stran měli šance oba soupeři. Kamenice postupně snížila na 4:3, ale vyrovnat už nedokázala. Naopak v poslední minutě Glejtek zvýšil na konečných 5:3.
Góly: 16., 37. a 45. P. Vlček, 19. Chrbek, 90. Glejtek – 14. a 67. Plášil, 89. Kos. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 3:1. Diváků: 50. Poločas: 4:1. Horní Ves: Kaňkovský – Průcha, Nováček, Šmejkal, David, Vlček (82. Kubů), Chrbek, Glejtek, Bělohlávek (86. Zadák), Fous, Rataj. Kamenice B: Gonda – T. Kupka, Filípek, Šoltys, Halada, Pechek (74. Šebesta), Kos, V. Kupka, Matějka (60. Růžička), Plášil, Kosyta.

ÚSTRAŠÍN – MNICH 6:1
Domácí rozhodli o osudu utkání během dvaceti minut. Hosté pak sice přidali, ale snížení se dočkali až ve druhém poločase. To už ale domácí vedli o šest branek. Hattrickem se v zápase blýskl Dedera.
Góly: 10., 32. a 56. Dedera, 16. a 51. Fux, 19. Jírů – 58. Morávek. Rozhodčí: Šefčík. Bez karet. Diváků: 40. Poločas: 4:0. Ústrašín: Hájek – Nápravník, Prokýšek, Smrčina, Reinhart, Zeman (80. Seknička), Dedera (70. Doskočil), Jírů, Kubiska, Šnicer (60. Pech), Fux. Mnich: Šimeček – Křiváček, Bubník, Hron, Voda, Hrdlička, Dufek, Štangl, Morávek, Najfus, Rybák.

HORNÍ CEREKEV B – ČEJOV 1:0
V prvním poločase domácí svou převahu vyjádřili pouze jedinou brankou, když se ve 38. minutě trefil Koten. Střelecká neproduktivita Horní Cerekev mrzela po přestávce. Hosté se totiž vzchopili a byli lepším týmem. Čejov však své šance neproměnil a přišel tak o možná spravedlivou remízu.
Góly: 38. Koten. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 0:1. Diváků: 60. Poločas: 1:0. Horní Cerekev B: Mezera – Chadim, Staněk, Ošanec, Koten (72. Suchý), F. Šimek, Loukota, Kůta, Cimler (46. Podařil), Plachý, R. Šimek. Čejov: Kubát – Šlechta, L. Svoboda, Borovička, Josef Svoboda, Romaniuk (65. Havel), Kratochvíl (75. Nápravník), Maška, Jaroslav Svoboda (80. Krpálek), Cvrček, Dvořák.

PETROVICE – KOŠETICE B 5:1
Hosté hráli v úvodu dobře, ale domácí se rychle probudili a dvěma góly jim vzali vítr z plachet. Po přestávce už byly Petrovice jasně lepším týmem, vývoj zápasu kontrolovaly.
Góly: 9., 24. a 48. T. Moravec (druhá a třetí z PK), 59. a 72. Kloc – 65. T. Bejček (PK). Rozhodčí: Čepl. ŽK: 3:2. Diváků: 50. Poločas: 2:0. Petrovice: Vácha – T. Příhonský, Kloc, Kočička, T. Moravec (60. Folejtar), Zach, Kameš, Kostka, Pfau (65. Večeřa), L. Příhonský, Čekan. Košetice B: Dufek – Strakay, J. Bejček, T. Bejček, Filípek, Žatečka, Hrnčíř, Vodrážka, Čermák, Most, Kos.

LUKAVEC B – VELKÁ CHYŠKA 4:3
Domácí měli v úvodu mírnou převahu a v 9. minutě se dostali do vedení, což je povzbudilo. Hosté však vyrovnali a do přestávky byla k vidění neurovnaná hra, přičemž skóre se posunulo na 2:2. Po přestávce poslal Lukavec opět do vedení Prokop, Mládek svou druhou brankou potřetí vyrovnal. Šest minut před koncem se trefil domácí Kotík a Velká Chyška už gólovou odpověď nenalezla.
Góly: 9. Štarman, 24. Zamrzla, 55. Prokop, 84. Kotík – 15. Žilka, 39. a 69. Mládek. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (57. Drs). Diváků: 40. Poločas: 2:2. Lukavec B: Dýnek – Pešek (58. Kott), Nekovář, Šedivý, Zamrzla (74. Michalenský), Kotík, Štarman, Prokop, Zeman, Slabý, Šimek. Velká Chyška: Berka – Sojka (46. Holejšovský), Radhouský, Mládek, Drs, Mařinec, Kuzdas (33. Hrubý), Žilka, Zenáhlík, M. Křížek (68. P. Křížek), Havlíček.

ŽELIV – ŽIROV B 7:1
I přes jednoznačný výsledek měly v útočném utkání šance obě strany. Domácí se dostali po chybách obrany Střepiny do dvoubrankového vedení, pak sice snížil Novotný, ale to byla labutí píseň hostů. Na poločasových 3:1 zvýšil z trestného kopu Němec a po přestávce už mířil do černého jenom Želiv. Domácí podržel brankář Thomaier.
Góly: 11. Stibůrek, 13. a 24. Němec, 55. a 58. Radil, 79. a 81. Krpálek – 17. Novotný. Rozhodčí: Přibyl. Bez karet. Diváků: 30. Poločas: 3:1. Želiv: Tomajer – Josl, Novák, Němec, Zour, Z. Humeš, Stibůrek, Dolejš, Radil, Krpálek, O. Bloudek. Žirov B: Bártů – Brtna, Gebarovský (75. Blažek), Hána, Novotný, Veleba, Morava, Červený, Nacházel, Kubát, Šanda.

N. CEREKEV – ČERNOVICE B 8:4
Domácí nezvládli vstup do zápasu, hosté se dvakrát dostali do jednobrankového vedení. Ve zbytku první půle to byla přetahovaná o výsledek, přičemž domácí si vybudovali těsný náskok. Ve druhém poločase se ze zápasu stala jednoznačná záležitost, Nová Cerekev svého soupeře doslova rozstřílela. Domácí podali patrně nejlepší výkon podzimu.
Góly: 12. T. Rajčan, 23., 28. a 90. A. Rajčan, 40., 48. a 63. Vodička, 59. Šípek – 6. Pravda, 17. a 44. Bohuslavický (obě z PK), 72. Jůn. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (69. Šípek). Diváků: 30. Poločas: 4:3. Nová Cerekev: Beneš – Šípek, Pavlík, Knězů, Růžička, Pamětický (60. Dvořák), K. Zíka, A. Rajčan, T. Rajčan, Vodička, M. Hadrava. Černovice B: Pekař – Jůn, Mach, Bíro, Bohuslavický, Tikal, Maštalíř, Jonák, Hůlka, Pravda, Novák.