Ti naplno bodovali v Břeclavi. Uspěl i Pelhřimov, který pro změnu vyhrál na hřišti Líšně B. Už menší radost panuje s vystoupeními mladších dorostenců. Humpolečtí na Slovácku prohráli 3:0, Pelhřimov si z Brna odvezl devítigólový debakl.

Starší dorost
LÍŠEŇ B - PELHŘIMOV 1:2

Pelhřimovští starší dorostenci v moravské metropoli potvrdili zlepšenou formu posledních týdnů. Po dlouhých pěti kolech se do branky vrátil Rohovec a bohužel brzy lovil míč ze sítě. Ve 12. minutě chybovala pelhřimovská obrana a Mezník už měl situaci hodně snadnou. Hosté ale brzy zvedli hlavy. Ve 20. minutě se po Ryšavého akci středem prosadil střelou z vápna Nebeský.
Ve druhé půli se hrálo za mírné převahy Pelhřimova, i když úroveň fotbalu celkově upadla. Hosté se nakonec dočkali zaslouženého vítězství, když se deset minut před koncem ujala pohotová střela M. Machače z hranice pokutového území.
Góly: 12. Mezník – 20. Nebeský, 80. M. Machač. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Rohovec - Skořepa, L. Machač, Duchan, Mádl – M. Kubík, Ryšavý, Homolka, M. Machač - Nebeský, V. Hák. Střídali Horký, Kropáček, Nedělčev.

BŘECLAV B - HUMPOLEC 0:1
Humpolec začal důležitý zápas, který může sehrát klíčovou roli v boji o záchranu divize, velmi aktivně. V 7. minutě založil pěknou křídelní akci Maršík a jeho centr z levé strany našel připraveného Dalíka ke gólovému zakončení. Po dvaceti minutách domácí opticky vyrovnali hru, ale do šancí je spolehlivě bránící hosté nepustili. Naopak zvýšení náskoku hostů měl na kopačce Dalík.
Domácí o přestávce prostřídali a zatlačili Humpolec do defenzívy. Hosté však i nadále bezchybně pracovali v defenzívě, takže o šancí Břeclavi nemohla být ani řeč. Humpolečtí měli šance vyloženější. Skóre se mohlo měnit hlavně v 70. minutě po střele Dalíka a následné dorážce Tomoviče.
„Na měkkém terénu se spíše jen bojovalo. I to se však cení. Naše defenzíva pracovala na sto procent. Velmi dobrý výkon podal Kučera, dobře zahrál i na netradičním postu Šilpoch,“ uvedl trenér Humpolce Libor Vaněček.
Gól: 7. Dalík. Poločas: 0:1. Humpolec: Brávek - Palán, Fikar (76. Beneš), Kučera, Šilpoch - Sadský (39. Podoba, 61. Alt, 80. Doležal), Pohan, Žatečka, Maršík - Dalík, Tomovič.

Mladší dorost
BŘECLAV B - HUMPOLEC 3:0

Očividně urostlejší domácí nechali v obrovské šanci hned ve 2. minutě vyniknout reflexivním zákrokem brankáře Michuta. V 8. minutě se nechal před velkým vápnem odtlačit od míče Podoba a domácí svoji akci dokončili brankově. Po čtvrthodině hry se osmělili i hosté a postupně se začali domácím silově i fotbalově vyrovnávat. Ve 38. minutě se řítil Alt sám na brankáře domácích, ale ten mu včasným vyběhnutím překazil šanci na vyrovnání.
Druhý poločas přinesl vyrovnaný fotbal. Humpolec se sice k nějakému velkému ohrožení branky nedostal, ale ani domácí si nemohli být dlouho vítězstvím jisti. V poslední desetiminutovce se přeci jenom Břeclav dočkala. Vyčerpaní hosté udělali dvě chyby, které po rohu a zbytečné přihrávce na nepřipraveného Svárovského dokázali domácí gólově potrestat.
„Měli jsme problémy se sestavou, z už tak úzkého kádru chybělo sedm hráčů. Tým nezahrál špatně, pochvalu zaslouží Palán a Beneš,“ prohlásil trenér Libor Vaněček.
Poločas: 1:0. Humpolec: Michut - Svárovský, Beneš, Palán, Havel - Honzl, Podoba, Vrátný, Jiroušek (51. Konrád) - Alt, Vrána.

LÍŠEŇ B - PELHŘIMOV 9:1
Absence šesti hráčů, ne zrovna dobrá momentální forma některých jedinců a velmi kvalitní soupeř, to vše bylo příčinou vysokého debaklu hostů. Ten asi nikdo nečekal, ale z pohledu vývoje utkání byl naprosto zasloužený. Jedinou branku Pelhřimova obstaral ve 38. minutě hlavou po Šafaříkově centru Mašát. V tomto duelu se plně potvrdilo to, že mít kádr jedenadvaceti hráčů je sice z hlediska kvantity dobré, ale pokud není dostatečně kvalitou vyrovnán, je každá absence velmi citelná.
Gól Pelhřimova: 38. Mašát. Poločas: 5:1. Pelhřimov: Švec – V. Mareš, Masher, J. Mareš, Brada - Poul, Čáp, Mašát, Zenáhlík - Šafařík, Venkrbec. Střídali Kučera a Karpíšek.