Všechny tři týmy totiž míří na hřiště svých soupeřů. Velmi těžké to bude mít hlavně Pacov, který se představí na trávníku v tabulce druhého Ždírce nad Doubravou. Při pohledu do tabulky je jasné, že favoritem nedělního zápasu je domácí Dekora. Pacov ovšem přestal plnit roli otloukánka soutěže a po dvou výhrách se odpoutal ode dna tabulky. V trendu zlepšených výkonů chce pokračovat i na hřišti klubu s divizní historií.

„Poslední výsledky nám pomohly nejen z hlediska postavení v tabulce, ale také psychicky. Hráči si více věří. Pro nás jsou sice důležitější následující domácí zápasy s Polnou a Žirovnicí, ale i do Ždírce jedeme pro dobrý výsledek. Každý je porazitelný,“ rozhodně nic nevzdává předem trenér Pacova Ladislav Táborský.

Ten snad bude vybírat základní jedenáctku z kompletního kádru. „Někteří hráči, a je mezi nimi i Libor Koller, mají drobné šrámy a zranění, přesto předpokládám, že do zápasu půjdeme v plné síle. Blíží se konec podzimní části, takže je potřeba zatnout zuby a hrát i s určitým sebezapřením,“ vysvětlil Táborský.

Hřiště problémem

Humpolec pojede do Stáje, kde ho bude čekat tým Sapeli Polná. Ten se až do této sezony hrál pod hlavičkou Janovic a v jeho kádru figuroval i humpolecký trenér Josef Soural. Soupeře by tedy měli mít Humpolečtí dobře přečteného.

„Je to pro mě jistá výhoda. Řadu hráčů znám, takže na ně své svěřence na upozorním. Na druhou stranu Janovice po postupu do kraje svůj kádr doplnily a zdá se, že i kvalitně. Proto si nemyslím, že bychom byli v nějaké výhodě,“ prohlásil kouč Humpolce. Naopak ve prospěch domácích hrají jiné faktory. „Utkání se hraje v pro nás nezvyklém dopoledním termínu a na hřišti malých rozměrů, což nám bude znesnadňovat kombinaci,“ vysvětlil Soural. Ten by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Slavoj hraje o klid

Žirovnici čeká velmi důležitý zápas ve Velké Bíteši. Důležitý z toho důvodu, že domácí patří mezi hratelné soupeře a v případě úspěchu by si Slavoj zajistil klid před finišem podzimní části.

„Velkou Bíteš jsem viděl před týdnem v Pacově a udělala na mě velký dojem. Chvílemi byla lepší než domácí, snažila se hrát fotbal. Je to nebezpečný soupeř. Na druhou stranu s ním máme pozitivní bilanci a i tentokrát chceme dovézt nějaký ten bod,“ uvedl trenér Leoš Mitas. Žirovnická marodka je prakticky prázdná. Zápas se netýká Davida Blažka, který má potíže s lýtkovým svalem. Podobné problémy sužovaly i Charouska. „Ten už ale začal s tréninkem a předpokládám, že nastoupí,“ vyslovil domněnku Mitas.