První jmenovaný tým se z krize dostal a porazil Bohunice. Humpolec reparát nesložil, Prostějovu odevzdal v domácím prostředí všechny body.

PELHŘIMOV - BOHUNICE 4:1

Pelhřimovští předvedli kvalitní a obětavý výkon. Potěšila hlavně hra Bartoně, který se do zálohy vrátil po dlouhodobém zranění. Ofenzívu v úvodu zápasu odstartovaly čtyři rohové kopy. Potom poslal M. Machač Bartoňův centr do gólmana hostů. Po Homolkově centru byl už M. Machač úspěšný, křižná střela si našla cestu do sítě. Zbytek poločasu přinesl šance před oběma brankami. Z domácích měli nepřesnou mušku Nebeský a Duchan, na druhé straně Šrarhovu střelu po zemi do středu branky Švec vystihl. Poslední pětiminutovka už přinesla góly. Po Ryšavého přihrávce zvýšil Bartoň střelou po zemi vedení Pelhřimova. V samém závěru poločasu ovšem snížil Ovčaček, když těžil z centru Záruby.

Drama pokračovalo i po přestávce. M. Machač nastřelil polovysokou ranou z voleje tyč, sólo bohunického Krejčího pracně zastavili Duchan a Švec. Třetí gól Pelhřimova přidal Homolka dorážkou standardky rozehrané Markem Machačem. Na 4:1 zvýšil Nebeský, když mu Mádl vrátil před branku odražený míč. Po rychlé akci středem se prosadil hostující Karas, ale jeho trefa sedm minut před koncem už znamenala jen zmírnění porážky hostů.

Góly: 17. M. Machač, 41. Bartoň, 67. Homolka, 78. Nebeský - 45. Ovčaček, 83. Karas. Poločas: 2:1. Pelhřimov: Švec – Mádl, Skořepa, Duchan, V. Hák – Bartoň (72. Kropáček), M. Kubík, M. Machač, Homolka – Ryšavý (76. Horký), Nebeský (81. Nedělčev).

HUMPOLEC – PROSTĚJOV 3:7
Prostějov měl od začátku více míč na kopačkách, ale dobře bránící domácí vyráželi do rychlých protiútoků. Už ve 2. minutě se po pravé straně protlačil do vápna Dalík a po jeho přihrávce otevřel skóre Maršík. Hosté po dvaceti minutách se štěstím dotlačili míč do sítě, ale to byla jejich jediná radost v prvním poločase. Po brejku Maršíka vrátil Humpolci vedení Tomovič, na 3:1 zvýšil po rohu Pohana Sadský.

Hosté vsadili ve druhé půli vše na útok a domácím postupně došly fyzické síly. Prostějov v rozmezí pěti minut vyrovnal a konec zápasu se doslova stal jeho exhibicí. „Realita je jasná. Ve všech prozatímních utkáních, ač jsme v některých bodovali, jsme se silami vydrželi jen hodinu. Pak jsme odpadli. Jsem přesvědčen, že vše je jen důsledkem tréninkové docházky a předzápasové životosprávy. Soupeř byl fotbalově lepší, body si zasloužil,“ shrnul zápas trenér Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 7. Maršík, 26. Tomovič, 28. Sadský. Poločas: 3:1. Humpolec: Brávek - Kučera (73. Doležal), Vlk, Fikar, Palán - Sadský, Pohan (83. Žatečka), Kratochvíl (69. Šilpoch) - Tomovič, Dalík (85. Tran).

PELHŘIMOV – BOHUNICE 0:0

V tvrdém, nesmlouvavém boji o každý míč získali pelhřimovští mladíci velmi cenný bod. V úvodu Švec dlaněma vytlačil míč na břevno, nebezpečné byly dva následující rohy. Polovysoká dělovka hostů se odrazila od skrumáže hráčů. Obrovskou šanci měl Musil v závěru poločasu, vysokým obloukem poslal trestný kop ze čtyřiceti metrů do břevna a pádem zabránil Sedláčkovi ve střele Švec.

Druhý poločas zahájili kombinací Sedláček a Šedrla, míč přiklepli domácí obránci Švecovi. Na druhé straně Poul branku minul a šanci nevyužil Obranec, když předtím neudržel míč Steiner. Sólem neprosadil opět Obranec, ztroskotala i snaha J. Mareše. V závěru hrozili hlavně Bohuničtí. Musil z trestného kopu obstřelil zeď, takže donutil k zákroku Švece. Pelhřimovský brankář pak pokazil radost Burčíkovi, bombu z obrany vysunutého Musila odvrátil na roh Červenka.

Pelhřimov: Švec – Mašát (30. V. Mareš, 72. Masher), Červenka, A. Hák, Kordík – J. Mareš, Poul, Brada, Čáp – Šafařík, Obranec.

HUMPOLEC - PROSTĚJOV 2:1
První poločas bezbrankovému stavu plně odpovídá. Šance k vidění nebyly, o míč se bojovalo takřka výhradně ve středu hřiště.
Po přestávce už to byla jiná káva. V 53. minutě vybojoval u lajny míč Turek a po jeho přesné přihrávce Podoba otevřel skóre. Hosté sice v 70. minutě vyrovnali, ale jinak tahali za kratší konec provazu. Podoba vzápětí dotlačil míč do sítě, jenže tentokrát gól neplatil. O chvilku později už však Alt rozhodl, když mu míč pěkně přistrčil aktivní Podoba. V závěru mohl vítězství Humpolce zpečetit Filípek, ovšem v dobré střelecké pozici volil přihrávku.

Góly Humpolce: 53. Podoba, 75. Alt. Poločas: 0:0. Humpolec: Michut - Vávra, Jančík, Beneš, Havel - Turek (59. Vrátný), Palán, Neuber, Podoba - Vrána (40. Filípek), Alt (78. Zemek).