Rezerva Budíkova válí, v souboji neporažených rozebrala Třešť C

Pelhřimovsko – Po čtyřech kolech už je ve IV. třídě jen jediný tým, který vyhrál všechny zápasy.

13.9.2011 3

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Jsou jím fotbalisté Budíkova B, kteří získali cenný skalp Třeště C. Mužstvo z Jihlavska poprvé v této sezoně nebodovalo.
Dramatický zápas se hrál v Horní Vsi. Tamní béčko vybojovalo první bod, který jim hattrickem obstaral Petr Hečska.

BUDÍKOV B – TŘEŠŤ C 5:0

Zápas byl poměrně jednoznačný. Domácí měli nad Třeští po celých devadesát minut navrch. Tým z Jihlavska se do pořádné šance nedostal. Budíkov naopak překypoval útočnou aktivitou, s chutí si zastřílel hlavně Staněk.
Góly: 22., 30. a 58. Staněk, 66. P. Žáček, 82. Havel. Rozhodčí: Poul. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 2:0.⋌ (mso)

HORNÍ VES B – PLAČKOV B 3:3
V prvním poločase byli lepší hosté, kteří se prosadili střelou Tomáše Klapa. Po změně stran vystřihl hattrick Petr Hečska mladší, ale Plačkov se tak snadno nedal a poslední minutě mu bod zajistil Svatoš.
Góly: 53., 57. a 64. P. Hečska ml. – 23. a 63. T. Klap, 90. Svatoš. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (78. Vlček – 78. Studnička). Diváci: 50. Poločas: 0:1. ⋌(mak)

KÁMEN – VYSKYTNÁ B 6:0
Domácí neměli proti Vyskytné těžkou úlohu. Hosté podali mizerný výkon, chyběla jim jakákoliv kreativita. Cestu Kámena za bodovým ziskem začali Buček a Másilko. Po přestávce padly v rozmezí dvaceti minut čtyři branky, které daly výsledku jednoznačnou podobu.
Góly: 7. Buček, 31. Másilko, 50. Přibyl, 62. a 70. Podsklan, 63. Nemrava. Rozhodčí: Šefčík. Diváci: 50. Poločas: 2:0. ⋌(sam)

HNĚVKOVICE – OBRATAŇ B 3:0
Domácí zopakovali solidní výkon z posledního zápasu a nedali hostům chvilku k vydechnutí. Hned v počátku utkání si vytvořili náskok dvou branek a později v druhém poločase svou výhru pojistili zásluhou Švece.
Góly: 7. David, 15. Brázda, 50. Švec. Rozhodčí: Pekař. Bez karet. Diváků: 50. Poločas: 2:0. ⋌(el)

ČASTROV – JIŘICE B 3:2
V prvním poločase měli více ze hry domácí, které dostal po osmi minutách do vedení Houška. Hosté chvíli před poločasem vyrovnali, ale ve 44. minutě vrátil Častrovu vedení z penalty Drbal. Po přestávce sice Marek zvýšil na 3:1, ale to už si domácí méně aktivní hrou dělali potíže. Šimek sice brzy vstřelil kontaktní gól, ale poslední půlhodina už další změnu skóre nepřinesla.
Góly: 8. Houška, 44. Drbal (z PK), 47. Marek – 39. a 52. Šimek. Rozhodčí: Píšan. ŽK: 1:4. Diváků: 45. Poločas: 2:1. ⋌(bor)

Příští kolo: Třešť C – Horní Ves B, Jiřice B – Budíkov B, Obrataň B – Častrov, Vyskytná B – Hněvkovice, Plačkov B – Kámen.
13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Počátky, třída 1. B paní učitelky Hany Rudišarové. Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Rynárec

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovské duo Raf & Taksík, tedy Luboš Rafaj (na snímku vlevo) a Petr Taks, pořídí na pátečním koncertě v Rynárci živou nahrávku.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Rekordmanka dokázala vyjmenovat všechna jména z kalendáře

Pelhřimov – Česká kniha rekordů se rozrostla o nový paměťový rekord. Za 8 minut a 18 vteřin totiž čerstvá rekordmanka Milena Šatavová dokázala odříkat celý současný český kalendář a všechny křestní jména v něm uvedená. Mimo jiné zvládla určit i přesné datum narození známých osobností nebo přiřadit správná křestní jména k náhodně vyřčeným datům.

Derby mělo jednoznačný charakter

Pelhřimovsko – Cenné body si z dalekého výjezdu do Českého Krumlova přivezli hokejisté Humpolce. Po výhře 4:1 se posunuli na pátou příčku. Jihočeskou krajskou ligu bohužel uzavírá pelhřimovské béčko. To v duelu bezbodových obdrželo od Telče dvanáct gólů.