Pelhřimov, Humpolec – Dobře si počínají ve fotbalové divizi starší dorostenci Humpolce i Pelhřimova. Oba týmy mají po dvou kolech po čtyřech bodech.

25.8.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Kamil Vaněk

Divize staršího dorostu
V. MEZIŘÍČÍ - PELHŘIMOV 0:3

Pelhřimovští přivezli po třígólové výhře plný počet bodů, ale mimo výraznou herní jistotu Rohovce a Duchana měli na své straně fotbalové štěstí. Po pár vteřinách nastřelil Hejtmánek tyč, když postupoval sám na prázdnou branku. Šance byly na obou stranách. Nebeský za hranicí vápna přestřelil, sólo Póla odvrátil Lukáš Machač na roh a ve skrumáži se prosadil vyboxováním míče Rohovec. Pelhřimovský Václav Hák měl v dobré pozici špatnou mušku.

Po bezbrankovém poločase měl Pelhřimov rozpačitý úvod druhé půle, když Skořepa, Homolka a Václav Hák Dohnalovi v brance jen zahrozili. Na druhé straně nebezpečnému Pólovi v sólu čistě sebral z kopačky míč Rohovec. Závěr se hostům vydařil, po Nebeského přihrávce otevřel skóre Homolka. Potom opět tým podrželi Rohovec a Duchan vyražením střely a zblokováním dorážky. V závěru hry fauloval Dohnal Horkého a nařízenou penaltu Marek Machač proměnil a po minutě pobytu na trávníku po Kropáčkově přihrávce podstřelil Hofer domácího brankáře potřetí.
Góly: 70. Homolka, 85. M. Machač PK, 87. Hofer. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Rohovec – Nedělčev (77. Kropáček), Skořepa, Duchan, L. Machač – Ryšavý, M. Machač, M. Kubík, Homolka – V. Hák (71. Horký), Nebeský (86. Hofer).

VESELÍ N. M. – HUMPOLEC 2:2
Hosté měli iniciativu od začátku na svých kopačkách. Skóre se měnilo už v 11. minutě, kdy Pohan ze standardní situace našel hlavu Fikara a ten vyvěsil míč pod břevno. O chvilku později se prosadil i Dalík. To Humpolec povzbudilo, výsledkem byly dvě šance Kratochvíla. Také domácí byli nebezpeční a po půlhodině hry se dočkali snížení. Hra se následně vyrovnala.
Po přestávce se už hrálo opatrněji. Udeřilo ale z čistého nebe. Po zaváhání humpolecké obrany se domácí dočkali vyrovnání. Závěr patřil hostům, kteří ale přes několik šancí zápas rozhodnout nedokázali.
„Utkání bylo pro hráče poučné v tom, že ani dvougólové vedení neznamená na horké moravské půdě tři body. V úvodu jsme hráli velmi dobře, ale pak jsme polevili. V horku je potřeba lépe hospodařit se silami, měnit tempo hry a dokázat míč přidržet přesnější kombinací, což jsme tentokrát ve hře postrádali. Také čtyři neproměněné šance ve vyrovnaných zápasech mají vliv na bodový zisk,“ poznamenal humpolecký trenér Jiří Hájek.
Góly za Humpolec: 11. Fikar, 18. Dalík. Poločas: 1:2. Humpolec: Brávek – Doležal, Fikar, Vlk, Palán – Sadský, Pohan, Maršík (70. Žatečka), Šilpoch (59. Tomovič) – Kratochvíl, Dalík (86. Podoba).

Divize mladšího dorostu
VESELÍ N. M. – HUMPOLEC 0:1

Hosté narazili na soupeře, který od úvodních minut získal převahu. Lépe se pohyboval, vyhrával osobní souboje a dobře kombinoval. Dorostenci Humpolce však pozorně bránili a tak jediným výsledkem snažení a převahy domácích byla dalekonosná střela, která zatřásla břevnem Michutovy branky.
Po nerozhodném poločase se hra hostů postupně začala zlepšovat. Jančík dokázal z obrany často vyvézt míč a založit rychlý protiútok. Při jednom z rychlých protiútoků si naběhl na přihrávku z pravé strany střídající Krejčí a rozvlnil síť branky domácích. Obdobná situace se opakovala po několika minutách, ale to již zazvonila pouze tyč. Veselí se však nevzdávalo a opět pohrozilo dalekonosnou střelou, kterou Michut bravurně vytěsnil na rohový kop. Definitivní tečku za zápasem mohl učinit věkem ještě žák Vrána, který se sám ocitl před bránou, jenže trefil jen vybíhajícího strážce svatyně.
„Cenné vítězství se soupeřem, který byl vyspělejší a fotbalovější. Pozorné bránění a proměnění jedné z brankových šancí znamenalo plný bodový zisk,“ prohlásil trenér Jiří Hájek.
Gól: 66. Krejčí. Poločas: 0:0. Humpolec: Michut – Zemek, Beneš, Jančík, Doubek – Honzl (60. Krejčí), Palán, Podoba, Vrátný (70. Jiroušek) – Alt, Vrána.

V. MEZIŘÍČÍ - PELHŘIMOV 0:4
Pelhřimovským mladíkům se od počátku dařilo a s převahou si zajistili třígólové vedení již v prvním poločase. Skóre otevřel po dvaceti minutách hry po Červenkově rozehrávce dlouhým tahem na branku Šafařík. Následně Poul nastřelil tyč a od ní šel míč do Syslovy sítě. Opravdovou parádičkou zakončil poločas Čáp, když se radoval po tvrdé střele ze třiceti metrů pod břevno. Brzy po přestávce se znovu prosadil Šafařík, únik Mareše po levé straně zužitkoval a prostřelil skrumáž hráčů. Ve snaze Velkého Meziříčí o korekci výsledku, kdy zahrozili Nevoral a důrazný Nápravník, podržel hosty Švec ve spolupráci s obránci. Zaokrouhlit výhru se nepodařilo Venkrbcovi, nastřelil gólmana.
Góly: 21. a 47. Šafařík, 36. Poul, 37. Čáp. Poločas: 0:3. Pelhřimov: Švec – Karpíšek (55. Veselý), Červenka, A. Hák (75. Zenáhlík), Kordík – J. Mareš, Poul (62. V. Mareš), Masher (60. Venkrbec), Čáp – Šafařík, Obranec. ⋌(hst, rva)

25.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Horní Cerekev, 1. třída paní učitelky Milady Jírové. Příště představíme prvňáky ze ZŠ Černovice.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Horní Cerekev

Videosouhrn Deníku – úterý 16. ledna 2018

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Zdraví s handicapovanými putovali na Zelenou Horu

Humpolec, Žďár nad Sázavou – Zelená Hora u Žďáru nad Sázavou se stala cílem společné doprovázené poutě, kterou v sobotu 13. ledna uspořádaly humpolecké spolky Centrum Medou a Kruhcentrum.

Na zavátých silnicích Vysočiny blokovaly dopravu nehody, D1 stále stojí

Vysočina – Přes šedesát dopravních nehod se v úterý stalo na Vysočině kvůli sněhové vánici. Husté sněžení a nárazový vítr komplikovaly řidičům jízdu na silnicích napříč celým krajem včetně dálnice D1, kde došlo k hromadným nehodám osobních i nákladních aut. Odstraňování následků nehod na dálnici stále trvá. Zprůjezdněn byl tah na Brno, naopak ve směru na Prahu D1 stále stojí u Humpolce.

Skoro nemožné se stalo skutkem, okresní derby vyhrála po velkém obratu Kamenice

Pelhřimovsko – Na jedné straně euforie, na druhé totální zklamání. To přineslo derby v rámci III. ligy kuželkářů. Domácí Kamenice povstala z popela jako bájný Fénix, otočila zápas a upevnila si vedení v tabulce. Žirovnice naopak dva body po kolapsu v závěru trestuhodně ztratila.

Sojky si zahrají play-off evropské juniorské ligy

Pelhřimov – Třetí příčku v základní části Evropské ligy EYBL U15 vybojovali basketbalisté pelhřimovských Sojek. Druhá část soutěže se hrála v maďarském Paks. „Stejně jako na turnaji v Pelhřimově jsme skončili s bilancí jedné prohry a tří výher,“ uvedl jeden z trenérů Václav Plášil.