Pelhřimov, Humpolec – Dobře si počínají ve fotbalové divizi starší dorostenci Humpolce i Pelhřimova. Oba týmy mají po dvou kolech po čtyřech bodech.

25.8.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Kamil Vaněk

Divize staršího dorostu
V. MEZIŘÍČÍ - PELHŘIMOV 0:3

Pelhřimovští přivezli po třígólové výhře plný počet bodů, ale mimo výraznou herní jistotu Rohovce a Duchana měli na své straně fotbalové štěstí. Po pár vteřinách nastřelil Hejtmánek tyč, když postupoval sám na prázdnou branku. Šance byly na obou stranách. Nebeský za hranicí vápna přestřelil, sólo Póla odvrátil Lukáš Machač na roh a ve skrumáži se prosadil vyboxováním míče Rohovec. Pelhřimovský Václav Hák měl v dobré pozici špatnou mušku.

Po bezbrankovém poločase měl Pelhřimov rozpačitý úvod druhé půle, když Skořepa, Homolka a Václav Hák Dohnalovi v brance jen zahrozili. Na druhé straně nebezpečnému Pólovi v sólu čistě sebral z kopačky míč Rohovec. Závěr se hostům vydařil, po Nebeského přihrávce otevřel skóre Homolka. Potom opět tým podrželi Rohovec a Duchan vyražením střely a zblokováním dorážky. V závěru hry fauloval Dohnal Horkého a nařízenou penaltu Marek Machač proměnil a po minutě pobytu na trávníku po Kropáčkově přihrávce podstřelil Hofer domácího brankáře potřetí.
Góly: 70. Homolka, 85. M. Machač PK, 87. Hofer. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Rohovec – Nedělčev (77. Kropáček), Skořepa, Duchan, L. Machač – Ryšavý, M. Machač, M. Kubík, Homolka – V. Hák (71. Horký), Nebeský (86. Hofer).

VESELÍ N. M. – HUMPOLEC 2:2
Hosté měli iniciativu od začátku na svých kopačkách. Skóre se měnilo už v 11. minutě, kdy Pohan ze standardní situace našel hlavu Fikara a ten vyvěsil míč pod břevno. O chvilku později se prosadil i Dalík. To Humpolec povzbudilo, výsledkem byly dvě šance Kratochvíla. Také domácí byli nebezpeční a po půlhodině hry se dočkali snížení. Hra se následně vyrovnala.
Po přestávce se už hrálo opatrněji. Udeřilo ale z čistého nebe. Po zaváhání humpolecké obrany se domácí dočkali vyrovnání. Závěr patřil hostům, kteří ale přes několik šancí zápas rozhodnout nedokázali.
„Utkání bylo pro hráče poučné v tom, že ani dvougólové vedení neznamená na horké moravské půdě tři body. V úvodu jsme hráli velmi dobře, ale pak jsme polevili. V horku je potřeba lépe hospodařit se silami, měnit tempo hry a dokázat míč přidržet přesnější kombinací, což jsme tentokrát ve hře postrádali. Také čtyři neproměněné šance ve vyrovnaných zápasech mají vliv na bodový zisk,“ poznamenal humpolecký trenér Jiří Hájek.
Góly za Humpolec: 11. Fikar, 18. Dalík. Poločas: 1:2. Humpolec: Brávek – Doležal, Fikar, Vlk, Palán – Sadský, Pohan, Maršík (70. Žatečka), Šilpoch (59. Tomovič) – Kratochvíl, Dalík (86. Podoba).

Divize mladšího dorostu
VESELÍ N. M. – HUMPOLEC 0:1

Hosté narazili na soupeře, který od úvodních minut získal převahu. Lépe se pohyboval, vyhrával osobní souboje a dobře kombinoval. Dorostenci Humpolce však pozorně bránili a tak jediným výsledkem snažení a převahy domácích byla dalekonosná střela, která zatřásla břevnem Michutovy branky.
Po nerozhodném poločase se hra hostů postupně začala zlepšovat. Jančík dokázal z obrany často vyvézt míč a založit rychlý protiútok. Při jednom z rychlých protiútoků si naběhl na přihrávku z pravé strany střídající Krejčí a rozvlnil síť branky domácích. Obdobná situace se opakovala po několika minutách, ale to již zazvonila pouze tyč. Veselí se však nevzdávalo a opět pohrozilo dalekonosnou střelou, kterou Michut bravurně vytěsnil na rohový kop. Definitivní tečku za zápasem mohl učinit věkem ještě žák Vrána, který se sám ocitl před bránou, jenže trefil jen vybíhajícího strážce svatyně.
„Cenné vítězství se soupeřem, který byl vyspělejší a fotbalovější. Pozorné bránění a proměnění jedné z brankových šancí znamenalo plný bodový zisk,“ prohlásil trenér Jiří Hájek.
Gól: 66. Krejčí. Poločas: 0:0. Humpolec: Michut – Zemek, Beneš, Jančík, Doubek – Honzl (60. Krejčí), Palán, Podoba, Vrátný (70. Jiroušek) – Alt, Vrána.

V. MEZIŘÍČÍ - PELHŘIMOV 0:4
Pelhřimovským mladíkům se od počátku dařilo a s převahou si zajistili třígólové vedení již v prvním poločase. Skóre otevřel po dvaceti minutách hry po Červenkově rozehrávce dlouhým tahem na branku Šafařík. Následně Poul nastřelil tyč a od ní šel míč do Syslovy sítě. Opravdovou parádičkou zakončil poločas Čáp, když se radoval po tvrdé střele ze třiceti metrů pod břevno. Brzy po přestávce se znovu prosadil Šafařík, únik Mareše po levé straně zužitkoval a prostřelil skrumáž hráčů. Ve snaze Velkého Meziříčí o korekci výsledku, kdy zahrozili Nevoral a důrazný Nápravník, podržel hosty Švec ve spolupráci s obránci. Zaokrouhlit výhru se nepodařilo Venkrbcovi, nastřelil gólmana.
Góly: 21. a 47. Šafařík, 36. Poul, 37. Čáp. Poločas: 0:3. Pelhřimov: Švec – Karpíšek (55. Veselý), Červenka, A. Hák (75. Zenáhlík), Kordík – J. Mareš, Poul (62. V. Mareš), Masher (60. Venkrbec), Čáp – Šafařík, Obranec. ⋌(hst, rva)

25.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Derby mělo jednoznačný charakter

Fotbalistům Pelhřimova se daří, po výhře nad Brnem jsou v tabulce I. ligy na fantastickém třetím místě.

Góly v přesilovkách a skvělá obrana přinesly cennou výhru

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Práce na nové silnici finišují

Pelhřimovsko - Řidiči, kteří cestují po nové silnici, která leží mezi Pelhřimovem a Božejovem, už mohou sjíždět ke všem obcím, jenž právě tato silnice ulevila od rušného provozu.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.