Budíkov se dočkal premiérové výhry, přestřílel Horní Cerekev

Pelhřimovsko – Krize fotbalistů Kamenice je, zdá se, zažehnána. Tým po dvou porážkách konečně zabral a doslova „přejel“ nováčka soutěže Lučici.

22.8.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

Důvod k radosti mají i v Budíkově. Rovnosti se podařilo udolat Horní Cerekev. Cenný bod z Kožlí si vezly Košetice. Přeborník Pelhřimovska tak stále prochází I. B třídou bez porážky a má na svém kontě už sedm bodů.

BUDÍKOV – H. CEREKEV 3:2

Úvod patřil hostům z Horní Cerekeve, kteří nejprve nastřelili břevno a v 10. minutě šli do vedení po rohovém kopu a hlavičce Rysla. Budíkov odpověděl vzápětí. U postranní čáry vybojoval míč Trecha, našel volného Mlsnu, pro něhož už nebyl problém skórovat. Domácí branka povzbudila a v prvním poločase byli lepším týmem a přidali další dvě trefy. Obě zařídil T. Bláha. V prvním případě důrazně sledoval míč, na 3:1 zvyšoval po kombinační akci a střele k tyči. Budíkov mohl vést i více, ale ve tři další vyložené šance už proměnit nedokázal. Po přestávce měli v poli více ze hry hosté, Budíkov je však pozornou obranou pouštěl jen do minima šancí. Prosadil se až v 83. minutě střelou z hranice šestnáctky Zelenka.

Góly: 11. Mlsna, 21. a 45. T. Bláha – 10. Rysl, 83. Zelenka. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas: 3:1. Budíkov: M. Bláha – Vodrážka, Haman (61. Novák), Mlsna, Pokorný, Wallisch, Žáček, Zour, Hartman, T. Bláha (79. O. Zet), Trecha (89. Šedivý). H. Cerekev: Mezera – Šetek (46. Staněk), Koubek (57. Zelenka), Švec, Rysl, Kůta, Cimler (65. Koten), Havel, Růžek, Serbus, Suchý.⋌ (mso)

KAMENICE N. L. – LUČICE 3:0
Domácí byli po celé utkání lepším týmem, hostům se tentokrát nedařilo. Skóre otevřel již v 16. minutě Tesař, když mu ideální přihrávku do šestnáctky adresoval M. Strašík. Tesař zařídil i druhý gól Slovanu, prosadil se ve 28. minutě. Také druhý poločas se odehrával opět pod taktovkou domácích. V 61. minutě se po faulu ve vápně kopala penalta, z ní kamenický Petr Zahradník tvrdou střelou pod břevno podtrhl výsledek. Hosté si vytvořili šancí minimum, navíc v koncovce si počínali nepřesně. Kamenice dosáhla vysokého vítězství, ale vzhledem k předvedené hře je výsledek zasloužený.
Góly: 16. a 28. Tesař, 61. P. Zahradník (PK). Rozhodčí: Sliž. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Kamenice nad Lipou: Votápek - Šuranský, Novák, D. Pelc, Šrámek, R. Pelc, P. Zahradník, Kušta (75. J. Strašík), T. Zahradník (73. Kašparec), Tesař (81. Halada), M. Strašík.⋌ (nov)

H. BOROVÁ – PACOV B 2:1
V úvodních minutách byli lepším týmem domácí, kteří si vytvořili gólovou šanci pro Hošáka, ale ten proti pacovskému brankáři neuspěl. Potom se hra vyrovnala, do konce poločasu už vyložené příležitosti k vidění nebyly. Po přestávce Havlíčkova Borová přidala na aktivitě a výsledkem tlaku byly neproměněné šance Němce, Hošáka a Šrámka. Domácí se dočkali až dvacet minut před koncem, kdy se prosadil po centru Klementa Němec a o dvě minuty na to zvýšil na 2:0 Petr Veselý krásnou střelou do šibenice. Hostům se podařilo výsledek pouze zkorigovat.
Góly: 69. Němec, 71. Petr Veselý – 79. Zich. Rozhodčí: Dítě. ŽK: 3:5. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Pacov B: Miloš Čech – Praveček, Miskai (75. Podolský), Kuran, Pavelec, Bártů, Marcel Čech (63. Zich), Svoboda, Z. Rybčák, L. Rybčák, Vlach. ⋌(ves)

ČERNOVICE – TIS 2:4
Ze začátku domácí Kohout a Šimon Paclík neproměnili vyložené brankové příležisti. Poté špatný výkon domácí obrany a laxní přístup hráčů měl za následek tříbrankové poločasové vedení Tisu. Druhé dějství přineslo ze stran Černovic zlepšenou hru, hráči si vynutili snížení a byli při šanci Maštalíře blízko k vyrovnání. Hosté si však body utéct nenechali. Jejich vítězství pojistil dvě minuty před koncem střelou Krajíček.
Góly: 58. P. Maštalíř, 67. Kubů – 14. a 40. Zezulák, 22. Vacek, 88. Krajíček. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 0:3. Černovice: Vošahlík – Ševčík, Míka (46. Kubů), T. Kohout (85. Pěnka), Š. Paclík, Kučera, T. Paclík, Hadrava, P. Maštalíř, Scheufler, Stark. ⋌(aln)

KOŽLÍ – KOŠETICE 1:1
První poločas se hrálo v poli vyrovnaně, ale pouze Kožlí se dokázalo dostat do šancí. Před poločasem odmítli zápis do listiny střelců Trpišovský a Šimek. Na začátku druhého dějství využil zaváhání hostující obrany Pecha a poslal Kožlí do vedení. Stejný hráč se však nechal zbytečně v 72. minutě vyloučit a jeho spoluhráči museli vzdorovat tlaku Košetic. Tomu nakonec podlehli, když po rohovém kopu rozhodl o dělbě bodů Fenár.
Góly: 50. Pecha – 89. Fenár. Rozhodčí: Ondrášek. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (72. Pecha). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Košetice: Holan – A. Vejsada, Kubů, T. Vejsada, Kadlec, Mazanec, P. Bystričan (75. S. Bystričan), Suk, Šoula, Fenár, Vlk.⋌ (ves)

22.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 17 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Elektromontér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Předem nutný telefonický či e-mailový kontakt!. Pracoviště: E-sea s.r.o., U Agrostroje, č.p. 2435, 393 01 Pelhřimov. Informace: Jiří Pejcl, +420 720 020 669.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač 25 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených dřevoobráběcích strojů na výrobu dřevěných výrobků Operátor dřevoobráběcích strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, poté možnost prodloužení na dobu NEURČITOU!, Náborový příspěvek 12.000,- Kč/rok.. Pracoviště: Dh dekor spol. s r.o., Lnářská, č.p. 1602, 396 01 Humpolec. Informace: Ladislav Vítek, +420 565 504 246.

Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 15 000 Kč

Barmani Barman/ barmanka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Možnost uzavřít pracovní poměr i na zkrácený pracovní úvazek nebo DPP., Životopisy zasílejte na e-mail: atis.kucerova@volny.cz. Pracoviště: "atis jihlava spol. s r.o." - pracoviště humpolec, Horní náměstí, č.p. 441, 396 01 Humpolec. Informace: Petra Kučerová, +420 567 309 521.

Výroba - Výroba Ruční balič 14 000 Kč

Ruční baliči Ruční balič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Nechodit na pracoviště - nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Min-invest s.r.o. - žirovnice, Havlíčkovo náměstí, č.p. 46, 394 68 Žirovnice. Informace: Ivan Feyer, +420 777 143 774.

Město převzalo kostelík, nejdřív musí udělat střechu

Zpěvák Tomáš Klus v roli učitele diktoval 9. června text své písně Do nebe v pelhřimovské hotelové střední škole. Diktát psali studenti v Pelhřimově ve stejný čas během dopoledne v sedmi základních a středních školách. Zároveň společným zpěvem této písně,
29

Festival rekordů letos nabídne i sraz kavalírů

Nové sanitky mají zdravotníci ve všech okresech Vysočiny

Vysočina - Zdravotnická záchranná služby Kraje Vysočina poprvé od roku 2015 modernizovala vozový park. Pořídila osmičku nových sanitních vozů v hodnotě přes dvacet milionů korun. Nové vozy Volkswagen T6 mají pohon všech čtyř kol, maximální rychlost 185 km/h a nabídnou pět míst k sezení plus jedno lůžko. Co se týká vybavení, dostanou vozy stávající mobiliář vyřazených vozů.

Derby sousedů? Hezká kulisa, ale rozhodnuto bylo už v půlce

Pelhřimovsko – Půltisícovka fotbalových fanoušků sledovala tradiční chuťovku. Duel rivalů Pelhřimova a Humpolce bavil, ale napětí mu chybělo. Rozhodnuto bylo už o přestávce, hosté potvrdili roli favorita a získali vedení 4:1.

Pohroma přišla po přestávce

Pelhřimov – S vysokou porážkou se museli smířit divizní starší dorostenci Pelhřimova v duelu s fotbalovými vrstevníky z Hodonína. Na hřišti v Šardicích inkasovali sedm gólů.