Béčka Humpolce i Pelhřimova dostala na frak

Pelhřimovsko – Ne zrovna rády budou na třetí kolo fotbalové I. A třídy vzpomínat juniorky.

22.8.2011

Bez bojovnosti a dobrého pohybu fotbal hrát nejde. Humpolecká juniorka se o tom přesvědčila, Dobronín ji dal bezesporu prospěšnou lekci. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Pelhřimovská si přivezla šestigólový debakl z Chotěboře, Humpolecká dostala pět gólů dokonce na vlastním hřišti od Dobronína. Pověst týmů z Pelhřimovska napravily Speřice. Ty v domácím utkání přehrály Pohled.

HUMPOLEC B – DOBRONÍN 0:5

Domácí nastoupili oslabeni o několik hráčů a zejména na činnosti defenzívy to bylo znát. Dobronín byl lepší od samého začátku, dobře kombinoval a za teplého počasí se i pohyboval. Humpolečtí tempu soupeře očividně nestačili, takže o majiteli bodů se rozhodlo už v prvním poločase. V 7. minutě ukázal obraně záda T. Sedláček, obešel i Beránka a zasunul míč do prázdné. V 18. minutě se po pohledné kombinaci prosadil Holub. Hosté byli při chuti a do přestávky udeřili ještě dvakrát. Ve druhém poločase už se hra vyrovnala, Dobronín se soustředil na to, aby nechyboval v defenzívě. Přesto jeho zasloužené vítězství v samém závěru podtrhl T. Sedláček. Humpolec tentokrát zklamal, na dobré výkony z předešlých zápasů navázat nedokázal. Hráčům chyběla hlavně bojovnost. Hosté mohli vyhrát i vyšším rozdílem, hlavně v prvním poločase si vytvořili celou řadu šancí.
Góly: 7. a 86. T. Sedláček, 18. a 36. Holub, 38. Vavroušek. Rozhodčí: Beseda. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 0:4. Humpolec B: P. Beránek – Tesař, Metál, Krejčí (46. Honzárek), Hájek, Prokop, Brdečka, Štecher, Málek, Novák, Skryja.

CHOTĚBOŘ – PELHŘIMOV B 6:0
Rezerva Pelhřimova, ve které chyběl Jan Zabloudil, a pro vážné pracovní problémy se musel již z dresu převléknout Blažek, utrpěla v Chotěboři vysokou porážku. Po dlouhodobém zranění se na trávníku objevil bývalý dorostenec David Vácha.
Úvodní tlak domácích zakončil Martin Odvářka gólovou střelou po zemi z otočky a po půlhodině hry se tentýž hráč prosadil podruhé, když zakončil po standardní situaci zleva, na vysoký míč Dvořák nedosáhl. V poslední minutě poločasu Šeredovu hlavičku vykryl Benc nohama.
Po přestávce domácí ovládli hru. Čáp po zemi prostřelil Dvořáka a Chotěboř se stala pánem situace. Navíc zraněného Hovorku musel na trávníku nahradit Razima, který také ještě není stoprocentně zdravotně v pořádku. Chotěboř tedy pokračovala v kanonádě. Po brejku se prosadil Turek a v posledních deseti minutách debakl Pelhřimova dotvořil Bílek. Mezitím neuspěli ve svých šancích hostující Papež a Starý.
Góly: 11. a 30. M. Odvářka, 61. Čáp, 70. Turek, 82. a 87. Bílek. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 0:3. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Pelhřimov B: Dvořák – Vácha, Máca, Čmucha, Šereda, A. Hejda Hovorka (69. Razima), R. Hejda, Papež, Starý, Hrnčíř.

SPEŘICE – POHLED 3:0
Speřice začaly dobře a po centru Sadského už ve 3. minutě dorážel Štěpán na 1:0. Časem získali hosté herní převahu, když domácí propadali ve středu pole. Smůlu měl Slanař, který v 9. a 25. minutě nastřelil tyč. Dálnice se před branku Pohledu dostávala jen sporadicky. Po třech minutách druhé půle přidal další zásah Sadský. Trestný kop z nohy Němce našel hlavu Holoubka, který v 51. minutě uzavřel účet utkání.
Góly: 3. Štěpán, 48. Sadský, 51. Holoubek. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Sadský (70. Slavík), Štěpánek (74. Večeřa), Holoubek (80. Vlček), Štěpán, Huňáček.