Narazily na sebe juniorky Pelhřimova a Humpolce. Přestože byl domácí Pelhřimov favoritem, zrodila se remíza. Rozhodně ne nezaslouženě.

Cerhan: Bod beru

Humpolec očividně své kvality ve srovnání s loňskou sezonou zvýšil a v Pelhřimově se prezentoval dobrou hrou. To ocenil i trenér domácích Jiří Cerhan.

„Soupeř má kvalitní mužstvo. Navíc ho pro toto utkání doplnil Jeřábek, nastoupili i další hráči, kteří jsou v kádru áčka. Tým má navíc ve svém středu bývalé dorostence, kteří tomu všemu dávají pohyb. Z tohoto důvodu nejsem překvapen tím, co Humpolec předváděl a remíza je pro nás dobrým výsledkem,“ vyjádřil se.

Naopak Pelhřimovští nejsou tím týmem z minulých sezon. Vše je způsobeno úzkým kádrem divizního áčka. „Na pendly moc spoléhat nemohu, takže stavím do zápasů i hráče, kteří příliš netrénují. Ideální stav to není,“ vysvětlil Jiří Cerhan.

Ten na hrot útoku poslal zkušeného Hovorku. Technicky dobře vybavený levonohý fotbalista se sice vrátil na post, na němž v Pelhřimově začínal, ale na kterém snad deset let nehrál.

„Do zálohy jsem měl k dispozici Lukáše Mácu, takže jsem využil možnosti Frantu vysunout na hrot. Cílem bylo, aby tam podržel míč, což plnil. Zahrál dobře,“ hodnotil počínání kapitána týmu Jiří Cerhan.

Remíza je ztráta

Také v Humpolci panuje spokojenost. Především však s předvedenou hrou. „Před zápasem bych bod bral všemi deseti, teď musím konstatovat, že jsme spíše dva body ztratili. Šancí jsme měli více než soupeř,“ poznamenal kouč hostů Martin Padrnos.

Své svěřence ale chválil. „Musím jim poděkovat za to, jak zápasu přistoupili a co na hřišti předvedli. Ve druhém zápase za sebou jsme dokázali, že do soutěže patříme,“ prohlásil.

Z pohledu Humpolce byla škoda, že dovolil soupeři těsně před přestávkou vyrovnat. Z trestného kopu Hovorka potvrdil, že má levačku doslova magickou.

„Byl to výsledek několika chyb. Trestný kop se zahrával po našem zbytečném faulu. Hráč ve zdi mi trochu uhnul, a pak také rozhodčí mi dal málo času na její postavení. Jsem ze všech hráčů nejzkušenější, takže gól beru na sebe,“ zachoval se chlapsky trenér a brankář Martin Padrnos.

Ten má ale momentálně z fotbalu radost. „Po příchodu dorostenců a návratu hráčů po zranění máme konečně ucelený tým, který by mohl něco dokázat. Pokud se přístup kluků k fotbalu nezmění, neměli bychom mít se záchranou starosti.“