PELHŘIMOV B – HUMPOLEC B 1:1

Derby se vyznačovalo urputnou bojovností o každý míč, v němž nebylo nouze o dramatické situace. Celou úvodní část byli nebezpečnější hosté a domácí obraně několikrát pěkně zavařili. Na konci první desetiminutovky zkoušel štěstí Novák, M. Zabloudil jeho přízemní prudkou střelu vyrazil s námahou na roh. Z následného rohu Alenka trefil jeho levou tyč. Ve 24. minutě už domácí gólman kapituloval, když po rychlé kombinační akci zakončoval zpoza vápna přesně Beránek. Zabloudil si sice na míč sáhl, vytěsnit ho mimo tyče ale nedokázal.

I v dalších fázích první půle byl Humpolec lepší, jeho kombinační hra a důraz kontrastovaly s bezradným nakopáváním míčů domácích za hostující obranu, která však žádné vyložené příležitosti nepřinesla. Naopak hosté mohli díky Novákově hlavičce pomýšlet na zvýšení vedení, jenže mířil doprostřed branky, kde našel přímo náruč gólmana. Smolný okamžik a studená sprcha přišla pro hosty necelou minutu před koncem úvodní půle. Metál zbytečně fauloval a Hovorka z trestného kopu dokonale překvapil zkušeného Padrnose v brance, když míč z velké dálky zakroutil kolem jeho levé tyče do sítě. Také Padrnos si na střelu sáhl.

Po změně stran se pelhřimovští hráči přece jen herně zlepšili, ale kromě jediné šance, kdy J. Zabloudil ideálně netrefil hlavou míč, nebezpeční nebyli. Hosté byli při vytváření šancí pilnější, ale buď jim stál v cestě pozorný M. Zabloudil, jako v 79. minutě při střele Jeřábka, nebo za něj zakročil hráč z pole. Při jediném zaváhání domácího gólmana, který míč podběhl, ho uklidil do bezpečí těsně před brankovou čárou Blažek. V závěru se na hřišti přitvrdilo, což ocenil hlavní sudí několika žlutými kartami, na změnu skóre to však vliv nemělo. Hosté předvedeným výkonem příjemně překvapili, domácím hráčům se moc nedařilo.

Góly: 45. Hovorka – 21. Beránek. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 3:2. Pelhřimov B: M. Zabloudil – Razima, Blažek, T. Máca, R. Hejda – Hrnčíř, L. Máca (74. Kropáček), J. Zabloudil, A. Hejda (Čmucha) – Hovorka, Starý (46. Šereda). Humpolec B: Padrnos – Metál, Tesař, Alenka, Honzárek – Málek (73. Skryja), Jeřábek, Prokop, Chlád – A. Beránek, Novák (89. Hájek).

BEDŘICHOV – SPEŘICE 2:0
Po úvodním oťukávání a opatrné hře o sobě dali jako první vědět domácí. Brzoň byl ale pohotový a míč pokryl a podobně si vedl speřický gólman při druhé gólové příležitosti Bedřichova. I hosté mohli po půlhodině hry udeřit. Vytáhl se ovšem i Roudenský, takže se na změnu skóre čekalo do 40. minuty, kdy byl ve vápně sražený Lacina a Petr Mašek si s penaltou věděl rady. Hosté po přestávce přidali na důrazu a chtěli vyrovnat. Jenže domácí obrana hrála pozorně, a když už nějaký balon propadl do šestnáctky, zasáhl včas Roudenský. V 57. minutě hostující beci nedokázali pohlídat šikovného štírka Davida Lacinu, který si s nimi pohrál a překonal Brzoně, bylo na světě vedení Bedřichova 2:0.

Góly: 40. P. Mašek (PK), 57. D. Lacina. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas 1:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda (60. Večeřa), Sávi, Němec, Pohan, Štěpánek, Pikl, Holoubek, Štěpán, Huňáček.