Až do posledního kola a doslova poslední minuty bojoval o záchranu I. B třídy Lukavec. Jak se ukázalo, byl to boj marný, takže po roční pauze naskočí opět jen do okresního přeboru.


Ambice má ty nejvyšší. Neúspěšná epizoda v krajské soutěži se týmu prakticky nedotkla. Důvěru má i trenér Josef Štěpánek. Ten v minulosti stál za vzestupem Načeradce, kde zabudovával do kádru odchovance pražských klubů, a platí to i v Lukavci. Hráčů, kteří prošli klubem od mládeže, je v současném kádru prvního mužstva minimum.


Na to se ale nehraje. Důležitý je výsledek, který by se měl podle lukaveckého kouče dostavit. „Stále si myslím, že náš sestup byl spíše dílem náhody. Každopádně jsme doplatili na nezkušenost. Právě zkušenosti jsme v průběhu minulého ročníku posbírali a teď bychom je chtěli uplatnit,“ prohlásil.
Cíl je tedy jasný. „Kádr nám zůstal pohromadě, takže chceme zpátky do I. B třídy. Nic jiného si ani za úkol dát nemůžeme,“ uvedl Josef Štěpánek, který za největšího soupeře o vstupenku o patro výše považuje Nový Rychnov.


Střídání stráží


A zřejmě není sám, i když v Novém Rychnově došlo v průběhu léta k malému zemětřesení. Druhý tým loňského ročníku už nevede Ivan Císař, na postu trenéra ho vystřídal dlouholetý hráč Dušan Chalupa. Ten má o úkolu pro sezonu jasno. „Mladý tým už pomalu dozrál, takže bychom se měli pokusit postoupit,“ naznačil.


Start ovšem trochu pouštěl žilou, tři hráči vyslyšeli volání klubů z I. B třídy. Na hostování do Horní Cerekve odešli obránci Koubek a Švec, košetického nováčka posílil brankář Holan.


„Tři hráči sice odešli, ale nemyslím si, že by to mělo být pro nás oslabení. Holana jsme pustili z toho důvodu, že máme adekvátní náhradu v podobě Faltýnka, za Švece a Koubka přišli čtyři další hráči,“ informoval Dušan Chalupa.


O postup se zřejmě nebude drát pelhřimovský Maraton. Kartami na špici tabulky by ale zamíchat mohl. Kádr na to má hodně kvalitní a hráči, kteří prošli vyššími soutěžemi, dokáží i před fotbalovým důchodem hrát víc než obstojně. Maraton by tak mohl stejně jako loni platit za štiku soutěže.