Speřice ubránily remízu se silnou Světlou, rezerva Humpolce si poradila s Věžnicí a Pelhřimov vyhrál duel juniorek v Havlíčkově Brodě.


Skvělý Brzoň zachránil bod


Loňskému ročníku skupiny A kralovaly Janovice, které nyní hrají krajský přebor pod novým názvem Sapeli Polná, a jisté těžkosti jim dokázala způsobit jen Světlá nad Sázavou. Ta se představila na úvod nové sezony ve Speřicích a platila za favorita.


Vypadalo to tak i na hřišti, „Skláři“ diktovali tempo hry. Zápas se ale v jejich prospěch nevyvíjel. Domácí René Němec dostal Dálnici z pokutového kopu do vedení a Světlá pak dokázala zápas i přes množství šancí jen zremizovat.


„Musíme být spokojeni. Světlá byla lepší, platí to hlavně o druhém poločase. Zahráli jsme ale solidně v obraně a skvěle zachytal Roman Brzoň. Ten nás opravdu podržel,“ pochválil gólmana trenér Speřic Pavel Žatečka.


Ten si po zápase oddechl. „Jsem rád, že už máme utkání se Světlou za sebou. Je to jeden z favoritů soutěže a pořádně nás prověřil. Samozřejmě nám více ukážou další zápasy, ale jsem přesvědčen, že bychom letos mohli hrát v soutěži důstojnější roli než loni,“ domnívá se kouč. Posilou pro tým by měli být mladí hráči v sestavě a zkušený ofenzivní středopolař či útočník David Holoubek.


Zasloužený import


V duelu juniorek Pelhřimov vyhrál na hřišti nováčka Havlíčkova Brodu. „Jsem pochopitelně spokojený, přivezli jsme body z venku. I hra nebyla špatná, máme tedy na co navazovat,“ prohlásil pelhřimovský trenér Jiří Cerhan.


Ten sice v létě převzal tým, ale pracuje s hráči, které důvěrně zná. Proto sestavu neměnil personálně, ale některé hráče postavil na jiné posty. „Kluky znám od žáčků, proto jsem je zařadil do sestavy tam, kde jsem si myslel, že jim to bude víc sedět. První zápas ukázal, že by to mohlo klapat,“ liboval si.
O poznání menší spokojenost vládla v táboře soupeře. Přesto zkušený hráč Havlíčkova Brodu Roman Zeman uznal oprávněnost ztráty bodů. „Sílu soupeře jsme znali. Věděli jsme, že bude produkovat technický a rychlý fotbal. Bohužel jsme v utkání neproměnili šance. Pelhřimov vyhrál zaslouženě,“ uznal sportovně.


Brodský trenér Jaroslav Holcman viděl příčinu prohry v pohrdání šancemi v prvním poločase. „Úvod utkání nám nevyšel, ale do poločasu jsme si vypracovali několik šancí ke skórování. Bohužel jsme je nedokázali využít, za což nás soupeř potrestal,“ uvedl, ale svůj tým za výkon v zápase vyloženě nekritizoval: „Celkově to hodnotím pozitivně. Klukům nemůžu upřít snahu. Na mladý pelhřimovský kolektiv ti naši staří páni stačili a herně se jim vyrovnali. Když jsme měli míč, dokázali jsme je kombinačně přehrát,“ dodal Holcman.


Rozhodl začátek


V nelehké situaci byl před zápasem s Věžnicí trenér humpolecké juniorky Martin Padrnos. Nejenže proti němu stál zkušený protivník, ale jeho tým v průběhu léta neabsolvoval žádné testovací utkání. V Humpolci šli totiž cestou společné přípravy s áčkem a kádr juniorky se tvořil na poslední chvíli.
„Mrzelo mě, že jsme neodehráli žádný zápas, ale zase v tom naprosto zásadní problém nevidím. My hrajeme i mistrovská utkání pokaždé v jiné sestavě, takže souhra je stále potíž,“ ví Martin Padrnos.


Ten mohl být po utkání maximálně spokojený. „Potřebovali jsme zápas zvládnout hlavně z toho důvodu, že by se Věžnice měla pohybovat ve druhé polovině tabulky, proto by ztráta bodů hned v prvním kole byla nepříjemná. Soupeře jsme zaskočili dobrým začátkem, zaslouženě jsme šli do dvoubrankového vedení, ale pak jsme od aktivní hry ustoupili. Kdyby proti nám stál kvalitnější tým, než jakým byla v sobotu Věžnice, asi bychom na to doplatili,“ tuší Padrnos.


Oporami humpolecké juniorky byli Novák a Farka, kteří hráli po dlouhých pauzách a oba dokázali vstřelil po gólu.