Ten musel z důvodu velké marodky v kádru zrušit hned dva přípravné zápasy, tým následně vyhořel v generálce před soutěží a zranil se tvořivý Lukáš Dýnek. Další rána Slavoji pak přišla v pondělí, pelhřimovský FK z důvodu úzkého kádru neuvolnil Martina Moravce, hráče, na němž žirovnická hra poslední dva roky stála a padala.

ZRANĚNÍ. Doslova v dezolátním stavu je především obrana Slavoje. Nejvážnější zdravotní problémy má levý obránce Petr Veith. Ten bude bez fotbalu hodně dlouho. „Zranil se v přípravě a čeká na plastiku křížového vazu. V této sezoně s ním nemohu počítat,“ konstatoval smutnou realitu Mitas.

Po stejném lékařském zákroku je Petr Kořínek. Hráč se zkušenostmi z divize absentoval celé jaro, s tréninkem teprve začíná. Start sezony snad stihne David Kuš, kterého trápila naražená pata a v letní pauze toho moc nenahrál ani nenatrénoval. Velký tréninkový výpadek měl i z delšího pobytu za hranicemi Jiří Charousek.

TVŮRCI HRY. V posledních dvou sezonách rozdělovali míče Lukáš Dýnek a Martin Moravec. Ti na jaře minulé sezony sice prošli výkonnostní krizí, ale počítalo se, že letní pauza jim pomůže. Vše je ale jinak. „Lukáš Dýnek nedohrál zápas v Třebíči, odstoupil kvůli problémům s třísly,“ vysvětlil střídání Leoš Mitas. Tomu snad ještě větší čáru přes rozpočet udělalo pondělní rozhodnutí výboru FK Pelhřimov. To se rozhodlo stopnout připravované hostování Martina Moravce. „Martin je stále hráčem Pelhřimova, který má sám problémy. Proto se rozhodl, že hostování nejméně na měsíc pozdrží a hráče využije pro potřeby svého prvního týmu. Pro nás je to nemilá skutečnost, ale musíme to respektovat,“ rozhodil rukama trenér Žirovnice.

Kdo tedy bude hru Slavoje řídit. „Ztráty Lukáše Dýnka a Martina Moravce jsou pro nás samozřejmě obrovské. O roli tvůrce hry by se mohli podělit Tomáš Houška a Jirka Charousek. Víc mě však trápí, že mám až neuvěřitelně úzký kádr. Pokud by se teď někdo zranil, měl bych už problémy sestavit základní jedenáctku,“ nezastírá Leoš Mitas.

GENERÁLKA. Problémy zmítaný tým tápe i na hřišti. V Třebíči v duelu s tamní juniorkou vyhořel, když prohrál 2:1.
„Sice jsme dobře začali, ale to nám vydrželo sotva půl hodiny. Pak Časta udělal chybu, která se vidí snad jen v žácích. Na vápně si šlápl na míč a soupeř tuhle chybu potrestal gólem. Od té chvíle jsme hráli vyloženě špatně,“ přiznal trenér Slavoje.
Ten tak před startem nového ročníku rozhodně v klidu není. „Neříkám, že bych se sezony vyloženě bál, ale jisté obavy mám.“