Po penaltovém rozstřelu se nakonec stal kořistí favorizované Žirovnice.

Turnaj začal slavnostním nástupem, zahájil ho starosta Počátek a také zástupce Vitisu. Rakouští hosté navíc do Čech přivezli drobnosti pro každého z hráčů. „Vitisané už sem přijeli dva dny před turnajem, my jsme zde pro ně měli přichystaný program, provedli je v zcela nově vybudovaném multifunkčním centru, které v Počátkách máme a oni nám poté předali drobné dárky, které nás mimo jiné velice potěšili,“ pochvaluje si předseda Spartaku Počátek Petr Král.

Na úvod se odehrálo derby mezi domácími Počátky a Žirovnicí. K vidění byl kvalitní a vyhecovaný fotbal, ve kterém nakonec šťastnější byli hosté, kteří zvítězili o jednu branku.

Druhý duel Křišťálového poháru odehrál Rudolfov s Vitisem, ve kterém stejně jako v předchozím duelu nikdo nedominoval, a proto skončil těsně 1:0 pro tým z Čech.

V duelu o třetí místo si zahrály Počátky, které prohrály 4:1 s Vitisem. Ve finále se utkala dvě zbylá mužstva, která ve velkém souboji remizovala, a tak došlo na penaltový rozstřel, který ovládla Žirovnice.

„Turnaj splnil očekávání, nám vyšlo skvělé počasí a mohu potvrdit, že se vše obešlo bez nějakých problémů. Trochu mě mrzí, že přišlo jen sto padesát diváků. Očekával jsem, vzhledem k tomu, že zde hrála sousední Žirovnice, alespoň o stovku lidí více, ale přesto jsem spokojen,“ uzavřel Petr Král.

Výsledky
Semifinále: Počátky – Žirovnice 1:2, Rudolfov – Vitis 1:0. Finále: Žirovnice - Rudolfov 1:1 (3:1 PK). O 3. místo: Počátky – Vitis 1:4. Konečné pořadí: 1. Slavoj Žirovnice, 2. SK Rudolfov, 3. 1. Appel Vitis, 4. SK Spartak Počátky.

Michal Jindra