Loni v létě znovu sestavili rezervní tým, který v minulosti působil i v okresním přeboru, a postupový úkol se jim povedlo splnit bez většího zaváhání.

Jaro bylo exhibicí

Slovan dal šanci pronásledovatelům jen na podzim. To dvakrát remizoval a měl stejně bodů jako další nováček Červená Řečice B. Jaro už bylo doslova koncertem. Devět výher hovoří jasnou řečí. Kameničtí dokázali hodně branek střílet, ale jejich největší zbraní byla kvalitní obrana. Jako jediní se dostali pod průměr jediné inkasované branky na zápas.

Bezesporu největším překvapením soutěže byla Červená Řečice B. Jak již bylo uvedeno, tým si odbyl soutěžní premiéru, ale ke spanilé podzimní jízdě ho nastartovala výhra nad Kámenem. V první polovině dokonce nepoznal hořkost porážky a měl stejně bodů jako Kamenice B. Jaro už bylo o poznání slabší, přesto šestnáct bodů bohatě stačilo k udržení druhé pozice. Z tohoto důvodu je překvapení, že na okresní fotbalový svaz nedorazila přihláška Tatranu B pro příští ročník.

Velmi dobrý dojem zanechala také rezerva Obrataně. V týmu se snoubila zkušenost rutinérů z okresního přeboru s dravým mládím a bylo z toho třetí místo. V srovnání s předchozí sezonou je to posun o šest příček.

Kámen zklamal

Naopak více se čekalo od Kámena. Když loni postoupily tři mužstva do III. třídy, počítalo se, že právě Sokol bude patřit mezi největší kandidáty na hru o špici. Bohužel totálně nezvládl podzim, v němž ztratil na lídra jedenáct bodů a byl až ve druhé polovině tabulky. Jaro už bylo lepší. Kámen získal patnáct bodů a naznačil, že se s ním v další sezoně musí počítat.

Třešť zářila na jaře

Pátou příčku obsadili fotbaloví rutinéři z Třeště. Ti se na podzim na Pelhřimovsku doslova rozkoukávali, získali jen sedm bodů a vypadalo to, že budou hrát v suterénu tabulky. V zimě se ale tým dal neskutečně dohromady, lepší jarní bilanci už měla jen postupující Kamenice B.
Druhou polovinu tabulky otevírá Častrov. Sokol je týmem hned několika protikladů. V soutěžním ročníku 2009/2010 skončil až poslední, takže na podzim bylo jeho vystoupení milým překvapením. Vyšplhal se na čtvrtou příčku, na bronzový stupínek Obrataně B mu scházely pouhé dva body.

Jaro bylo ale zlým snem. Častrovu se povedlo přidat jen šest bodů, ostatně co mohl za sedm vstřelených gólů také chtít. Horší bilanci v odvetách už měla jen rezerva Vyskytné. Sokol se mohl opřít o kvalitní výkony na vlastním hřišti, ale venku to byla tragédie. Z devíti zápasů získal jen dva body.

Plačkov B mohl být černým koněm soutěže, ovšem na podzim se mu nedařilo. Sedm bodů ho v tabulce sesunulo až na předposlední příčku. Na jaře už začal své kvality potvrzovat, tak trochu kopíroval výkony áčka, a posunul se alespoň na sedmé místo. Po loňském ročníku se ale čekalo přece jen více.

Hněvkovice tak nějak odvedly svůj standard. Obhájily loňskou osmou příčku, na čemž měl podíl rovnoměrný zisk bodů na podzim i na jaře. V obou částech Sokol vybojoval po devíti bodech. Aby se Hněvkovice posunuly v tabulce do vyšších pater, musely by přidat zejména na hřištích soupeřů. Čtyři body jsou přece jen málo.

Hodně málo radosti

Svou první sezonu v okresních soutěžích absolvovala také Vyskytná B. Byla nováčkem se vším všudy. Dokázala sice překvapit, ale většinou body odevzdávala. Paradoxně více se jí dařilo na podzim, kdy se zásluhou čtyř výher protáhla do lepší poloviny tabulky. Jaro už bylo křečí, na týmu se přece jen promítaly i problémy áčka, které do posledního kola muselo bojovat o udržení Poutník ligy.

Černého Petra si vytáhly Hněvkovice. Ty sestupný trend výkonnosti naznačily už na jaře 2010, proto jejich poslední příčka není až takovým překvapením. Jaro Zálesí vyšlo a nakonec moc nechybělo a došlo by i k posunu v tabulce. To se však nestalo a klub na příští sezonu neposlal ani přihlášku do soutěže.