Ten zahájí pěkně zostra, nováček z Polné totiž svou premiéru ve čtvrté nejvyšší soutěži absolvuje v derby na půdě Pelhřimova. Těžký úvod čeká i na fotbalisty Vrchoviny, kteří hostí ambiciózní Hodonín.

Fotbalisté Polné jako přeborník na Vysočině postoupili do divize a na úvod ročníku je čeká velké derby. Nastoupí proti Pelhřimovu, který mimo jiné skončil v minulé sezoně na třetím místě. Pro hráče z Polné je to velká výzva.

„Přiznávám se, že jsem los nesledoval, protože jsem na dovolené, ale výsledné rozlosování mi poslal pan Skočdopole a úvodní kolo mne vážně překvapilo,“ řekl překvapený hrající trenér Tomáš Kaplan.

Polenští však utkání berou jako každé jiné. „Samozřejmě to pro nás nebude nic jednoduchého, Pelhřimov skončil v minulém roce třetí, ale v této soutěži už nebude žádný lehký soupeř, takže bude záležet, jak se na to připravíme,“ uzavřel Kaplan.

Na těžkého soupeře narazí fotbalisté Vrchoviny. Ti stejně jako v loňském ročníku začnou doma a znovu to bude s těžkým soupeřem. Hodonín, který byl rovněž nováčkem, totiž skončil na pátém místě. Ostatní týmy mají celkem přijatelný los, i když Třebíčští na jarní premiéru s Bystrcí v dobrém rozhodně nevzpomínají.

Co je však zajímavé, je fakt, že počet podzimních derby týmů z Vysočiny se zvýšil na patnáct. Derby nebude pouze v 5. a 15. kole, naopak v 7. a 13. se odehrají hned dvě. „Už druhým rokem z Vysočiny nikdo nespadl, to je dobře. Po postupu Polné máme v divizi D šest týmů, takže kvalita našeho přeboru asi tak špatná nebude,“ glosuje nevšední situaci předseda KFS Vysočina Miroslav Vrzáček.

Pokud je řeč o nováčcích, tak kromě Polné vyšší soutěž ještě okusí Přerov (vítěz v Olomouckém kraji), Bohunice (vítěz Jihomoravského kraje) a Spytihněv (druhý tým přeboru Zlínského kraje).

divize D - 1. kolo
Los 1. kola: VRCHOVINA – Hodonín, Vyškov – Otrokovice, Sparta Brno – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, PELHŘIMOV – POLNÁ, Spytihněv – Přerov, Napajedla – Bohunice, Bystrc –TŘEBÍČ, Tasovice – ŽĎÁR N. S.
divizní derby
1. kolo: Pelhřimov - Polná
2. kolo: Velké Meziříčí - Pelhřimov
3. kolo: Žďár n. Sáz. - Třebíč
4. kolo: Vrchovina – Pelhřimov
5. kolo: není žádné derby
6. kolo: Polná – Žďár n. Sáz.
7. kolo: Žďár n. Sáz. – Velké Meziříčí, Třebíč - Polná
8. kolo: Velké Meziříčí - Třebíč
9. kolo: Žďár n. Sáz. - Vrchovina
10. kolo: Vrchovina - Třebíč
11. kolo: Polná – Velké Meziříčí
12. kolo: Pelhřimov – Žďár n. Sáz.
13. kolo: Třebíč – Pelhřimov, Polná - Vrchovina
14. kolo: Vrchovina – Velké Meziříčí
15. kolo: není žádné derby

Pavel Mikeš, Michal Jindra